İngiltere Marmaris Konsolosluğu

Marmaris İngiliz Konsolosluğu | British Honorary Consulate Marmaris

Fahri konsolosluk, herhangi bir ülkenin resmi konsolosluğunun bulunmadığı şehirlerde, o ülke ile ilgili resmi konsoloslukların yerine getirmesi gereken görevleri yerine getirmektedir.

Birleşik Krallık Konsolosluğu, Marmaris’te fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

İngiltere Marmaris Konsolosluğunun Görevi Nedir?

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğu, Marmaris ve çevresinde ikamet eden ya da ziyaretçi durumunda olan İngiliz vatandaşlarına yönelik hizmetlerden sorumlu olup vize ve oturum işlemlerine dair hizmet vermemektedir.

Marmaris İngiltere Fahri Konsolosluğu, Birleşik Krallık hükümetinin Marmaris’teki temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

Marmaris İngiltere Konsolosluğu Adresi Nedir?

Marmaris İngiltere Fahri Konsolosluğu adresi Yeşil Marmaris Turizm ve Yat İşletmeciliği A.Ş., Barbaros Caddesi, No:13, 48700, Marmaris/ Muğla’dır.

Marmaris İngiliz Fahri Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Marmaris İngiliz Fahri Konsolosluğu telefon numarası +90 252 412 6488’dir.

Marmaris İngiltere Konsolosluğunun Verdiği Hizmetler Nelerdir?

İngiltere Marmaris Fahri Konsolosluğundan İngiliz vatandaşları; pasaport işlemlerini, acil seyahat belgesi işlemlerini, evlilik işlemlerini, doğum kayıt ve ölüm işlemlerini, cenaze işlemlerini gerçekleştirebilmektedir

İngiltere Fahri Konsolosluğunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için doğrudan hizmet verilmemektedir. Marmaris İngiltere Fahri Konsolosluğunda noter tasdiki ve diğer resmi evrak işlemleri yapılmamaktadır.

İngiltere Konsolosluğu Marmaris'ten Randevu Nasıl Alınır?

İngiltere Konsolosluğu Marmaris’ten randevu, online randevu sistemi üzerinden alınmaktadır.

İngiliz vatandaşlarının acil seyahat ve acil yardım işlemleri için İngiltere Konsolosluğu randevu sistemi üzerinden randevu almaları gerekmektedir.

İngiltere Konsolosluğu randevu alma görseli aşağıda verilmiştir.

İngiltere Konsolosluğu Marmaris'ten Randevu Nasıl Alınır?
İngiltere Konsolosluğu Marmaris'ten Randevu Nasıl Alınır?

Marmaris İngiliz Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Marmaris İngiliz Fahri Konsolosluğundan vize başvurusu yapılamamaktadır. İngiltere vize başvuruları yalnızca aracı kurum vize başvuru merkezi veya akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

Türkiye’de yapılan vize başvurularının değerlendirilmesinde yetkili kurum, İngiltere Konsolosluğu bünyesinde çalışan Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi’dir.

Marmaris'ten İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere vize başvuruları yalnızca aracı kurumun vize başvuru merkezine şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

Marmaris’ten İngiltere vize başvurusunda bulunacak kişilerin Marmaris’e en yakın konumda bulunan vize başvuru merkezine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Vizem.net, Muğla ve ilçelerinden yapılacak İngiltere vize başvurularında danışmanlık ve takip hizmeti sunan akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: