Yunanistan Vize Sorgulama İşlemleri

Yunanistan Vize Sorgulama İşlemleri: Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan vizesi için gerekli evrakların tamamlanıp teslim edilmesi halinde, Yunanistan vize sorgulama işlemleri başvuru kanalı üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Vize başvurusu sırasında kişiye temin edilen makbuzda bulunan referans numarası veya barkod numarası ile Yunanistan vize başvurusunun hangi aşamada olduğu öğrenilebilmektedir.

Yunanistan vize başvurusu başvuru yapılan vize türü ve ikamet ilinin yetki alanındaki Bulgaristan dış temsilciliğinin yoğunluğuna göre ortalama 10 ile 25 iş günü arasında sonuçlanmaktadır ve vize sorgulaması ile vizenin onaylanıp onaylanmadığı öğrenilememektedir.

Vize onay veya ret bilgisi ancak pasaport konsolosluk tarafından başvuru sahibine iade edildiği zaman öğrenilebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda Yunanistan vize takip işlemi online olarak yapılabilmekte ve başvuru sonucu pasaport saha danışmanı tarafından alındıktan sonra SMS yolu ile başvuru sahibine iletilmektedir.

Vizem.net vize danışmanlarından haftanın her günü 09:00 - 18:30 arası bilgi alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Vize Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize randevusu alacak kişileri ikamet ettikleri ile göre en yakın Kosmos veya VFS Global şubelerine başvurarak randevu talebi oluşturabilmektedir.

Konsolosluk anlaşmalı acentelerden randevu almak için kurumların internet sitesi üzerinden randevu formu doldurularak ikamet edilen ile en yakın şube üzerinden Yunanistan vize randevusu alınabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda randevu danışmanlar tarafından alınmaktadır. Olası bir değişiklik talep edilmesi durumunda uygun tarih için değişiklik Yunanistan vize departmanı tarafından gerçekleştirilmektedir.

VFS Üzerinden Yunanistan Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yunanistan vizesi için yapılan başvurunun, VFS Global vize başvuru merkezine iadesi yapıldığında vize adayları e-posta ve SMS ile bilgilendirilmektedir.

Yunanistan vize başvurusunu çevrimiçi platformdan bireysel takip etmek isteyen adayların, vize başvuru merkezi tarafından verilen makbuzda yer alan referans numarası ve soyadları ile sistem üzerinden sorgulama yapmaları gerekmektedir.

VFS Global Yunanistan vize başvuru sorgulama sayfası aşağıdaki görselde verilmiştir.

Kosmos Üzerinden Yunanistan Vize Başvuru Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize başvurusunun Kosmos üzerinden yapıldığı durumlarda vize sorgulama işlemi, acentenin çevrimiçi takip platformundan bireysel olarak yapılabilmektedir. Kosmos üzerinden vize takibi yapmak için, vize evraklarının teslim edilmesi sırasında verilen teslim fişinde yer alan barkod numarası veya vize adayının TC kimlik numarasının girilmesi gerekmektedir.

Kosmos Yunanistan vize başvuru sorgulama sayfası aşağıdaki görselde verilmiştir.

Yunanistan Vize Sonuçlanma Süresi Ne Kadardır?

Yunanistan vize başvurusu 10 ile 25 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. İkamet adresinin bağlı bulunduğu Yunanistan konsolosluğunun yoğunluğuna, başvuru yapılan vize türüne ve dönemsel sağlık ve güvenlik önlemlerine göre vize sonuçlanma süresi 30- 60 güne uzayabilmektedir.

Yunanistan Vize Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Yunanistan C tipi vize sonuçları, başvuru yapılan ilin bağlı olduğu Yunanistan Konsolosluğu’nun yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 10- 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

Yunanistan vize başvurusunun sonuçlanmasının ardından vize adayının pasaportu, başvuru yapılan vize merkezine geri gönderilmektedir. Yunanistan vize sonucu, ancak vize adayının pasaportunun vize başvuru merkezinden veya kargodan geri almasıyla öğrenilebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularu vize sonucu ve vize süresi SMS bilgilendirme yöntemi ile başvuru sahibine gönderilmektedir.

Yunanistan Vize Sonucu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yunanistan vize sonucu sorgulama işlemi pasaportun başvuru yapılan vize merkezine geri gönderilmesinin ardından öğrenilebilmektedir. Çevrimiçi platform üzerinden Yunanistan vize sonucu sorgulama sayfaları vizenin onaylanıp reddedildiğine dair bilgi vermemektedir.

Yunanistan Konsolosluğu Üzerinden Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan vizesine başvuru yapan adaylar, Yunanistan konsolosluğu internet sitesi üzerinden vize sorgulama işlemi yapamaz. Yunanistan konsolosluğu vize sorgulama işlemi ancak başvuru yapılan kurum üzerinden gerçekleşmektedir.

Yunanistan Ulusal Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan ulusal vize, Avrupa Birliği’ne üye olmayan ülkelerin vatandaşları tarafından Yunanistan ülke sınırlarında 90 günden uzun konaklama imkanı tanıyan D tipi vize türüdür.

Yunanistan ulusal vize sorgulama işlemi internet sitesi platformları üzerinden bireysel olarak yapılamamaktadır ve ulusal vizenin sonuçlandırıldığı bilgisi, ikamet edilen ilin bağlı bulunduğu Yunanistan Konsoloslukları veya Büyükelçilik tarafından pasaporta dair bilgilendirme e-postasıyla başvuru sahibine iletilmektedir.

Yunanistan Aile Birleşimi Vizesi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Yunanistan aile birleşimi vizesi, ulusal vize kategorisinde yer almaktadır. Aile birleşimi vize başvurusu sonuçlanarak karar bağlanan pasaport sahibine, e-posta yolu ile bilgilendirme mesajı iletilmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: