İngiltere Dil Okulu Çalışma İzni

2023'te İngiltere Dil Okulu Çalışma İzni Şartları

İngiltere’deki bir dil okulundan dil eğitimi alırken, çalışabilme koşulu eğitim süresine bağlıdır. İngiltere’de 6-11 ay arasında olan kısa süreli dil eğitimi alan öğrencilerin İngiltere dil kursu çalışma izni bulunmamakta, devlet üniversitelerinde kayıtlı lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin ise çalışma hakkı bulunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İngiltere'de Dil Okuluna Gidip Çalışmak Mümkün Müdür?

İngiltere’de dil okuluna gidip çalışmak 11 aydan kısa süreli dil okulu programına kayıtlı öğrenciler için geçerli değildir.

Temmuz 2011’den itibaren İngiltere hükümeti dil okullarına kayıtlı öğrenciler için çalışma izni uygulamasını yürürlükten kaldırmış ve yalnızca uzun dönemli öğrenci vizesine sahip olan kişilere çalışma hakkı vermiştir.

İngiltere'de Dil Okulu Vizesi ile Çalışılabilir Mi?

Hayır, İngiltere’de dil okulu vizesi ile herhangi bir işte çalışılamamaktadır.

İngiltere'de Öğrenci Vizesi ile Dil Eğitimi Alırken Çalışılabilir Mi?

Evet, İngiltere’de öğrenci vizesi ile dil eğitimi alırken çalışılabilmektedir. Öğrenci vizesi ile uluslararası öğrenciler yükseköğretim kurumlarında tam zamanlı olarak dil eğitimi alıyor ise İngiltere’de öğrenci çalışma iznine sahip olmaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile Dil Okuluna Gidenler Kaç Saat Çalışabilir?

İngiltere öğrenci vizesi ile dil okuluna gidenlerin çalışabilecekleri saat, öğrenim görülen kursun seviyesine bağlıdır.

Öğrenci vizesi ile lisans derecesinden düşük bir seviyedeki İngiltere’de dil okuluna gidenler haftalık en fazla 10 saat çalışabilmesine izin verilmektedir. Lisans ya da daha yüksek seviyedeki bir eğitim kurumunda öğrenci vizesi ile eğitim gören uluslararası öğrenciler haftalık en fazla 20 saat çalışabilmektedir.

İngiltere'de Dil Eğitimi Alırken Çalışma Şartları Nelerdir?

İngiltere’de dil eğitimi alırken çalışma şartları aşağıda listelenmiştir.

 • İngiltere öğrenci vizesinin alınmış olması
 • En az B2 seviyesinde bir dil eğitim programına kayıt olunması
 • En az 12 aylık bir dil eğitim programına kayıt olunması
 • İngiltere’de uygunluğu bulunan bir sponsor eğitim kurumunda dil eğitiminin alınıyor olması

İngiltere'de 12 Aylık Dil Eğitimi Veren Dil Okulları Hangileridir?

İngiltere’de 12 aylık dil eğitimi veren dil okulları aşağıda verilmiştir.

 • Kaplan International
 • Anglo Continental
 • Interactive English Language School
 • Speak Up London
 • English Language House
 • New College Group Liverpool
 • St. Joseph's College Limited

İngiltere’deki dil okullarının fiyatları konuma, kursun süresine ve haftalık ders saatine göre değişiklik göstermektedir. Cambridge’de yer alan ve haftalık 40 saatlik ders veren bir dil kursu, Edinburgh’ta yer alan ve haftalık 20 saat ders veren dil kursundan daha yüksek fiyatlıdır. Özel ders olarak verilen dersler ise dil okullarındaki grup derslerine göre daha yüksek fiyatlıdır. 52 haftadan fazla süreli İngiltere dil okulları fiyatları 4.000 İngiliz sterlini ile 150.000 İngiliz sterlini aralığında değişmektedir.

Dil Okulu Çalışma İzni Veren Ülkeler Hangileridir?

Dil okulu çalışma izni veren ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Avustralya
 • Yeni Zelanda
 • İrlanda
 • Malta

Dil okulunda eğitim alırken çalışma izni verilmesi, ülkelerin uygulamalarına göre değişiklik göstermektedir; bu sebeple dil okulunda eğitim alırken çalışabilmek için ülkelerin vize uygulamalarının takip edilerek dil eğitimi vizesi veya öğrenci vizesi olarak uygun vizenin alınması gerekmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: