İngiltere Hızlı Vize

İngiltere Hızlı Vize Başvurusu ve 2023 Ücretleri

İngiltere hızlı vize başvurusu, Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi’nin vize ücretine ek olarak ücretlendirdiği hızlandırılmış vize başvuru hizmetidir.

Covid-19 tedbirleri sebebiyle İngiltere aracı kurum vize başvuru merkezlerindeki İngiltere ekspres vize hizmeti geçici olarak durdurulmuştur. İngiltere aracı kurumu olan TLScontact’ın Türkiye’deki vize başvuru merkezinin ilgili tarihte öncelikli vize hizmeti verip vermediğinin kontrol edilmesi önemlidir.

Acil İngiltere vizesi hizmeti kullanıldığında İngiltere öncelikli vize başvurusu veya süper öncelikli hizmet başvurusu yapılmasına bağlı olarak 1 veya 5 gün içinde vize sonucu almak mümkündür.

Vizem.net üzerinden yapılan İngiltere vizesi başvurularında evrakların merkez ofisine ulaşması ile birlikte biyometri randevuları ortalama 5 gün içerisinde alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere Ekspres Vize Nedir?

İngiltere ekspres vize hizmeti ile ziyaret, çalışma ve eğitim (yerleşim hariç) amacıyla yapılan İngiltere vize başvurularında öncelikli vize hizmetinden faydalanma imkanı bulunmaktadır. İngiltere express vize hizmeti ile başvuru yapanlar İngiltere vize başvurusunun her aşamasında bekleyen işlemler arasında sıranın en önüne alınmaktadır.

İngiltere öncelikli vize hizmeti ücreti, İngiltere vize başvuru ücretine ek olarak ödenmektedir ve İngiltere vize başvurusunun reddedilmesi veya vize işlemlerinin beklenenden uzun sürmesi durumlarında İngiltere öncelikli vize hizmeti ücreti iade edilmemektedir.

İngiltere vize başvurusu yapanların Birleşik Krallık Göçmenlik kurallarının gerekliliklerini karşılaması gerektiğinden öncelikli vize hizmetinden faydalanmak, İngiltere vize başvurusu yapan herkesin vizesinin kabul edileceğini anlamı taşımamaktadır.

UKVI (Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi), başvuru sahibinin sisteme biyometrik bilgileri yüklemesinin ardından öncelikli vize başvurusu hakkında karar vermek ve İngiltere pasaportunun hazır olduğunu bildirmek için 5 iş günü içerisinde başvuru sahibi ile iletişime geçmeyi hedeflemektedir.

İngiltere Vizesi Hızlı Başvuru Hizmeti Nereden Alınır?

İngiltere vizesi hızlı başvuru hizmeti Gov.uk portalı üzerinden online olarak alınmaktadır. İngiltere vizesi online başvuru formunda istenen bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde girildikten sonra vize ücreti ödenirken standart vize hizmeti ya da öncelikli (express) vize hizmeti almak üzere seçim yapılmaktadır.

İngiltere Hızlı Vize Kaç Günde Çıkar?

İngiltere hızlı vize, başvuru sahibinin biyometri kaydını oluşturmasının ardından kısa süreli vize başvuruları için 5 iş günü, uzun süreli yerleşim vizeleri için 30 iş gününde çıkmaktadır. İngiltere vizesi fast track hizmeti belirli vize türleri için geçerlidir ve vize sonucu randevudan sonraki ilk iş gününün sonunda verilmektedir.

İngiltere Vizesi Aynı Gün Alınabilir Mi?

Hayır, İngiltere vizesinin en hızlı şekilde alınmasını sağlayan hizmet, belirli vize türlerinde geçerli olan süper öncelikli vize hizmetidir ve süper öncelikli vize hizmetinin alınması durumunda İngiltere vizesi sonucu randevu tarihinden sonraki ilk iş gününde alınabilmektedir.

İngiltere Süper Öncelikli Vize Hizmeti Nedir?

İngiltere süper öncelikli vize hizmetinden yararlanıldığında vize başvuru merkezindeki vize karar aşaması en hızlı şekilde geçmekte ve vize başvuru sonucu randevudan sonraki ilk iş günü öğrenilmektedir. İngiltere vize başvurusu haftanın son iş gününe ya da resmi tatilden önceki son iş gününe denk gelirse yapılan başvurular takip eden ilk iş gününde değerlendirmeye açık olmaktadır.

İngiltere süper öncelikli vize hizmeti isteğe bağlı olarak kullanılmaktadır ve alınan süper öncelikli vize hizmetinin İngiltere vize ücretine ek olarak ayrı bir ücreti bulunmaktadır. İngiltere süper öncelikli vize hizmetini kullanmak vize başvuru merkezindeki karar aşamasını kısaltmaktadır ancak İngiltere vize onayının karar aşamasına pozitif ya da negatif anlamda etki etmemektedir.

İngiltere süper öncelikli vize hizmeti kullanılarak başvuru yapılabilecek vize türleri İngiltere kısa süreli vize, İngiltere skilled worker vizesi ve İngiltere geçici çalışma vizesidir.

İngiltere için Süper Öncelikli Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

İngiltere için süper öncelikli vize başvurusu normal şartlarda İngiltere Göç ve Vize Dairesi’nin yetkili kıldığı aracı kurum olan TLScontact’ın Ankara, İstanbul ve İzmir vize başvuru merkezlerinden 09:05 ve 10:05 arasında randevu alınarak yapılmaktadır. Covid-19 önlemleri nedeniyle TLScontact’in bazı vize başvuru merkezlerinde İngiltere hızlı vize hizmetine geçici olarak ara verilmiş olma ihtimaline karşı, başvuru yapılacak vize merkezinin ilgili tarihte İngiltere süper öncelikli vize hizmeti verip vermediğinin kontrolü yapılmalıdır.

İngiltere süper öncelikli vize başvuru hizmeti TLScontact’ın Ankara, İstanbul ve İzmir vize başvuru merkezlerinde verilmektedir. TLScontact bünyesinde hizmet veren Türkiye’deki diğer vize başvuru merkezlerinde İngiltere için süper öncelikli vize hizmeti verilmemektedir.

İngiltere Hızlı Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere öncelikli vize ücreti başvuru yapılan vize türüne göre değişmektedir.

İngiltere hızlı vize ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Vize türüHızlı vize ücreti
Kısa süreli vize başvurusuGBP 200.00
Uzun süreli yerleşim başvurusuGBP 573.00
Süper öncelikli başvuruGBP 956.00

İngiltere Express Vize Ücreti Nereye Ödenir?

İngiltere express vize ücreti Gov.uk portalı üzerinden online başvuru formu doldurulduktan sonra doğrudan Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi’ne kredi kartı aracılığıyla ödenmektedir.

İngiltere Vize Reddi Alınırsa Hızlı Vize Başvuru Ücreti İade Edilir Mi?

Hayır, İngiltere hızlı vize başvuru hizmeti ücreti, İngiltere vize başvurusu reddedildiği ya da beklenenden uzun sürdüğü takdirde iade edilmemektedir.

İngiltere Vizesi Hızlı Başvuru Hizmeti Hangi Durumlarda Verilmeyebilir?

İngiltere vizesi hızlı başvuru hizmetinin verilmeyeceği durumlar aşağıda belirtilmiştir.

  • İngiltere vize başvurusu reddedilmiş olmak
  • İngiltere’ye giriş izni iptal edilmiş olmak
  • İngiltere’den sınır dışı edilmiş, uzaklaştırılmış ya da diğer sebeplerden ötürü İngiltere’yi terk etmiş olmak
  • İngiltere’de kalmak için alınan iznin süresinin geçmiş olması
  • İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından verilen kısıtlı kalma süresinin tamamlanmış olması
  • İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından verilen kısıtlı kalma süresinin reddedilmiş olması
  • Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri ya da Schengen ülkelerine yapılan vize başvurusunun reddedilmiş olması
  • İngiltere ya da İngiltere dışında herhangi bir yerde polis tarafından sorgulanmak, gözaltına alınmak veya kovuşturmaya konu olmak
  • Herhangi bir ülkede çekilmemiş mahkumiyet cezasının bulunması
  • Herhangi bir ülkede suç işlemiş olmak

Yukarıda belirtilen durumlardan herhangi birine dahil olunması halinde İngiltere ekspres vize uygulaması, İngiltere Vize ve Göç Dairesi tarafından gerçekleştirilen başvuru değerlendirme süreci 5 günden uzun sürebileceği için tavsiye edilmemektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: