Karadağ Seyahat Sağlık Sigortası

2023'te Karadağ Seyahat Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Karadağ’ı ziyaret ederken; ziyaretçilerin başına kaza, yaralanma ya da ani bir olay gelmesi durumunda sağlık hizmetlerinden yararlanabilmeli ve maddi olarak gücü yetmelidir.

Karadağ gezisi sırasında karşılaşılabilecek tahmin edilemeyen harcamaları kontrol edebilmek adına seyahat sigortasına sahip olmanın, ziyaretçilerin endişe oranlarının azalmasına ve gezilerinden daha fazla zevk almalarını sağladığı kanıtlanmıştır.

Karadağ seyahat sağlık sigortası, Karadağ bölgesi içerisinde acil sağlık durumlarında, acil tahliye, seyahat iptali, yolculuk kesintisi, yurtdışı cenaze masrafları, kayıp, çalıntı veya zarar görmüş bagaj, hava durumu nedeniyle geciken seyahatler gibi durumlarda masrafların karşılanmasını sağlamaktadır.

Karadağ Vize Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Evet, Karadağ vize sağlık sigortası zorunludur. Karadağ Sağlık Hizmetleri Yasası’na göre Karadağ vatandaşı olan herkes zorunlu sağlık sigortası (MHI) hakkına sahiptir. Zorunlu sağlık sigortası genellikle Karadağ Cumhuriyeti Sağlık Sigortası Fonu tarafınca fonlanmaktadır.

Kimler Karadağ Sağlık Sigortası Yaptırmalıdır?

Tek kişilik ziyaretçiler ya da grup gezilerine katılan turistler, iş dolayısıyla seyahat eden ziyaretçiler, geçici olarak Karadağ’da bulunmak isteyen ve vize gerekliliği olan ziyaretçilerin hepsi Karadağ sağlık sigortası yaptırmalıdır.

Karadağ Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

Karadağ sağlık sigortasının Kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

  • Karadağ içerisinde ani sağlık durumları
  • Ani tahliye durumları
  • Yolculuk kesintisi
  • Seyahat iptali durumları
  • Kaza sonrasında oluşan ani sağlık ihtiyaçları, maluliyet ödeneği ve yaralanma
  • Hava koşulları nedeniyle iptal edilen seyahatler
  • Geciken valizler
  • Valiz hasarları
  • Yurt dışı cenaze ödemeleri

Karadağ Sağlık Sigortasının Covid Kapsamı Bulunuyor Mu?

Evet, Karadağ sağlık sigortasının COVID kapsamı bazı sigorta şirketlerinde bulunmaktadır. Karadağ sağlık sigortaları, seyahat sırasında ülkenin ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) kurallarına uyulması karşılığında COVID hastalıklarını da kapsar. İlaç ve tıbbi tedavi ve hastane yatma masrafları ve COVID-19 ile ilgili acil durumlar Karadağ sağlık sigortasına dahildir. PCR testleri ise bazı durumlarda dahil olmaktadır.

Karadağ Seyahat Sağlık Sigorta Ücreti Ne Kadardır?

Karadağ seyahat sağlık sigorta ücreti sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir. 7 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 4-12,5 Euro arasında değişmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

1 Aylık Karadağ Seyahat Sigortası Ücreti Nedir?

1 aylık Karadağ seyahat sigortası ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 16 Euro ile 27 Euro arasında değişmektedir.

1 Yıllık Karadağ Seyahat Sigortası Ücreti Nedir?

1 yıllık Karadağ seyahat sağlık sigortası ücreti yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak 52 Euro ile 78 Euro arasında değişmektedir.

Karadağ Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Karadağ seyahat sağlık sigortası Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilir. Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında Karadağ sağlık sigortası başvuru sahibi adına vizem.net tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti en uygun fiyatlarla alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Karadağ’a Giderken Yaptırılması Gereken Diğer Sigortalar Nelerdir?

Karadağ’a giderken yaptırılması gereken diğer sigortalar seyahat yöntemine göre değişebilmektedir.

Karadağ yeşil sigorta, Karadağ’a araçla gitmeyi tercih edenler için yapılması gereken sigorta türüdür.

Yeşil sigorta, çevre dostu sigorta olarak bilinmektedir. Herhangi bir kaza durumunda yalnızca yaralanma ya da sağlık hizmetlerini karşılamak yerine, çevrede oluşan hasarları da kapsayan sigorta türüdür.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: