VFS Global Hollanda

VFS Global Hollanda Vize Başvuru İşlemleri ve Hizmetleri

Hollanda vize başvuruları için konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan aracı kurum VFS Global’dir. Türkiye'den yapılacak kısa süreli Hollanda vize başvuruları için VFS Global'in vize başvuru merkezlerine müracaat edilmesi gerekmektedir. Türkiye'deki VFS Global vize başvuru merkezlerinden yapılacak Hollanda vize başvuruları için öncelikle VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden vize randevusu alınmalıdır.

VFS Global Hollanda vize başvuruları sadece İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu ve Ankara Hollanda Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte ve onaylanmaktadır. VFS Global Hollanda vize başvurusu aşamalarından sadece evrak toplama, biyometri kaydı ve başvuruların konsolosluğa iletilmesi işlemlerinde yetkilidir, vize değerlendirme süreci ve onaylanmasında yetkisi bulunmamaktadır.

Son 5 yıl içerisinde almış oldukları bir Schengen vizesi bulunan kişiler, vize başvuru merkezine gitmeleri gerekmeksizin gerekli vize evraklarını akredite kuruluş Vizem.net'in İstanbul ofisine göndererek Hollanda vizesi başvuru işlemlerini yapabilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Hollanda için Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Hollanda vize başvuruları kısa süreli seyahatler için, VFS Hollanda vize başvurusu merkezlerine; uzun süreli seyahatler için İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu’na veya Ankara Hollanda Büyükelçiliği’ne yapılmalıdır.

İdata Hollanda Vize İşlemleri için Yetkili Kuruluş Mudur?

İdata Hollanda vizesi başvurularında yetkili bir kuruluş değildir.

VFS Global Üzerinden Hangi Hollanda Vize Türlerine Başvurulabilir?

VFS Global üzerinden başvuru yapılabilecek C tipi Hollanda vizeleri aşağıda listelenmiştir.

 • Hollanda turist vizesi
 • Hollanda ticari vize
 • Hollanda transit vize
 • Hollanda aile ziyareti vizesi
 • Hollanda geri dönüş vizesi
 • Hollanda kültürel- sportif etkinlik vizesi
 • Hollanda tır şoförü vizesi
 • Hollanda denizci vizesi
 • Hollanda öğrenim ve araştırma vizesi
 • Hollanda tıbbi tedavi vizesi

VFS Global Hollanda Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

VFS Global Hollanda vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılan Hollanda vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

VFS Global Hollanda vizesi için ortak olan gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: En az 2 boş sayfa içeren, 10 yıldan eski olmayan, vize tarihinden itibaren en az 3 ay geçerlilik süresi bulunan pasaport ibraz edilmelidir.
 • Fotoğraf: 35 mm x 45 mm ölçülerinde, 6 aydan kısa süre önce çekilmiş, Hollanda pasaportu gerekliliklerini karşılayan bir vesikalık fotoğraf başvuruya eklenmelidir.
 • Finansal yeterlilik belgeleri: Sahibi olunan tapu, kira sözleşmesi, araç ruhsatı ve hisse senedi gibi belgelerin fotokopileri vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Hollanda seyahat sağlık sigortası: Hollanda seyahat süresini kapsayan ve tıbbi masraflar için en az 30.000 euro teminatlı olması gereken seyahat sağlık sigortası gerekmektedir
 • Uçak rezervasyonu: Hollanda’yagerçekleştirilecek seyahat için tarih bilgilerini içeren uçuş rezervasyonu başvuruya eklenmelidir.
 • Konaklama belgeleri: Tüm konaklama süresini kapsayacak şekilde düzenlenmelidir.
 • Vize harcı dekontu: Hollanda vize başvuru ücretinin ödendiğine dair kanıt sunulmalıdır.

Hollanda vizesi için gereken evrakların tam, eksiksiz ve doğru beyanlarla hazırlanması oldukça önemlidir. Başvuru koşullarında belirtilen Hollanda vize başvurusu için gerekli evraklar orijinalleri ve birer kopyaları ile başvuru merkezine sunulmalıdır.

VFS Global Hollanda Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

VFS Global Hollanda vize randevu işlemleri, VFS Global’in resmi web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır.

Hollanda VFS randevu almak için öncelikle web sitesine kayıt olunması gerekmektedir. VFS Global web sitesi kayıt işlemi ardından e-mail adresi ve oluşturulan şifre ile siteye giriş yapılmalı ve VFS Global Hollanda randevu alma aşaması çevrimiçi olarak gerçekleştirilmelidir. VFS Global hizmet ücreti de bu aşamada çevrimiçi olarak ödenmeli ve son olarak, vize başvurusu VFS Global Visa'ya sunulmalıdır. VFS Global vize başvuru tarihi rezervasyonu alırken birden fazla şehirde randevu almak mümkün değildir.

VFS Global Hollanda Vize Ücreti Ne Kadardır?

VFS Global Hollanda vize harcına ek olarak 24,50 euro tutarındaki hizmet bedelinin VFS Global'e ödenmesi gerekmektedir. VFS Global Hollanda vize başvurularında form doldurma, kurye hizmeti, fotokopi çektirme gibi işlemler için ek ücret ödenmesi talep edilmektedir.

VFS Hollanda vize ücreti randevu esnasında nakit olarak ve TL cinsinden ödenmektedir. Başvuru yapılan vize türüne göre Hollanda Schengen vizesi ücreti değişiklik göstermektedir.

Hollanda VFS Vize Başvurusu Ek Hizmetleri Nelerdir?

Hollanda VFS vize başvurusu esnasında sunulan ek hizmetler ve bedelleri aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

Ek hizmetlerÜcretler
Kişiye özel hizmet816 TL
Kurye ve taşımacılık hizmeti190 TL
Başvuru sonrasında kurye hizmeti160 TL
Normal işlem saati öncesi başvuru hizmeti160 TL
Vize başvuru formu doldurma hizmeti45 TL
Fotoğraf çekim hizmeti40 TL
Vize başvuru merkezi internet kullanımı hizmeti20 TL
Kısa mesaj ile bilgilendirme hizmeti6.5 TL
Belge çıktısı alma hizmeti2.5 TL
Evrak fotokopi çektirme hizmeti2.5 TL

Hollanda VFS vize başvurusu vip hizmeti ekseninde sunulan belgelerin kontrol edileceği ve tek bir yerden ödeme alınacağı bir VIP hizmet masasına doğrudan erişilmektedir. Hollanda vize başvurusu esnasında yardımcı olacak bir ekip üyesi eşliğinde Hollanda VIP vize hizmeti ile fotokopi, çıktı alma, fotoğraf, SMS ve kurye hizmeti talep edilebilmektedir. Hollanda vize başvurusu yaparken başvuru sahibine vip hizmet dahilinde sıcak ve soğuk içecekler de sunulmaktadır.

VFS Global Hollanda Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Hollanda vize takip işlemi aracı kurumun resmi web sitesi üzerinden online olarak yapılabilmekte olsa da online yöntemle vize sonucuna erişim mümkün değildir.

VFS Hollanda başvuru takip işlemi esnasında vize başvuru merkezi tarafından düzenlenen fatura veya makbuz üzerinde bulunan referans numarası ile başvuru sahibinin soyadının kullanılması gerekmektedir.

Aşağıda VFS Global’e ait olan Hollanda vize takip işlemi için ekran görseli verilmiştir.

VFS Global Hollanda Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Hollanda Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Hollanda Vize İşlemleri Hangi İllerden Yapılabilir?

VFS Global Hollanda vize başvuru merkezlerinin bulunduğu iller aşağıda listelenmiştir.

 • İstanbul
 • Ankara
 • Antalya
 • Bursa
 • Edirne
 • Gaziantep
 • İzmir

Yukarıda bulunan VFS ofislerinden en yakınına ikamet ilinden bağımsız olarak başvuru yapılabilir. Hollanda vize başvurularında bölge ayırımı bulunmamaktadır.

VFS İstanbul Hollanda Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS İstanbul Hollanda vize başvuru merkezi Beyoğlu ilçesinde Hacıahmet Mahallesi, Kurtulus Deresi Caddesi, Elysium Soul’da 29/A numaralı adreste bulunmaktadır.

Hollanda vize başvuru merkezi İstanbul için çalışma saatleri hafta içi 08:30-12:00 ve 13:00- 17:00 arasında iken, başvuru saatleri hafta içi 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:00 arasındadır. Hollanda vize başvuru merkezine pasaport teslimleri ise hafta içi 15:00- 17:00 saatleri arasında kabul edilmektedir.

İstanbul için VFS Global Hollanda iletişim için telefon numarası 0212 373 58 10/11 ve mail adresi info.frtr@vfshelpline.com’dur.

VFS Global Ankara Hollanda Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Ankara Hollanda vize başvuru merkezi Çankaya ilçesinde Regnum Sky Tower’da İşci Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi 57/A numaralı adreste hizmet vermektedir.

Hollanda vize başvuru merkezi Ankara çalışma saatleri hafta içi 08:30- 12:00 ve 13:00- 17:00 arasında iken, başvuru saatleri hafta içi 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:00 arasındadır. Hollanda vize başvuru merkezine pasaport teslimleri ise hafta içi 13:00- 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Ankara VFS Hollanda telefon numarası 0212 373 58 10/11 ve mail adresi info.frtr@vfshelpline.com şeklindedir.

VFS Antalya Hollanda Vizesi Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Antalya Hollanda vizesi başvuru merkezi Yeşilbahçe Mahallesi, 1480. sokak, Ülker Apartmanı 42/B numarada hizmet vermektedir.

Antalya Hollanda vize başvuru merkezi çalışma saatleri hafta içi 08:30-12:00 ve 13:00-17:00 arasında iken, başvuru saatleri hafta içi 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:00 arasındadır. Hollanda vize başvuru merkezine pasaport teslimleri ise hafta içi 13:00-17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Antalya için VFS Global iletişim Hollanda telefon numarası 0212 373 58 06 ve mail adresi info.frtr@vfshelpline.com’dur.

VFS İzmir Hollanda Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS İzmir Hollanda vize başvuru merkezi geçici olarak kapatıldığı için güncel herhangi bir adres ve iletişim bilgisine ulaşılamamaktadır.

VFS Global Bursa Hollanda Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Global Bursa Hollanda vize başvuru merkezi, Osmangazi ilçesinde Kükürtlü Mahallesi, Kükürtlü Caddesi üzerinde bulunan Sedef Apartmanı 3 numaralı adreste yer almaktadır.

Bursa Hollanda vize başvuru merkezi çalışma saatleri hafta içi 08:30-12:00 ve 13:00- 17:00 arasında iken, başvuru saatleri hafta içi 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:00 arasındadır. Hollanda vize başvuru merkezine pasaport teslimleri ise hafta içi 13:00- 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Bursa’da bulunan VFS Global Hollanda telefon numarası 0212 373 58 10 şeklindedir ve başvuru merkezine info.frtr@vfshelpline.com mail adresi üzerinden ulaşmak mümkündür.

VFS Gaziantep Hollanda Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Gaziantep Hollanda vize başvuru merkezi Şehitkamil ilçesinde İncilipınar Mahallesi, 7 numaralı sokak üzerinde Kaplama İş Merkezi altında hizmet vermektedir.

Gaziantep Hollanda vize başvuru merkezi çalışma saatleri hafta içi 08:30- 12:00 ve 13:00- 17:00 arasında iken, başvurular hafta içi 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:00 arasında alınmaktadır. Hollanda vize başvuru merkezine pasaport teslimleri ise hafta içi 13:00- 17:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Gaziantep VFS Global başvuru merkezine 0212 373 58 10 numaralı yardım hattı üzerinden ve info.frtr@vfshelpline.com mail adresi aracılığıyla ulaşılabilmektedir.

VFS Edirne Hollanda Vizesi Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

VFS Edirne Hollanda vizesi başvuru merkezi, 1. Murat Mahallesi, Talatpaşa Caddesi üzerindeki 80 numaralı binanın 1. katında bulunmaktadır.

Edirne Hollanda vize başvuru merkezi çalışma saatleri hafta içi 08:30- 12:00 ve 13:00- 17:00 arasında iken, başvurular hafta içi 08:30- 12:00 ve 13:00- 15:00 arasında kabul edilmektedir. Edirne Hollanda vize başvuru merkezine pasaport teslim işlemleri ise hafta içi 13:00- 17:00 saatleri arasında yapılabilmektedir.

0212 373 58 10 numaralı telefon kullanılarak VFS Global’in Edirne başvuru merkezi ile iletişime geçilebilmekte ve dileyen başvuru sahipleri için info.frtr@vfshelpline.com mail adresini kullanarak Edirne VFS Global’den yardım talebi yapılabilmektedir.

Paylaş: