Trabzon Yunanistan Vize İşlemleri

Trabzon Yunanistan Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Yunanistan vizesi Trabzon şehrinde ikamet eden Türk vatandaşları için konsolosluk tarafından yetkilendirilen Trabzon Yunanistan vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net Yunanistan vize başvurularında 2017 - 2020 yıllarında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Yunanistan Vizesi Başvurusu Trabzon’dan Nasıl Yapılır?

Trabzon’dan Yunanistan vizesi almak isteyen başvuru sahipleri, son 5 yılda Schengen ülkelerinin herhangi birinden Schengen vizesi almamış ise öncelikle gerekli belgeleri hazırlamalıdır ve daha sonra vize başvurusu için aracı kurumdan randevu almalıdır. Yunanistan vize başvuru sahibinin daha önceden alınmış bir Schengen vizesi varsa vizem.net vize başvuru merkezine gitmeden Yunanistan vizesi alabilmektedir. Hazırlanan belgelerin vizem.net merkez ofisine gönderilmesi vize başvurusu için yeterlidir. Yunanistan vizesi başvuru formu ve Yunanistan vize talep dilekçesi vizem.net danışmanları tarafından doldurulmaktadır.

Yunanistan Konsolosluğu Trabzon’da Var Mıdır?

Hayır, Trabzon’da Yunanistan Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Trabzon’a En Yakın Yunanistan Konsolosluğu Nerededir?

Trabzon’a en yakın Yunanistan Konsolosluğu Ankara’da Zia Ür Rahman Caddesi, 9-11 06700 adresinde Gaziosmanpaşa’da bulunmaktadır. Yunanistan Konsolosluğu Ankara ilinde pazartesi ve cuma günleri 09.30-12.00 saatleri aralığında hizmet vermektedir.

Ankara Yunanistan Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Ankara Yunanistan Konsolosluğundan vize randevusu mail veya telefon yoluyla oluşturulmaktadır. Ankara Yunanistan Konsolosluğu telefon numarası +90 (312) 448 2249’dur. Ankara Yunanistan Konsolosluğu mail adresi gremb.ank@mfa.gr şeklindedir.

Trabzon’da Yunanistan Vizesi Nereden Alınır?

Trabzon’da Yunanistan vizesi başvuruları Yunanistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen kurumlar aracılığıyla alınmaktadır. Trabzon’daki Yunanistan vizesi için yetkili kurum olan Kosmos Vize, vize başvurularını kabul etmektedir. Kosmos Vize ofisi sadece evrak işlemlerinden ve biyometri işlemlerinden sorumludur. Yunanistan vize onayında tek yetkili kurum konumunda Yunanistan Konsolosluğu bulunmaktadır.

Yunanistan Vize Başvuru Merkezi Trabzon Adresi Nedir?

Trabzon Yunanistan vize başvuru merkezi Trabzon’un Ortahisar ilçesinde Kahramanmaraş Caddesi, No: 9, Zorlu Grand Hotel içi giriş katında bulunmaktadır.

Trabzon Yunanistan Vize İşlemleri Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Trabzon Yunanistan vize işlemleri merkezi çalışma saatleri hafta içi pazartesi ve cuma günleri saat 08:00 ile 17:00 arası hizmet vermektedir.

Kosmos Vize Trabzon Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

Yunanistan vizesi almak için öncelikle vize başvuru formu doldurulmalıdır ve daha sonra Kosmos Vize Trabzon başvuru merkezine randevu alınmalıdır. Kosmos Vize başvuru merkezi için randevular Kosmos vize başvuru merkezinin resmi web sitesinden online olarak alınmaktadır. Kosmos Vize resmi web sitesinden randevu al seçeneğine seçilip başvuru tipini standart seçilerek T.C. kimlik bilgileriyle uygun gün ve saate randevu alınabilmektedir. Yunanistan vizesine aile ile başvuru yapılacaksa, randevu al bölümünden başvuru tipinin “aile” seçilmesi gerekmektedir ve her bir aile bireyi için ayrı randevu oluşturulmalıdır.

Yunanistan Vizesini Trabzon’dan Almak Ne Kadar Sürer?

Trabzon’dan Yunanistan vizesi almak, randevu tarihinde belirtilen evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde teslim edildiği takdirde biyometri işlemleri tamamlandıktan sonra yaklaşık 15 gün sürmektedir. Vize başvurularının yoğun olduğu dönemlerde, konsolosluğun kapalı olduğu resmi tatil gibi durumlarda karar süresi daha uzun sürebilmektedir.

VFS Global Visa Trabzon Vize Merkezi Üzerinden Yunanistan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global Visa Trabzon vize merkezi Yunanistan vize başvurularını kabul etmemektedir.

Diğer İllerdeki Yunanistan Vize Başvuru Merkezleri Hangileridir?

Trabzon dışında diğer illerdeki Yunanistan vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: