Antalya Rus Konsolosluğu

Rusya Konsolosluğu Antalya | Consulate General of the Russian Federation

Rusya Federasyonu 2002 yılında Antalya’da Rusya Konsolosluğu’nun açılmasına karar vermiştir. 2006 yılının ocak ayında Rusya Konsolosluğu başkonsolosluk olarak değiştirilmiştir ve 2006’dan beri başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Rusya vize işlemleri Antalya ve Antalya çevresinde ikamet edenler için Rus Konsolosluk Antalya binasında gerçekleştirilmektedir. Antalya ve çevresinde yaşayan T.C vatandaşları vize işlemleri için ve Türkiye'deki Rus vatandaşları pasaport yenileme, evlilik vb işlemleri için Rus Başkonsolosluğu Antalya binasında işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Antalya Rusya Başkonsolosu Kimdir?

Antalya Rusya Başkonsolosu Oleg Rogoza’dır.

Antalya Rus Konsolosluğu Nerededir?

Antalya Kemer merkezden Antalya Rus Konsolosluğu’na uzaklık yaklaşık 1 saattir. Antalya Rus Konsolosluğu binası yakınlarında Kaleiçi İtfaiye, Hıdırlık Kulesi ve Karaalioğlu Parkı bulunmaktadır. Antalya Rus Konsolosluğu binasına otobüs, minibüs veya taksi ile ulaşım sağlanmaktadır.

Antalya Rus Konsolosluğu Adresi ve İletişim Bilgileri Nedir?

Antalya Rus Konsolosluğu açık adresi Yenikapı Mahallesi, Park Sokak, No:30, Muratpaşa’dır.

Antalya Rus Konsolosluğu iletişim bilgileri aşağıdaki başlıklarda verilmiştir.

Antalya Rus Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Rus Konsolosluğu Antalya telefon numarası 0242 248 32 02’dir.

Rusya Antalya Konsolosluğu Mail Adresi Nedir?

Rus Konsolosluğu Antalya iletişim için mail adresi ruskonsant@yandex.ru’dur.

Rusya Antalya Başkonsolosluğu Resmi İnternet Sitesi Nedir?

Rusya Antalya Başkonsolosluğu resmi internet sitesi https://antalya.mid.ru/tr/’dir.

Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Nasıldır?

Rusya Antalya Başkonsolosluğu hafta içi pazartesiden cumaya kadar saat 09.00-13.00 ve 14.00-18.00 arasında hizmet vermektedir. Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu evrak teslim ve kabul saatleri 09.00-13.00 arasındadır.

Antalya Rus Konsolosluğu'ndan Alınabilecek Hizmetler Nelerdir?

T.C. vatandaşları, Antalya Rusya Konsolosluğu’nda vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Antalya ve çevresinde yaşayan Rus vatandaşları; hukuk, eğitim, sağlık alanlarında ve evlilik, doğum, ölüm, pasaport, ehliyet ve kimlik çıkarma gibi hizmetler alabilmektedir. Rus vatandaşlarının vergi işlemleri için Antalya Rus Konsolosluğu binasına gitmeleri gerekmektedir.

Rusya Başkonsolosluğu Antalya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Rusya vize başvurusu için öncelikle online olarak başvuru formu doldurulup çıktısı alınmalı ve konsolosluktan randevu alınmalıdır.

Antalya Başkonsolosluğu’ndan vize için alınan randevu gününde Rusya vizesi için gerekli evraklar arasında yer alan vize başvuru formu, pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi ve biyometrik fotoğraf gibi belgelerin konsolosluğa ibraz edilmesi gerekmektedir. Antalya Rusya vizesi için başvuru ücreti ödenerek başvuru işlemleri tamamlanmaktadır.

Antalya Rus Başkonsolosluğu Randevu Alma İşlemi Nasıldır?

Rus vizesi almak için Antalya Rus Başkonsolosluğu'ndan randevu alınması gerekmektedir.

Antalya Rus Konsolosluğu’ndan randevu almak isteyen vatandaşlar için elektronik randevu sistemi bulunmaktadır. Antalya Rusya Başkonsolosluğu vize randevusu için randevu sistemi seçeneği seçilmeli ve istenen bilgiler doldurularak Rusya vizesi için randevu oluşturulmaktadır.

Rusya Vize Ücretleri Antalya Konsolosluğu'na Nasıl Ödenir?

Rusya vizesini Antalya’dan almak isteyen başvuru sahiplerinin vize randevusundan önce vize ücreti ödemesi gerekmektedir.

Antalya Konsolosluğu’nun anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile ödenmesi gereken Rusya vize ücreti dolar cinsinden kabul edilmektedir.

Antalya Rus Konsolosluğu Pasaport Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Pasaport uzatma ve değiştirme işlemleri Antalya Rus Başkonsolosluğu’nda yapılmaktadır.

Çifte vatandaşlar ve Rusya vatandaşlarının, pasaport uzatma ve değiştirme işlemleri için Antalya Rus Konsolosluğu online randevu sisteminden randevu almaları gerekmektedir.

Antalya Rus Konsolosluğunda Evlilik İşlemleri Nasıl Yapılır?

Antalya Rus Konsolosluğu’na evlilik işlemleri için başvuran vatandaşların noter onaylı bekarlık belgesi alması gerekmektedir. Bekarlık belgesinin hazırlanması için 180 TL tutarındaki harcın Antalya Rus Başkonsolosluğu’na yatırılması gerekmektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: