İngiltere Fethiye Konsolosluğu

Fethiye İngiltere Konsolosluğu | British Honorary Consulate Fethiye

Fethiye İngiltere Konsolosluğu, fahri konsolosluk statüsünde Fethiye’de hizmet vermektedir.

Fahri konsolosluk bir şehirde, bir ülkenin resmi temsilciliğinin bulunmadığı takdirde o ülkeyle ilgili konsolosluk işlemlerini yerine getiren kurumdur.

Fethiye İngiltere Konsolosluğu, Türkiye’yi ziyaret eden veya Türkiye’de yaşayan İngiliz vatandaşlarına hizmet etmektedir. Fethiye İngiltere Fahri Konsolosluğu, vize ve oturum işlemlerine dair hizmet vermemekte, ziyaretçi durumunda olan ya da Fethiye ve çevresinde ikamet eden İngiliz vatandaşlarına yönelik hizmet vermektedir. Fethiye İngiltere Konsolosluğu, İngiliz hükümetini Fethiye’de temsil ederek görev yapmaktadır.

İngiltere Fethiye Konsolosluğu Nerededir?

İngiltere Fethiye Konsolosluğu adresi Atatürk Caddesi, Likya İş Merkezi, Kat: 2, No: 202 48300, Fethiye/Muğla’dır.

Fethiye İngiliz Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Fethiye İngiliz Konsolosluğu telefon numarası +90 252 614 63 02’dir.

İngiltere Fahri Konsolosluğu Fethiye'de Hangi Hizmetleri Verir?

İngiltere Fahri Konsolosluğu, İngiliz vatandaşlarının pasaport işlemleri, evlilik işlemleri, acil seyahat belgesi işlemleri, doğum kayıt- ölüm işlemleri, acil durumlar, cenaze işlemleri için hizmet vermektedir.

Fethiye İngiliz Fahri Konsolosluğu, yalnızca İngiliz vatandaşlarına hizmet verip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet vermemektedir.

Fethiye İngiliz Konsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Fethiye İngiliz Konsolosluğu, doğrudan vize başvurusu kabul etmemektedir. İngiltere vize başvuruları, yalnızca aracı kurum vize başvuru merkezi veya akredite vize acenteleri üzerinden yapılabilmektedir.

Türkiye’den yapılan vize başvurularının değerlendirilmesinde yetkili kurum, İngiltere Konsolosluğu bünyesinde çalışan Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi’dir.

İngiltere Vize Başvurusu Fethiye'den Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvurusu Fethiye’den yalnızca yetkili aracı kurumun vize başvuru merkezlerine şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

İngiltere vizesi biyometri işlemleri için dış temsilcilik tarafından yetkilendirilen aracı kurum TLS contact olmakla birlikte, İngiltere vize başvurusu ve evrak teslimi online olarak yapılabilmektedir. İngiltere vize başvurusunda bulunacak kişilerin Fethiye’ye en yakın konumda bulunan TLS Contact Antalya vize başvuru merkezine parmak izi kaydı vermeleri gerekmektedir.

Vizem.net, Fethiye ve çevresinde ikamet eden TC vatandaşlarının İngiltere vize başvurularında online form doldurma ve belge yükleme işlemleri için danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

TLS İngiltere Antalya Vize Merkezi Nerededir?

TLS İngiltere Antalya vize merkezi adresi Kızılarık Mahallesi 2754, Sokak No.1/303 Muratpaşa, Antalya’dır.

Fethiye'den İngiltere Vizesi VFS Global Üzerinden Alınabilir Mi?

Hayır, Fethiye’den İngiltere vizesi VFS Global üzerinden alınamamaktadır.

Biyometri kaydı ve pasaport teslim işlemlerinde VFS Global İngiltere için yetkili aracı kurum değildir; yetkili aracı kurum TLS Contact’tir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: