İngiltere Work and Travel Programı

İngiltere Work and Travel Programı 2023 Başvuru Şartları

İngiltere Work and Travel Programı, genç yaştaki yabancı ülke vatandaşlarına en fazla iki yıla kadar İngiltere’de yaşama ve çalışma imkanı tanıyan, aynı zamanda İngilizce bilgisini geliştirebilme, İngiliz kültürünü tanıma fırsatı sağlayan bir değişim programıdır.

İngiltere Work and Travel Programına katılacak kişiler İngiltere Gençlik Hareketliliği Programı vizesi almalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, İngiltere Gençlik Hareketliliği Programı vizesini alma hakkına sahip değildir, ancak Türkiye'de oturum izni bulunan ve program kapsamında kabul edilen ülke vatandaşları başvuru yapabilmektedir.

Vizem.net İngiltere Work and Travel vize başvurularında Türkiye'de oturumu bulunan yabancı ülke vatandaşları için danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere Working Holiday Programına Kimler Başvuru Yapabilir?

İngiltere Working Holiday Programına başvuru kriterleri aşağıda listelenmiştir.

 • Genç Hareketliliği Programı vizesine başvurabilmek için 18-30 yaş aralığında olmak
 • Avustralya, Kanada, Monaco, Yeni Zelanda, San Marino, İzlanda vatandaşlığından birine sahip olmak
 • Gençlik Hareketliliği Programı kurasında seçilmiş olmak (HongKong, Japonya, Güney Kore, Tayvan vatandaşları için geçerlidir.)
 • Vizeye başvuru tarihi itibariyle 18 ile 30 yaş aralığında olmak
 • İngiltere denizaşırı vatandaşlığına sahip olmak
 • 18 yaşından küçük çocuklarıyla yaşayan biri olmamak
 • Finansal olarak bakmakla yükümlü olunan çocuk sahibi olmamak
 • Halihazırda İngiltere’de aynı program dahilinde bulunmuyor olmak

Türkiye ile İngiltere Arasında Work and Travel Anlaşması Var Mıdır?

Türkiye ile İngiltere arasında Work and Travel Anlaşması yoktur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Yeni Zelanda ve Avustralya Work and Travel programlarına başvuru yapabilmektedir.

Yeni Zelanda Working Holiday vizesi alabilme şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, geçerli bir pasaport sahibi olmak, 18-30 yaş aralığında olmak, üniversite mezunu olmak, İngilizce konuşabilmek, niyet mektubu yazmak, temiz bir adli sicil kaydına sahip olmak, sağlık raporu almak, Yeni Zelanda’da da bulunulan sürede geçinebilecek kadar paraya sahip olmak, daha önce Yeni Zelanda working holiday vizesi almamış olmak, sağlık sigortasına sahip olmaktır.

İngiltere Work and Travel Katılım Şartları Nelerdir?

İngiltere Work and Travel katılım şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Genç Hareketliliği İkili Anlaşması bulunan ülkelerden birinin vatandaşı olmak (o ülkenin pasaportuna sahip olmak)
 • Başvuru sürecinde 18-30 yaş aralığında olmak
 • Birleşik Krallık’ta bulunma sürecinde geçerli bir pasaporta sahip olmak
 • Birleşik Krallık’ta geçinebileceğine dair banka hesabında en az 2.530 euro kanıt gösterebilmek

İngiltere'de Work and Travel için İş Teklifi Almak Gerekir Mi?

Hayır, İngiltere’de Work and Travel için iş teklifi almak gerekmemektedir. İngiltere genel çalışma vizesi türlerinin aksine, İngiltere Work and Travel programına katılım için iş bulma şartı yoktur.

Work and Travel Programı ile İngiltere'de Ne Kadar Süre Kalınabilir?

Work and Travel Programı ile İngiltere'de 24 aya kadar kalınabilmektedir. İngiltere vizesi geçerli olduğu sürece, başvuru yapan kişi Birleşik Krallık’a giriş yapabilir ve ülkede bulunduğu süre içerisinde istediği zamanda ayrılıp ülkeye geri dönebilmektedir.

Birleşik Krallık Work And Travel Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birleşik Krallık Work and Travel başvurusu, İngiltere hükümeti web sitesi olan Gov.Uk üzerinden online başvuru ile yapılmaktadır. İngiltere Work and Travel online başvurusu sırasında, vize ücreti ve sağlık ek ücretinin ödenmesi ve vize başvuru merkezinden randevu alınması gerekmektedir. Birleşik Krallık Work And Travel için yapılan online başvuru işlemlerinin ardından, aracı kurum vize başvuru merkezinde biyometrik veri kaydı işlemleri yapılmalıdır.

İngiltere Working Holiday Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Working Holiday vize başvuru ücreti 259 eurodur.

Ulusal sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için, İngiltere vize harcı haricinde yıllık 470 euro olan sağlık ek ücretini ödemek gerekmektedir.

İngiltere Work And Travel Programı Kapsamında Hangi Haklar Sağlanır?

İngiltere Work And Travel Programı kapsamında, eğitim görme hakkı mevcut olsa da bazı dersler için Akademik Teknolojik Onay Tasarısı sertifikasına sahip olmak gereklidir. İngiltere Work and Travel Programı, başvuru yapan kişiye İngiltere’de birçok işte çalışabilme ve kendi işinde çalışabilme hakkını tanımaktadır. İngiltere’deki Work and Travel programı, İngiltere’ye giden kişiye çalışma tesislerinin kiralanması, ekipmanların 5.000 eurodan değerli olmaması ve eleman çalıştırılmaması şartları ile kendi şirketini kurma hakkını vermektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: