Rusya İzmir Konsolosluğu

Rusya Konsolosluğu İzmir İletişim ve Hizmetler

Rusya Konsolosluğu İzmir’de fahri konsolosluk statüsünde görev yapmaktadır. Rusya İzmir Fahri Konsolosluğunun mevzuatlarla düzenlenmiş sınırlı yetkileri bulunmaktadır. Rusya Federasyonu İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir ve çevre illerde ikamet eden Rusya vatandaşlarına konsolosluk işlemleri için destek vermek üzere yetkilendirilmiştir.

İzmir Rusya Fahri Konsolosu Rıza Eray Gürler’dir.

İzmir Rusya Fahri Konsolosluğunda vize başvuru işlemi yapılamamaktadır. Rusya vizesine başvuru yapmak isteyen kişiler, başkonsolosluklara veya vize başvuru merkezlerine gitmesi gerekmektedir.

İzmir Rusya Konsolosluğu İletişim ve Adres Bilgileri Nedir?

İzmir Rusya Konsolosluğu; Çankaya’nın Gaziosmanpaşa Bulvarı üzerinde, no:30 Esen İşhanı’nın 3. katında, 303 numaralı dairede hizmet vermektedir. İzmir Rusya Konsolosluğu hafta içi günleri saat 09.00 ile 17.00 arası hizmet vermektedir.

İzmir Rusya Konsolosluğundan randevu alınması gerekliliği bulunmamaktadır.

Rusya Konsolosluğu İzmir Telefon Numarası Nedir?

Rusya Konsolosluğu İzmir telefon numaraları aşağıda listelenmiştir.

  • Telefon: 0232 484 33 92 - 93
  • Acil durum hattı: 0212 292 51 01 / 292 51 02

Acil durum hatti sadece Türkiye’de bulunan Rus vatandaşlar için hizmet vermektedir.

İzmir Rusya Konsolosluğu Mail Adres Nedir?

İzmir Rusya Konsolosluğu mail adresi ruskonIzmir@mail.ru’dur.

İzmir Rusya Fahri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Nedir?

İzmir Rusya Fahri Konsolosluğu resmi web sitesi bulunmamaktadır.

İzmir Rus Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

İzmir Rus Konsolosluğu, İzmir’in Çankaya ilçesinde yer almaktadır ve İzmir Cumhuriyet Meydanı’na yürüme mesafesindedir. İzmir Rus Konsolosluğu, Çankaya metro durağına yakın olduğu için metro ile, tramvay ile ya da 502, 515, 543, 599 numaralı otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir.

İzmir Rusya Fahri Konsolosluğunda Hangi İşlemler Yapılabilir?

İzmir Rusya Fahri Konsolosluğunda vize başvuru işlemi yapılmamaktadır. İzmir Rusya Fahri Konsolosluğu, İzmir ve çevre illerde ikamet eden Rusya vatandaşlarına gerekli yardım ve desteği sağlamakla yükümlüdür. İzmir Rusya Fahri Konsolosluğunun Rusya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına vize vermeye yetkisi bulunmamaktadır.

İzmir Rusya Konsolosluğu’nda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İzmir Rusya Konsolosluğu’ndan ve Türkiye’de bulunan diğer Rusya fahri konsolosluklarının vize başvurusu kabul etme veya değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır.

Ziyaret amacına göre Rusya turistik vize, Rusya ticari vize, Rusya kültürel ve sportif faaliyet vizesi, Rusya resmi görev vizesi, Rusya çalışma vizesi, Rusya öğrenci vizesi veya Rusya transit vize türüne ihtiyaç duyan Türk vatandaşlarının İzmir Rusya Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapması gerekmektedir.

İzmir Rusya Konsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

İzmir Rusya Konsolosluğu online randevu alınmasına gerek duyulmamaktadır. İzmir ve çevre illerinde yaşayan Rus vatandaşlarına ihtiyaç duyacakları rehberliği yapmak ve Rusya’ya seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarına gerekli yönlendirmeleri yapmak üzerine yükümlülükleri bulunmaktadır.

Paylaş: