Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası

Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı ve 2023 Fiyatları

Hollanda seyahat sağlık sigortası, Hollanda’ya yapılacak ziyaretlerde doktor ücretleri, hastane giderleri, testler ve tedaviler gibi sağlık giderlerini karşılamak amacıyla yapılan sigortadır. Seyahat sağlık sigortası, Hollanda’ya gitmek isteyen kişilerin sunması gereken zorunlu bir vize evrağıdır.

Hollanda vize başvurularında seyahat sağlık sigortası, gerekli durumlarda tıbbi ve ülkeye geri dönüş masraflarının karşılanması gibi durumlarda masrafın karşılanması için talep edilir.

Vizem.net danışmanlığında başvurulacak Hollanda vizelerinde seyahat sağlık sigortası, Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyat garantisiyle başvuru sahipleri adına yaptırılmaktadır.

Güncel fiyatlar için: 0850 241 1868

Hollanda Vizesi Almak için Seyahat Sigortası Zorunlu Mudur?

Hollanda vizesi almak için seyahat sigortası zorunludur.

Kimler Hollanda Vize Başvurusu için Sağlık Sigortası Yaptırmak Zorundadır?

Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomi Topluluğu ülkelerinin vatandaşı olmayan ve Hollanda’ya turistik, eğitim veya çalışma amacıyla gitmek isteyen herkes, Hollanda vizesi başvurularında seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadır.

Kimler Hollanda Seyahat Sigortasından Muaf Tutulur?

AB ve AET ülkesi vatandaşları, eşleri ve 21 yaşının altındaki çocukları Hollanda seyahat sağlık sigortasından muaf tutulmaktadır.

Yeşil Pasaport Sahipleri Hollanda Seyahat Sağlık Sigortasından Muaf Mıdır?

Sahip olunan pasaport türünden bağımsız olarak Hollanda’ya seyahat etmeyi planlayan her T.C vatandaşının seyahat sağlık sigortası yaptırması zorunludur.

Hollanda Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Hollanda vizesi sağlık sigortası, tıbbı nedenlerle acil tıbbi müdahale veya acil hastane tedavisi ve acil durum tahliyesi nedeniyle ortaya çıkabilecek herhangi bir masrafı karşılayabilmek için minimum 30.000 euro (Ağustos 2022 tarihi itibariyle yaklaşık 552.000 TL) teminatlı olmalıdır.

Seyahat sigortası, Schengen bölgesinde kalış süresi boyunca ve tüm Schengen üye devletleri için geçerli olmalıdır.

Tek giriş vizesi için bulunulan başvurularda, sağlık sigortası vizenin geçerlilik süresinin tamamını ve planlanan tüm kalış günlerini; çok girişli vize başvurularında sağlık sigortası ilk giriş tarihini kapsamalıdır. Schengen bölgesine yapılacak bir sonraki seyahat sırasında yolcuların geçerli bir Schengen sağlık sigortası olması gerekmektedir.

Hollanda Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsar?

Hollanda sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Hollanda’da iken meydana gelen kaza veya hastalık gibi tıbbi acil durumlar
 • Acil tahliye
 • Geride kalan eşyaların gönderilmesi
 • Reşit olmayan bireyin ülkesine geri dönüşünün sağlanması
 • Seyahat iptali
 • Seyahatin yarıda kalması
 • Kaza sonucu ölüm, yaralanma veya sakatlanma yardımı
 • Yurt dışı cenaze masrafları
 • Kayıp, çalıntı veya hasarlı bagaj
 • Hava yolu tarifesi nedeniyle uçuşun iptal edilmesi
 • Hava durumu nedeniyle yaşanan seyahat gecikmeleri

Hollanda Krallığı için Seyahat Sigortası Covid-19'u Kapsar Mı?

Hollanda Krallığı için bazı seyahat sigortaları, seyahat ederken kişinin ülkesinin ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) yasa ve düzenlemelerine uyulması koşuluyla Covid-19 ile ilgili hastalıkları kapsamaktadır.

Covid-19 sigortası; tıbbi tedavi, ilaç tedavisi ve hastaneye yatış dahil olmak üzere Covid-19 ile ilgili acil sağlık durumlarını karşılamaktadır. Belirli durumlarda PCR testini karşılarken, barınma gibi karantina süreciyle ilgili masraflar ise sigorta tarafından karşılanmaz.

Hollanda Vize Başvurusu için Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Hollanda vizesi için seyahat sağlık sigortası, Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilmektedir. Vizem.net danışmanlık hizmeti kapsamında yapılacak Hollanda vizesi başvurularında, sağlık sigortası başvuru sahibi adına Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyatlarla yapılmaktadır. Kişinin isteğine bağlı olarak sadece seyahat sağlık sigortası hizmeti en uygun fiyatlarla Vizem.net üzerinden verilmektedir; 0850 241 1868 numaralı Vizem.net çağrı merkezinden detaylı bilgi alınabilmektedir.

Seyahat Sağlık Sigortası Hollanda'da Yaptırılabilir Mi?

Hayır, seyahat sağlık sigortası Hollanda’da yaptırılamaz.

Sağlık sigorta poliçesi, vize başvurusunda sunulması gereken Hollanda vizesi için gerekli evraklar arasındadır ve mutlaka vize başvurusundan önce Türkiye’de yaptırılmalıdır.

2022'de Hollanda Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıldır?

Hollanda seyahat sağlık sigortası fiyatları; yaş, Covid-19 geçmişi, cinsiyet ve seyahat süresine bağlı olarak 9 ile 80 euro arasında değişiklik göstermektedir.

7 Günlük Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

7 günlük Hollanda seyahat sağlık sigortasının fiyatı ortalama 9 ile 18,5 euro arasında değişmektedir. Hollanda için seyahat sağlık sigortasının süresi yaş, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir.

1 Aylık Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

1 aylık Hollanda seyahat sağlık sigortası ücreti ortalama 20 ile 25 euro arasında; yaşa, Covid-19 geçmişine ve aşı geçmişine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Uzun Süreli Hollanda Vizesi İçin 1 Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

Uzun süreli Hollanda vizesi için seyahat sağlık sigortası ücreti 55 ile 80 euro arasındadır.

Başvuru sahibinin yaşı, Covid-19 geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak Hollanda D tipi vize için seyahat sağlık sigortası fiyatları değişebilmektedir.

Türkiye’deki Özel Sağlık Sigortaları Hollanda'da Geçerli Midir?

Türkiye’deki özel sağlık sigortası poliçesinin yurt dışı geçerliliği olması halinde, aynı sigorta Hollanda’da da geçerli olmaktadır.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: