İngiltere Bodrum Konsolosluğu

Bodrum İngiliz Konsolosluğu | British Honorary Consulate Bodrum

Bodrum İngiliz Konsolosluğu, Muğla’nın Bodrum ilçesinde fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Bir ülkenin resmi temsilciliğinin bulunmadığı şehirlerde, o ülkeye dair konsolosluk işlemlerinin yerine getirilmesi amacıyla ülke vatandaşlarına yönelik hizmetler fahri konsolosluklar tarafından sağlanmaktadır.

Bodrum İngiliz Fahri Konsolosluğu, Birleşik Krallık Hükümetinin Bodrum’daki temsilcisi olarak görev yapmaktadır ve Bodrum ve çevresinde ikamet eden veya ziyaretçi konumunda olan İngiliz vatandaşlarına yönelik hizmet ve işlemlerden sorumludur. Bodrum İngiliz Konsolosluğu vize ve oturum işlemlerine dair hizmet sağlamamaktadır.

İngiltere Bodrum Konsolosluğu Nerededir?

İngiltere Bodrum Konsolosluğunun bir konsolosluk ofisi bulunmamaktadır; konsoloslukla telefon yoluyla iletişim kurulabilmektedir.

Bodrum İngiltere Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Bodrum İngiltere Konsolosluğu telefon numarası +90 252 412 64 88’dir.

Bodrum İngiltere Fahri Konsolosluğu Hangi Hizmetleri Verir?

Bodrum İngiltere Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden veya ziyaretçi konumunda olan İngiliz vatandaşları için acil yardım, acil seyahat belgesi gibi çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bodrum İngiltere Fahri Konsolosluğu T.C. vatandaşları için hizmet vermemektedir.

Bodrum İngiliz Konsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Bodrum İngiliz Konsolosluğu doğrudan vize başvurusu kabul etmemektedir. İngiltere vize başvuruları sadece aracı kurum vize başvuru merkezi veya akredite vize acenteleri üzerinden yapılabilmektedir. Türkiye’den yapılan vize başvurularının değerlendirilmesi, İngiltere konsolosluğu bünyesinde çalışan Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi tarafından yapılmaktadır.

İngiltere Vize İşlemleri Bodrum'dan Nasıl Yapılır?

İngiltere vize işlemleri yalnızca yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezlerine, şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir. İngiltere vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin, Bodrum’a en yakın konumda bulunan vize başvuru merkezine müracaat etmesi gerekmektedir.

Vizem.net, Muğla dahil olmak üzere 81 ilde ikamet eden kişilere İngiltere vize başvurularında danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Bodrum İngiltere Vize Merkezi Nerededir?

Bodrum İngiltere vize merkezi için en yakın konumdaki aracı kurum merkezi İzmir’de bulunmaktadır.

Bodrum’da ikamet eden vatandaşlar için İngiltere vize aracı kurum adresi Aksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:152, Kat:2 Daire:201-A Alsancak /İzmir’dir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: