Hollanda Vize Takip İşlemleri

Hollanda Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize sorgulama ve takip işlemi, vize başvurusu yapan adayın vize sonuçlarını öğrenmek için internet üzerinden pasaport numarası veya kurumun vereceği barkod numarası ile vize sorgulaması yapmasıdır.

Vize başvuru durumu ve vize sorgulama Hollanda ülkesi için çevrimiçi olarak gerçekleştirilirken VFS vize takip Hollanda başvuru süreci ilgili kurum tarafından verilen referans numarası ile birlikte sorgulanmaktadır.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Hollanda vize başvuruları hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile takip edilip sorgulanmaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Hollanda Vize Takip İşlemi Nereden Yapılır?

Kısa süreli vizeler için Hollanda vize sorgulama çevrimiçi olarak takip edilmekte olup VFS Hollanda vize takip işlemi vize randevusu sırasında verilen referans numarası ve soyisim bilgileri kullanılarak yapılmaktadır.

Türkiye’deki Hollanda konsolosluklarına yapılan uzun süreli vizeler için Hollanda konsolosluğu vize sorgulama ve takip sistemi bulunmamaktadır; bu nedenle takip ve sorgulama işlemleri konsolosluklar üzerinden gerçekleştirilememektedir. Hollanda vizesine başvuran kişiler ilgili konsolosluk vize birimine mail atarak vize takip sürecinden haberdar olabilmektedir.

Danışmanlık acenteleri, Hollanda vize başvuru işlemlerini gerçekleştirdiği gibi vize takip ve sorgulama hizmeti de sunmaktadır.

Hollanda Konsolosluğu Vize Takip Hizmeti Verir Mi?

Hollanda Konsolosluğu vize takip hizmeti vermemektedir; Hollanda konsolosluklarının Hollanda vize durumu sorgulama ve takip sistemleri yoktur. Uzun süreli D tipi vizeleri onaylanan kişilere mail yolu ile bilgiler ulaşmaktadır.

VFS Global Hollanda Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Hollanda vize aracı kurumu olan VFS Global’in resmi web sitesinden Hollanda VFS vize takip ve sorgulama işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir.

Hollanda vize randevu gününde başvuru sahibine verilen referans numarası ve soyisim bilgileri ile Hollanda vize sonuç sorgulama durumu hakkında bilgi alınmaktadır.

Çevrimiçi olarak Schengen vize sorgulama kapsamında VFS Global Hollanda vize takip sonucuna erişim yoktur; vize sonucu ancak pasaport iadesi ile öğrenilmektedir.

VFS Global vize takip Hollanda için ekran görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global Hollanda Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Hollanda Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Vizem.net Üzerinden Hollanda Vize Başvuru Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Vizem.net üzerinden Hollanda vize başvuru takip işlemi “hesabım” bölümünden gerçekleştirilmektedir. Başvuru sahibinin Hollanda vizesi onaylandıktan sonra telefon numarasına gelecek vize onay SMS’i doğrultusunda sisteme kaydı gerçekleşir.

Başvuru sahibine vize geçerlilik süresi, konaklama süresi ve vize süresinin sona ermesine 3 gün kala vize tarihinin bitiş detayları bilgilendirici SMS mesajı ile gönderilir.

Hollanda Vize Başvuru Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Hollanda vize başvurusu takip ve sorgulama işlemleri için hiçbir ücret ödenmeden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmekte olup ücret talep eden art niyetli kişilere ve kurumlara itibar edilmemelidir.

Hollanda Krallığı için Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Hollanda Krallığı vize başvuru durumunun öğrenilebilmesi için ilgili vize kurumlarının takip sistemi üzerinden Hollanda vize takip referans numarası ile sorgulama yapılması gerekmektedir.

Schengen vize sorgulama ve takip sistemleri için Hollanda vize başvuruları çevrimiçi olarak gerçekleştirilmekte olup Hollanda vize başvuru sonucu sadece pasaport iadesi ile öğrenilmektedir.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: