İngiltere Vize Sorgulama İşlemleri

İngiltere Vize Sorgulama İşlemleri: İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vize sorgulama işlemleri, başvuru kanalı ile online olarak yapılabilmektedir ancak İngiltere vize başvuru sorgulama sisteminden vizenin onaylanıp onaylanmadığı öğrenilememektedir.

İngiltere vize başvurularının %90'ı 3 hafta içinde, %98'i 6 hafta içinde ve %100'ü başvuru tarihinden itibaren 12 hafta içinde sonuçlanmaktadır. Vize onay ya da ret kararı ancak başvuru sonuçlandığında İngiltere Vize ve Göç İdaresi’nin başvuru sahibine gönderdiği mail ile öğrenilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda vize sorgulama işlemi online olarak yapılabilmekte, Birleşik Krallık vize danışmanlarından 7 gün 09:00- 18:30 arası bilgi alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İngiltere Vizesi Randevu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İngiltere vizesi randevu sorgulama işlemi, Gov.Uk online başvuru portalı üzerinden TLScontact sayfasına bağlanarak hesap oluşturduktan sonra yapılmaktadır. TLScontact vize sayfasında hesap oluşturmak için e-mail adresi ve şifre girilmesi ve e-mail adresine gelen onay bağlantısına tıklanması gerekmektedir.

TLScontact web sitesinde üyelik oluşturduktan sonra randevu günü ve randevu saati seçilebilmektedir, seçilen randevu günü ve saati hakkında bilgi, başvuru sahibinin e-mail adresine iletilmektedir.

İngiltere vizesi randevu sorgulama işlemini TLScontact hesabı üzerinden yapmak için; başvuru sahibinin Gov.uk sitesine girmesi, “Başvurunuz için Oturum açın” sekmesine tıklaması, şifresini girmesi, “Belge ve Biyometri Sağlayın” yazısına basması ve devam edin yazısına tıkladıktan sonra açılan web sitesinde ‘’Başvurum’’ bölümünü seçmesi gerekmektedir. Açılan “Başvurum” bölümünde başvuru tarihi ve saatine dair bilgiler yer almaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda randevu danışmanlar tarafından alınmakta, olası bir değişiklik talep edilmesi durumunda uygun tarih için değişiklik yine İngiltere vize departmanı tarafından gerçekleştirilmektedir.

İngiltere Vize Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

İngiltere vize sorgulama işlemi, Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi üzerinden ve TLS Contact web sitesinden yapılabilmektedir.

Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi Üzerinden Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi üzerinden vize sorgulama işlemi, mail veya telefon aracılığıyla yapılabilmektedir.

Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi üzerinden sorgulama yapılabilecek konular; İngiltere vize başvurusu ile ilgili genel sorular, vize başvurusunun ilerleyişi ile ilgili sorular, vize başvurusu ile ilgili teknik sorunlar, vize başvuru hesabına giriş yapmada yaşanan sorunlar, vize hesabı şifre sorunları, UKVİ’ye online ödeme yapma sorunları, bekleyen vize başvuru ücreti ödemesiyle ilgili sorunlar ve çevrimiçi başvuru yaparken bir veya birkaç adımda hata yapma sorununu içermektedir.

İngiltere Vize Sorgulama İşlemi Online Olarak Nasıl Yapılır?

İngiltere Vize Sorgulama İşlemi Online Olarak Nasıl Yapılır?
İngiltere Vize Sorgulama İşlemi Online Olarak Nasıl Yapılır?

İngiltere vize sorgulama işlemi, online olarak UK Visas and Immigration (UKVI) web sitesi üzerinde yapılabilmektedir.

Başvuru formunun kimlik numarası olarak bilinen Gwf numarası ile vize sorgulama, İngiltere için UKVI’ye girilerek yapılmaktadır. Online olarak yapılan İngiltere vize sorgulama işlemlerinde başvuru sahibinin adı, soyadı, mail adresi, maili hangi dilde almak istediği gibi soruları içeren bir form doldurulmaktadır.

Online olarak yapılan İngiltere vize sorgulama işlemi, 2.74 sterlin tutmaktadır ve başvuru sahibinin hizmetten faydalanabilmek için kredi veya banka kartına sahip olması gerekmektedir. İngiltere vize sorgulama işlemi maili, 5 iş günü içerisinde başvuru sahibine gönderilmektedir.

İngiltere Vizesi Sorgulama İşlemi Telefon ile Nasıl Yapılır?

İngiltere vizesi sorgulama işlemini telefon ile yapmak için; +44 (0)300 790 6268 numarasının aranması, 1’e basılması ve vize sorgulama işlemi yapmak istendiğinin söylenmesi gerekmektedir. Telefon ile yapılan İngiltere vizesi sorgularında başvuru sahibinin tabi tutulacağı ücret her dakika için 69 penidir.

Telefon aracılığıyla İngiltere vizesi sorgulama işlemi; pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günlerinde 24 saat boyunca yapılabilmektedir. +44 (0) 300 790 6268 numarasına ulaşamayan kişiler sorgu işlemini +44 (0) 203 875 4669 numarası üzerinden yapabilmektedir.

TLS Contact Üzerinden İngiltere Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

TLScontact üzerinden İngiltere vize sorgulaması yapmak için; başvuru sahibinin Gov.uk sitesine girmesi, “Başvurunuz için Oturum açın” sekmesine tıklaması, şifresini girmesi, “Belge ve Biyometri Sağlayın” yazısına basması ve devam edin yazısına tıkladıktan sonra açılan web sitesinde “Takip et” bölümünü seçmesi gerekmektedir.

TLS contact İngiltere vize sorgulama ve İngiltere vize takip işlemleri ücretsizdir.

İngiltere Konsolosluğu Üzerinden Vize Sorgulama İşlemi Yapılabilir Mi?

Hayır, İngiltere Konsolosluğu üzerinden vize sorgulama işlemi yapılamamaktadır.

İngiltere Vize Sorgulama İşlem Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere vize sorgulama işlemi, aracı kurum online sistemi üzerinden ücretsiz yapılabilmektedir.

Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi üzerinden yapılan sorgulamalarda İngiltere vize sorgulama işlemi ücrete tabidir. Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi üzerinden yapılan sorgulamalarda mail ile sorgulama ücreti 2.74 euro, telefon ile sorgulama ücreti her bir dakika için 69 penidir.

İngiltere Vize Sonuçlanma Süresi Ne Kadardır?

İngiltere vize sonuçlanma süresi kısa süreli turist vizesi, transit vize, öğrenci vizesi, çalışma vizesi gibi türler için 3 hafta; aile birleşimi vizesi için 12 hafta sürmektedir. İngiltere vize başvurularının %90'ı 3 haftada, %98'i 6 haftada ve %100'ü 12 haftada sonuçlanmaktadır.

Türkiye ve İngiltere resmi tatil günleri öncesinde dış temsilciliklerin vize departmanında yoğunluk sebebiyle işlem süreleri uzayabilmektedir. Tatillere denk gelmediği halde 12 haftayı geçen vize başvurularında Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi üzerinden İngiltere vize durumu sorgulaması yapılması önerilmektedir.

Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi, İngiltere vize işlemleri sürecinde tek yetkilidir ve başvuru kararı yalnızca Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi'ne aittir.

İngiltere Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

İngiltere vize sonucu, Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi’nin başvuru sahibine gönderdiği e-mail veya mektup üzerinden öğrenilmektedir. TLScontact vize sonucu hakkında Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi tarafından bilgilendirilmemektedir.

İngiltere vize reddi alınması durumunda Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi başvuru sahibine ret mektubu göndermektedir ve TLScontact’i bilgilendirmemektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan İngiltere vize başvurularında, vize sonucu sorgulama işlemi danışmanlar tarafından yapılmakta ve vize sonucu SMS bilgilendirme yöntemiyle başvuru sahibine gönderilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: