İngiltere Vize Başvuru Merkezleri

İllere Göre İngiltere Vize Başvuru Merkezleri ve İletişim Bilgileri

TLS Contact, Türkiye'den yapılacak İngiltere vizesi başvuruları ve biyometri işlemleri için Birleşik Krallık dış temsilciliği tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş kurumdur.

TLS Contact'tan herhangi bir hizmet almak için başvuru sahibinin, Gov.uk internet sitesine kayıt olup hesap oluşturarak çevrimiçi başvuru formu doldurması ve İngiltere vizesi resmi başvuru merkezi hizmetlerinden faydalanmak için vize başvuru randevusu alması gerekmektedir. TLS Contact, tüm vize başvurularını İngiltere Konsolosluğu tarafından öngörülen prosedürlere uygun olarak işleme almakla yetkili kurumdur.

Vizem.net Türkiye'den yapılan İngiltere vizesi başvurularında %89.3 ile son 5 yıldaki en yüksek başvuru onay oranını elde eden ve tüm işlemler için Birleşik Krallık yeni vize sistemi doğrultusunda güncel uzman desteği sağlayan akredite danışmanlık kuruluşudur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere Vize Merkezi Üzerinden Hangi Vizeler İçin Başvuru Yapılır?

İngiltere vize merkezi üzerinden kısa ve uzun süreli tüm İngiltere vize başvuruları yapılmaktadır. Türkiye'deki Birleşik Krallık dış temsilcilikleri vize birimi, İngiltere vize başvurularında karar mercidir. Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi tarafından onaylanan vize başvuruları, başvuru yapılan merkeze gönderilmekte ve başvuru sahibi pasaportunu tekrar bu adresten alabilmektedir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezinde Hangi İşlemler Yapılabilir?

İngiltere vize başvuru merkezinde yapılan işlemler aşağıda listelenmiştir.

 • Parmak izi ve fotoğraf çekimini içeren biyometrik kayıt işlemleri
 • Vize başvurusu esnasında talep edilen destekleyici belgelerin taranması ve sisteme yüklenmesi
 • Online başvuru formunun doldurulması hususunda yardım desteği
 • Video konferans yoluyla Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi ile vize görüşmeleri
 • Kısa mesaj yoluyla bilgi gönderilmesi
 • Başvurunun değerlendirilmesinden sonra kurye hizmeti

İngiltere Vize Merkezi Üzerinden Hangi İşlemler Yapılamaz?

İngiltere vize merkezi üzerinden yapılamayan işlemler aşağıda sıralanmıştır.

 • İngiltere vatandaşlık başvurusu
 • Birleşik Krallık pasaport yenileme işlemleri
 • Vize evrakları için yeminli tercüme işlemleri
 • İngiltere çalışma izni ve sponsorluk sertifikası (COS belgesi) işlemleri
 • İngiltere biyometrik oturum izni işlemleri
 • Birleşik Krallık süresiz oturum izni başvurusu
 • Vize uzatma işlemleri

Birleşik Krallık Başvuru Merkezlerinden Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Birleşik Krallık vize randevusu Gov.uk web sitesi üzerinden çevrimiçi vize başvuru formu doldurulduktan ve başvuru ücreti ödendikten sonra online olarak alınmaktadır.

Birleşik Krallık başvuru merkezi vize randevusu almak için Gov.uk web sitesinden gelen e-posta onayı açılmalıdır ve “Giriş Yapın” butonuna tıklanarak parola girilmelidir; “Belge ve Biyometri Teslimi” sekmesine, ardından “Devam” seçeneğine tıklanmalıdır. Web sitesindeki hesaba yönlendirildikten sonra “Randevu al” seçeneği tıklanarak tercihe uygun randevu alınmalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi Telefon Numarası Nedir?

İngiltere vize başvuru merkezine çağrı merkezi aracılığıyla TLS Contact iletişim numarası +90 (212) 370 3100 üzerinden ulaşım mümkündür.

İngiltere Vize Ofisi Hangi İllerde Bulunur?

İngiltere vize ofisinin bulunduğu şehirler aşağıda verilmiştir.

 • Adana
 • Ankara
 • Antalya
 • Bursa
 • İstanbul
 • İzmir

İngiltere Vize Başvuru Merkezi İstanbul

İngiltere İstanbul vize başvuru merkezi adresi Profilo AVM, Cemal Sahir Cad, Kat 4 No.138/A, Mecidiyeköy, İstanbul’dur. İstanbul İngiltere vizesi başvuru merkezi resmi tatil günleri hariç, hafta içinde 08:00 -15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İngiltere vize başvurusu İstanbul merkezi aracılığıyla süper öncelikli vize, öncelikli vize hizmeti, form doldurma yardımı, yardımlı hizmet çözümü, destekli hizmet, ekspres kurye iade, prime time randevu gibi hizmetler alınmaktadır.

Mecidiyeköy Vize Başvuru Merkezine Nasıl Gidilir?

Mecidiyeköy vize başvuru merkezine Taksim’den otobüs yoluyla Mecidiyeköy Viyadük durağında indikten sonra, yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesi ile ulaşılabilmektedir. Kadıköy Söğütlüçeşme’den metrobüs yoluyla, Mecidiyeköy durağında inerek ve sonrasında taksi kullanılarak da ulaşılabilmektedir.

Mecidiyeköy dere istikametinde bulunan Profilo AVM İngiltere vize başvuru merkezi konumu itibariyle kolay ulaşılabilir durumdadır. Eski Ali Sami Yen Stadyumu'nun karşısındaki ara sokaktan girildiğinde yol direkt alışveriş merkezine çıkmaktadır. Mecidiyeköy Merkez Camii’nin olduğu cadde de Profilo İngiltere vize merkezi için alternatif güzergahlar arasındadır.

Ankara İngiltere Vize Başvuru Merkezi

Ankara vize başvuru merkezi adresi Sheraton Business Centre, Boğaz Sokak, Kavaklıdere, 06700, Ankara’dır. İngiltere vize başvuru merkezi Ankara ilinde resmi tatil günleri hariç, hafta içi 08:00 -15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İngiltere vize merkezi Ankara ilindeki Sheraton iş merkezinde, Prime Time randevuları hafta içi 08:00 -08:30 saatleri arasında kabul edilmektedir.

Süper öncelikli vize, öncelikli vize hizmeti, form doldurma yardımı, yardımlı hizmet çözümü, destekli hizmet, ekspres kurye, prime time randevu gibi hizmetler, İngiltere vize başvurusu Ankara ilindeki başvuru merkezinden talep edilebilmektedir.

Sheraton İngiltere Vize Merkezine Nasıl Gidilir?

Sheraton İngiltere vize merkezine Kızılay’dan otobüs yoluyla Kuğulu Park durağında inerek, kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşmak mümkündür. TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi Ankara Sheraton iş merkezi, Karum otobüs durağına yaklaşık 250 metre uzaklıkta, Kuğulu Park'a 1.6 km mesafede bulunmaktadır. Ankara Sheraton Otel İngiltere vizesi başvuru merkezi Vakıfbank Atakule Sanat Galerisi'ne oldukça yakındır.

İzmir İngiltere Vize Başvuru Merkezi

İzmir İngiltere vize başvuru merkezi adresi Aksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:152, Kat:2 Daire:201-A Alsancak / İzmir’dir.

İngiltere vizesi İzmir başvuru merkezi resmi tatil günleri hariç, hafta içi 08:00 -15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İngiltere vize başvurusu İzmir başvuru merkezlerini tercih eden kişilerin prime time randevuları hafta içi 08:00 -08:30 saatleri arasında kabul edilmektedir. Form doldurma yardımı, yardımlı hizmet çözümü, destekli hizmet, ekspres kurye iade, prime time randevu gibi hizmetler, İngiltere vizesi İzmir başvuru merkezinden gerçekleştirilmektedir.

İzmir İngiltere vize başvuru merkezinden randevu alınması halinde, vize başvuru ücreti ve ek hizmet bedelleri dışında, 55 sterlin ek ücret ödemesi yapılması gerekmekte; Ankara, İstanbul ve Bursa merkezlerinde ek ücret uygulaması bulunmamaktadır.

Aksoy Plaza İzmir İngiltere Vize Merkezine Nasıl Gidilir?

Aksoy Plaza İzmir İngiltere vize merkezine Konak Meydanı’ndan metro yoluyla, Alsancak Gar durağında inip kısa bir mesafe yürüdükten sonra ulaşılabilmektedir. Alsancak İskele’den Aksoy Plaza İzmir İngiltere vize merkezi 540 m yürüme mesafesi uzaklıktadır.

Antalya İngiltere Vize Başvuru Merkezi

Antalya İngiltere vize başvuru merkezi adresi Kızılarık Mahallesi 2754, Sokak No.1/303 Muratpaşa, Antalya’dır.

İngiltere vizesi Antalya başvuru merkezi resmi tatil günleri hariç hafta içi pazartesi, salı ve çarşamba günleri 08:00 -15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Form doldurma yardımı, yardımlı hizmet çözümü, destekli hizmet gibi hizmetler, İngiltere vizesi Antalya başvuru merkezinden talep edilebilmektedir.

İngiltere vize başvurusuna Antalya merkezinde vize başvuru ücreti ve ek hizmet bedelleri dışında, 55 sterlin ek ücret talep edilmektedir ancak Ankara, İstanbul ve Bursa merkezlerinde ek ücret talep edilmemektedir.

ATSO İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine Nasıl Gidilir?

ATSO İngiltere vize başvuru merkezi, Kaleiçi kent merkezinden otobüs yoluyla, Kızılırmak Caddesi durağında indikten sonra, 280 m ileride bulunmaktadır. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binası giriş katında, Türk vatandaşları için Antalya İngiltere vize işlemleri yapılmaktadır.

Bursa İngiltere Vize Başvuru Merkezi

Bursa İngiltere vize başvuru merkezi adresi Sheraton Bursa Hotel, Odunluk Mahallesi, Akpınar Caddesi, 16110 Nilüfer, Bursa’dır.

İngiltere vize başvurusu Bursa üzerinden resmi tatil günleri hariç hafta içi pazartesi, salı ve çarşamba günleri 08:00 -15:00 saatleri arasında yapılabilmektedir. Form doldurma yardımı, yardımlı hizmet çözümü, destekli hizmet gibi hizmetler, İngiltere vizesi Bursa başvuru merkezinden talep edilebilmektedir.

Bursa İngiltere Vize Başvuru Merkezi Sheraton Adresine Nasıl Gidilir?

Bursa İngiltere vize başvuru merkezi Sheraton, Bursa kent merkezinden Bursaray ile Odunluk durağında indikten sonra 520 metre yürüme mesafesindedir. İngiltere vize başvuru merkezi Bursa ilinde konum itibariyle tarihi İnkaya ağacına 5 km, Ulu Cami'ye ise 8 km mesafededir.

Adana İngiltere Vize Başvuru Merkezi

Adana İngiltere vize başvuru merkezi adresi Adana Ticaret Odasi, Karasoku Mahallesi Abidinpaşa Caddesi No: 22 Seyhan/Adana’dır.

Adana İngiltere vizesi başvuru merkezi resmi tatil günleri hariç hafta içi pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 08:00 -15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Form doldurma, yardımlı hizmet çözümü, destekli hizmet İngiltere vize başvurusu Adana merkezinden talep edilebilmektedir.

Adana İngiltere vizesi başvuru merkezinden randevu alınması halinde, vize başvuru ücreti ve ek hizmet bedelleri dışında, 55 sterlin ek ücret ödemesi yapılması gerekmektedir. Ankara, İstanbul ve Bursa merkezlerinde ek ücret uygulaması bulunmamaktadır.

Adana Ticaret Odası İngiltere Vizesi Başvuru Merkezine Nasıl Gidilir?

Adana Ticaret Odası İngiltere vizesi başvuru merkezi, Adana tarihi saat kulesinden 510 m yürüme mesafesinde bulunmaktadır. İngiltere vize başvuru merkezi Adana Ticaret Odası konumuna gitmek için otobüs, metro ya da tren seçenekleri de kullanılabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

İngiltere vize başvuru merkezleri ve vize işlemleri ile ilgili Vizem.net uzmanlarına sıklıkla iletilen sorular aşağıda cevaplanmıştır.

Gaziantep İngiltere Vize Başvuru Merkezi Var Mı?

Hayır, Gaziantep’te İngiltere vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

İngiltere vize başvurularında aracı kurum olan TLS Contact'ın Gaziantep başvuru merkezi, geçmiş dönemlerde hizmet vermiş olsa da 2022 yılı itibariyle hizmet vermeyi durdurmuştur.

İngiltere Vizesi Gaziantep'ten Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi başvuru işlemleri Gaziantep’ten, Vizem.net'in çağrı merkezi aranarak yapılabilmektedir. İngiltere vizesi için gerekli evrakların Vizem.net'in İstanbul ofisine kargolanması, Vizem.net danışmanları tarafından vize başvurusu yapılabilmesi için yeterli olmaktadır.

Başvuru sahipleri, İngiltere vize başvurusu Gaziantep başvuru merkezi bulunmadığından biyometri işlemleri için en yakın konumda bulunan TLS Contact Adana vize başvuru merkezine gitme seçeneğine sahiptir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

KKTC'de İngiltere Vize Başvurusu Hangi Merkezden Yapılabilir?

KKTC’de İngiltere vize başvurusu TLS Contact Kıbrıs başvuru merkezinden yapılmaktadır.

Lefkoşa’da Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde bulunan Merit Lefkoşa Otel’de KKTC İngiltere vize başvurusu yapılabilmektedir. İngiltere vize başvurusu KKTC merkezi, Kıbrıs Müzesi'ne ve Büyük Han alışveriş merkezine 3 km, şehir merkezine 7 km mesafede bulunmaktadır.

İngiltere Vize Merkezi Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

İngiltere vize merkezi biyometri işlemleri esnasında parmak izi ve yüz taraması kaydedilmektedir.

Dijital parmak izi tarayıcısı, kişilerin 10 parmağının görüntüsünü kaydetmektedir ve aynı zamanda dijital fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Hızlı bir şekilde kimlik uygunluk kontrolü amacıyla İngiltere vizesi parmak izi göçmenlik statüsü başvurusunun bir parçası olarak talep edilmektedir.

İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti Hangi İllerden Alınabilir?

İngiltere vize danışmanlık hizmeti için Vizem.net, Türkiye'de 81 ilden yapılan İngiltere vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Vizem.net Üzerinden İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vizem.net üzerinden İngiltere vize başvurusu sürecinde, gerekli evraklar Vizem.net merkez ofisine gönderildikten sonra ilgili danışmanlar tarafından incelenip başvurunun uygunluğu tespit edilmektedir.

İngiltere vize başvurusunun uygun bulunduğu durumlar için süreç devam ederken başvuru sahibi adına online başvuru yapılmakta ve randevu alınmaktadır. Çevrimiçi belge yükleme işlemi tamamlandıktan sonra randevu tarihinde İngiltere vize danışmanlığı görevindeki bir saha çalışanı, başvuru sahibine başvuru merkezinde refakat etmektedir.

Birleşik Krallık vize bilgi hattı: 0850 241 1868

Paylaş: