Karadağ İzmir Konsolosluğu

Karadağ Konsolosluğu İzmir İletişim ve Güncellemeleri

Karadağ Konsolosluğu İzmir’de fahri konsolosluk olarak hizmet vermektedir. Fahri konsolosluklar, Türkiye’de temsilcilikleri bulunmayan illerde, ilgili ülkenin konsolosluk işlemlerini yürütmekle yetkilidir. Karadağ İzmir Fahri Konsolosluğu’nun temel amaçlarından biri, Karadağ ile Türkiye arasındaki ekonomik, sosyal, ticari ve kültürel ilişkilerin sürdürülmesini sağlamaktır. Karadağ İzmir Fahri Konsolosluğu’nun yetkileri, İzmir Çek Konsolosluğu gibi, diğer konsolosluklara ve temsilciliklere göre kısıtlıdır ve İzmir ve çevresinde ikamet eden Karadağ vatandaşlarının, pasaport, kimlik ve diğer nüfus işlemlerini gerçekleştirmek ile sınırlıdır.

Karadağ Fahri Konsolosu, İzmir’e 2013 yılında, Türkiye Cumhuriyeti tarafından Karadağ’ın bağımsızlığının tanındığı ve iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulmaya başlandığı 2006 yılından 7 yıl sonra, atanmıştır.

Karadağ Fahri Konsolosluğu İzmir’de; Mansuroğlu Mahallesi, Ankara Caddesi, 65. Sokak, Bayraklı Tower, Kat: 18, Daire: 120, Bayraklı adresinde hizmet vermektedir. İzmir’de bulunan kişiler konsolosluk işlemleri yapması gereken durumlarda, Karadağ Konsolosluğu iletişim kanallarından, konsolosluğa ulaşabilmektedir.

Karadağ İzmir Fahri Konsolosu Kimdir?

Karadağ İzmir Fahri Konsolosu Cüneyt Bosnalıer’dir ve 2013 yılında görevine başlamıştır.

Karadağ İzmir Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Karadağ İzmir Konsolosluğu’na ait telefon numarası +90 532 724 9350’dir.

Karadağ Başkonsolosluğu İzmir Mail Adresi Nedir?

İzmir’de hizmet veren Karadağ Başkonsolosluğu’nun mail adresi bosnalier.cuneyt@mfa.gov.me’dir.

Karadağ Konsolosluğu İzmir Resmi Web Sitesi Nedir?

Karadağ İzmir Fahri Konsolosluğu’na ait resmi web sitesi bulunmamaktadır.

Karadağ Konsolosluğu İzmir’de Nerededir?

Karadağ Konsolosluğu, İzmir’in Bayraklı ilçesinde, Ankara Caddesi üzerinde bulunmaktadır ve İzmir Adliyesi ile Bayraklı Tapu Müdürlüğü binaları arasında, sanayi sitesinin karşısında bulunan Bayraklı Tower binasında yer almaktadır.

Karadağ İzmir Fahri Konsolosluğu, Alsancak Tren Garı’na 5 kilometre, İzmir limanına 6 kilometre, Karşıyaka vapur iskelesine 9 kilometre ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yaklaşık 30 kilometre mesafede bulunmaktadır.

Karadağ Bayraklı Alsancak Adresine Nasıl Gidilir?

İzmir Karadağ Fahri Konsolosluğu Bayraklı adresine şahsi araç, taksi, otobüs ve metro ile ulaşım mümkündür. İzmir’de faaliyet gösteren, 168, 290 ve 800 numaralı otobüs hatlarının geçtiği, Hayat Ağacı durağında inilerek veya M1 metro hattı üzerindeki sanayi durağında inilerek Karadağ Konsolosluğu’na ulaşılabilmektedir.

İzmir Karadağ Fahri Konsolosluğu, Alsancak semtine yakın bir konumdadır ve Alsancak Tren Garı’ndan Liman Caddesi’ne çıkılarak ilerlenildiği ve Ankara Caddesi’ne çıkıldığı takdirde, şehir merkezini gösteren tabelalar takip edilerek cadde üzerinde bulunan Karadağ Fahri Konsolosluğu’na varılmaktadır.

İzmir Karadağ Konsolosluğu’nda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İzmir Karadağ Konsolosluğu vize başvurusu kabul etmemektedir. Fahri konsoloslukların yetkileri, diğer ülke temsilciliklerine göre daha sınırlıdır ve Karadağ İzmir Fahri Konsolosluğu’nda, İzmir ve çevresinde ikamet eden Karadağ vatandaşlarının ihtiyaçlarına yönelik olarak pasaport, kimlik, aile ve diğer nüfus işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Karadağ İzmir Fahri Konsolosluğu’nun yetkisi dahilinde işlem yapmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar kısa süreli vize başvuruları için, Türk vatandaşları ise ulusal vize başvuruları için Vizem.net tarafından danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

Karadağ İzmir Harbiye Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Karadağ vizesi başvurularında, İzmir’de hizmet veren yetkili acente, VFS Global İzmir Harbiye vize başvuru merkezidir ve Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, Reyent İşhanı, No: 1/ C, Konak, İzmir adresinde yer almaktadır.

İzmir Karadağ Konsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

İzmir Karadağ Konsolosluğu’ndan, İzmir ve çevresinde bulunan Karadağ vatandaşları, temsilcilik işlemleri için randevu alabilirken, vize başvuruları fahri konsolosluk tarafından kabul edilmediğinden, Türk vatandaşlarının vize başvurusu için randevu alması mümkün değildir.

Karadağ İzmir Fahri Konsolosluğu’na, telefon veya mail yolu ile ulaşarak randevu alınabilmektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: