İngiltere Seyahat Sağlık Sigortası

2023 İngiltere Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

İngiltere seyahat sağlık sigortası, vize başvuru sahibinin sağlık sigorta kapsamını kanıtlaması gereken birkaç durum dahilinde gerekli olan bir sigorta türüdür.

İngiltere’de ziyaretçilerin ulusal sağlık sistemi hizmetlerine erişimleri bulunmaktadır ancak tıbbi tedavi maliyetleri pahalı olabilmektedir. Yüksek tıbbi tedavi maliyetleri nedeniyle, kısa süreli İngiltere konaklamalarında bile herhangi bir tıbbi tedavi masrafını karşılamaya yetecek seyahat sağlık sigortasına sahip olmak önemlidir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan İngiltere vizesi başvuruları için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortaları en iyi fiyat garantisi ile yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İngiltere Vizesi için Sağlık Sigortası Gerekiyor Mu?

İngiltere vizesi için sağlık sigortası, altı aya kadar olan İngiltere ziyaretçi vizelerinde zorunlu değildir. İngiltere vizesi için yapılan başvurularda sağlık sigortası kişisel tercih olarak beyan edilmekte ve başvuru evrakları arasında İngiltere seyahat sağlık sigortasının bulunmaması eksik evrak olarak kabul edilmemektedir.

İngiltere’ye seyahat etmeden önce tıbbi tedavi masraflarını karşılamaya yetecek sağlık sigortasına sahip olmak önemlidir. İngiltere ziyaretinde herhangi bir sağlık hizmetine ihtiyaç duyulduğunda, standart NHS (Ulusal Sağlık Sistemi) ücretinin %150’si oranında ücretlendirme yapılmaktadır.

İngiltere'ye Turist Olarak Gitmek için Sağlık Sigortası Gerekir Mi?

İngiltere’ye turist olarak gitmek için Avrupa’daki birçok ülkenin aksine sağlık sigortası gerekli belgeler arasında bulunmamaktadır ancak yaptırılması önerilmektedir.

İngiltere’yi ziyaret eden turistlerin hastane ve diğer sağlık hizmetleri ücrete tabidir. Sağlık hizmetlerinin yüksek maliyetli olması nedeniyle İngiltere’ye seyahat etmeden önce özel sağlık sigortası yaptırmak gerekmektedir. Ülkeye İngiltere turist vizesi ile giriş yapan turistlerin yaptıracakları özel sağlık sigortasının kapsamı hususunda İngiltere hükümeti tarafından herhangi bir kriter belirtilmemiştir.

Türkiye'de Yaptırılan Özel Sağlık Sigortaları İngiltere'de Geçerli Mi?

Türkiye’de yaptırılan özel sağlık sigortalarının İngiltere’de geçerli olması, yaptırılan poliçenin yurt dışı teminatı olup olmamasına bağlıdır.

Yurt dışı geçerliliği olan özel sağlık sigortalarından birkaçı aşağıda belirtilmiştir.

 • Axa Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Mapfre Sigorta
 • Groupama Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Ray Sigorta

İngiltere Sağlık Sigortasının Kapsadığı Durumlar Nelerdir?

İngiltere sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Tıbbi harcamalar
 • Tıbbi nakil
 • Bagaj, para, pasaport veya kişisel eşyaların kaybolması veya çalınması
 • Seyahat iptali ya da kısıtlaması
 • Havayolu kaynaklı tarifeli uçuş iptali

İngiltere Vizesi Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

İngiltere seyahat sağlık sigortası Türkiye'de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile veya İngiltereli sigorta şirketleri üzerinden yaptırılabilir.

Vizem.net sigorta hizmetleri tarafından yaptırılan İngiltere sağlık sigortası 2022 yılı için en uygun fiyatları sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

İngiltere seyahat sağlık sigorta fiyatları sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine

göre değişiklik göstermektedir. 15 günlük seyahat sağlık sigortası fiyatı ortalama 13- 23,5 euro arasında değişmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İngiltere Seyahatleri için 1 Aylık Sağlık Sigorta Ücreti Nedir?

İngiltere seyahatleri için 1 aylık sağlık sigorta ücreti hesaplanırken sigortalının sağlık durumu ve tıbbi geçmişi etkili olmaktadır. İngiltere sağlık sigortası fiyatları yaş, Covid ve aşı geçmişine bağlı olarak 20 euro ile 32,5 euro arasında değişmektedir.

İngiltere Seyahatleri için 12 Aylık Sağlık Sigorta Ücreti Nedir?

İngiltere seyahatleri için 12 aylık sağlık sigorta ücreti; yaş, covid geçmişi, aşı geçmişi ve tercih edilecek ek teminatlara göre 62,8 euro ile 105,5 euro arasında değişmektedir.

İngiltere Göçmenlik Sağlık Ek Ücreti Nedir?

İngiltere göçmenlik sağlık ek ücreti (IHS- immigration health surcharge), çalışma veya öğrenim amacıyla yapılan uzun süreli vize başvurularında online başvuru esnasında ödenen zorunlu ücrettir. İngiltere'de geçici oturum izni bulunan kişilerin sağlık ödemesini yaparak uzun süreli vize ile İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi’nden faydalanma hakkı bulunmaktadır.

İngiltere sağlık ek ücreti, turist vizesi için veya İngiltere’de kalıcı olarak ikamet etme durumunda ödenmemekle birlikte vize başvurularında veya İngiltere göçmenlik başvurusu esnasında ödenmektedir. İngiltere ziyaretinden önce özel sağlık sigortası yapılmış olsa dahi göçmenlik sağlık ek ücreti ödenmek durumundadır ve göçmenlik sağlık ek ücreti ödenmiş olsa bile diş tedavisi, göz testi, tüp bebek tedavisi gibi sağlık hizmetleri için ayrıca ücret ödenmektedir.

İngiltere sağlık ek ücreti öğrenciler için yıllık 470 euro, vize ve göçmenlik başvurularında 18 yaş altı için yıllık 470 euro ve diğer tüm vize ve göçmenlik başvuruları için yıllık 624 eurodur.

Kimler İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi Hizmetlerinden Yararlanabilir?

İngiliz vatandaşları ve daimi olarak İngiltere’de ikamet edenler İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi hizmetlerinden (NHS - National Health Service) ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

Turist olarak yapılan İngiltere ziyaretlerinde acil servis sağlık hizmeti ücretsizdir; diğer birimlere nakledilen durumlarda alınan hizmetler ücrete tabidir. İngiltere sağlık sistemi özel hastaneler ve devlet hastaneleri aracılığıyla yürütülmektedir. İngiltere’de özel hastanelerde doktor muayene ücretleri 200 - 250 sterlin arasında değişmektedir. Tedavi ücretlerinin yüksek olması nedeniyle, ulusal sağlık sistemi dışında kalanların seyahat öncesinde İngiltere özel sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: