TLS Contact İngiltere

TLS Contact İngiltere: UK Vize Başvurusu ve 2022 Ücretleri

TLS Contact (Teleperformance Ltd.), İngiltere vize işlemleri için Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum olarak çalışmaktadır. Başvuru sahiplerinin vize başvurusunda parmak izi ve fotoğraf çekimi ile biyometrik veri kayıtlarını alarak sisteme girmek, pasaport ve vize başvuru evraklarını teslim almak ve evrakları dış temsilcilik vize birimine teslim etmek aracı kurum olarak TLS İngiltere’nin rollerinden birkaçıdır. TLS Contact İngiltere vizesi başvurularında onay konusunda bir yetkiye sahip olmamakla birlikte karar Birleşik Krallık Vize ve Göç Dairesi tarafından verilmektedir.

Vizem.net İngiltere vize başvurularında tüm süreç için danışmanlık hizmeti veren ve 2017-2021 yılları arasında Türkiye’den yapılan başvurularda onay oranı en yüksek olan akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere Vizesi Resmi Başvuru Merkezi Hangisidir?

İngiltere vizesi resmi başvuru merkezi TLS Contact’tır.

VFS Global İngiltere Vize Başvurularını Alır Mı?

Hayır, İngiltere vizesi VFS Global aracılığıyla, yetkili aracı kurum olmadığından, alınamamaktadır.

İdata İngiltere Vize Başvurularını Alır Mı?

Hayır, İdata İngiltere vize başvurularında yetkili değildir.

İngiltere TLS Contact Üzerinden Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir?

İngiltere TLS Contact üzerinden kısa ve uzun süreli tüm İngiltere vize başvuruları yapılabilmektedir. İngiltere vize başvurusunda TLS Contact aracı kurum iken tek karar merci Türkiye’deki Birleşik Krallık dış temsilcilikleri vize birimidir. Vize başvuruları Vize ve Göç İdaresi tarafından onaylandıktan sonra başvuru yapılan merkeze gönderilmekte ve başvuru sahibi pasaportunu tekrar bu adresten alabilmektedir.

TLS Contact İngiltere Vize Evrakları Nelerdir?

TLS Contact İngiltere vize evraklarına ait liste aşağıda verilmiştir.

 • İngiltere turist vizesi başvuru formu: İngiltere turist vizesi başvurularında kullanılanVAF1Aformu çevrimiçi doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş, renkli, Birleşik Krallık yönergelerine uygun iki adet fotoğraf gerekmektedir.
 • Pasaport: Birleşik Krallık’tan ayrılması planlanan tarihten sonra üç ay daha geçerli olması gereken en az bir boş sayfası bulunan geçerli pasaport kullanılmalıdır.
 • Finansal kanıt: Son 6 aya ait banka hesap özeti veya aynı döneme ait maaş bordrosu ile Birleşik Krallık’ta bulunulan süre boyunca masrafların karşılanacağı kanıtlanmalıdır.
 • Konaklama bilgileri: Birleşik Krallık’ta nerede konaklama yapılacağını gösteren bir belge gereklidir. Otel veya hostele verilmiş bir miktar ön ödeme karşılığında alınan fatura, kişinin seyahat masraflarını karşılayan kişinin kimlik bilgileri ve ikamet adresi veya Birleşik Krallık’ta yaşayan herhangi bir akrabanın kimlik bilgileri ve pasaport numarası konaklama bilgileri için kullanılabilen belgelerdir.
 • Ayrıntılı seyahat programı: Seyahat tarihleri, ziyaret edilecek yerlerin listesi, toplantı ajandası, rezerve edilen tur, festival ajandası gibi bilgileri içeren bir seyahat planı gönderilmelidir.
 • Seyahat geçmişi: Son 10 yıllık dönemi kapsayan eski ve yeni pasaportlardaki vizeler, giriş/çıkış damgaları veya ayrı ikamet adları seyahat geçmişini kanıtlamak amacıyla kullanılabilir.
 • İkametgah belgesi: E-devlet portalı üzerinden veya nüfus müdürlüklerinden alınan içinde adres bilgilerini barındıran ve o adreste ne kadar zamandır yaşandığını gösteren ikametgah belgesi gerekmektedir.
 • Biyometrik bilgiler: Parmak izlerinin ve başvuru merkezinde çekilmiş dijital fotoğraf dahil biyometrik bilgiler Birleşik Krallık’ta 6 aydan fazla kalınmasına izin veren bir vizeye başvuru esnasında başvuru sahibinden talep edilmektedir.
 • Davet mektubu: Birleşik Krallık’a bir ziyaret amacıyla geliniyorsa ve bir yakın ya da akrabanın yanında kalınacaksa başvuru sahibine akraba veya yakını tarafından davet mektubu yazılması gerekmektedir.
 • İngiltere vize ücreti : İngiltere vize ücretinin online başvuru esnasında kredi kartı ile ödenmesi gerekmektedir.
 • Dil sertifikası: Birleşik Krallık tarafından tanınan bir İngilizce sınavından alınan sonucu gösteren dil sertifikası gereklidir.
 • Sabıka kaydı: E-devlet portalı üzerinden alınan, kişinin suç kaydının olup olmadığını gösteren belge sunulmalıdır.
 • Soy bilgileri: Öz veya evlat edinen anne-babanın isimleri, doğum tarihleri ve yıllık maaş bordrosu sunulmalıdır.
 • Çalışma bilgileri: Kendi ülkesinde çalışan kişi mevcut işverenine ait iletişim bilgilerini sunmalıdır.

İngiltere seyahatinin amacı ve başvuru sahibinin çalışma durumuna göre Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi tarafından ek evraklar istenmekte, yukarıda verilenler TLS İngiltere vizesi standart ziyaretçileri için ortak evraklardır. Vize başvurularında, İngilizce veya Galce olmayan belgelerin onaylı çevirileri sunulmalıdır.

TLS Contact İngiltere Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

TLS Contact İngiltere vize randevu alma işlemi Gov.Uk üzerinden çevrimiçi başvuru formu doldurulduktan sonra yapılabilmektedir.

TLS Contact İngiltere vize randevusu işlemi sırasında başvuru ücreti ödemesi kredi kartı ile alınmaktadır. Gov.Uk adresinden gelen e-posta onayının açılması ile ‘’Sign in to Your Application’’ kısmına tıklayarak parola ile giriş yapmak, ‘’Provide Documents and Biometrics’’ ve ‘’Continue’’ kısımlarına tıklayarak TLS Contact internet sitesindeki hesap yönlendirmesinin gerçekleşmesinin ardından ‘Book an appointment’’ seçeneğine giriş yapılmalıdır. Tercihe göre randevu alarak ödeme işleminin tamamlanması İngiltere vizesi randevu alma adımlarıdır.

TLS Contact İngiltere vize randevu alma ekran görseli aşağıya eklenmiştir.

TLS Contact İngiltere Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?
TLS Contact İngiltere Vize Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

TLS Contact İngiltere Randevu Değişikliği Nasıl Yapılır?

TLS Contact İngiltere randevu değişikliği için çevrimiçi başvuru formunun doldurulduğu UK Visas & Immigration’dan alınan e-posta onayı ile Gov.Uk hesabına yeniden bağlanmak gereklidir. Gov.Uk adresi üzerinden TLS Contact internet sitesine yönlendirmenin gerçekleşmesinin ardından randevu tarihinin değiştirilmesi amacıyla ‘’My Account’’ ve ardından ‘’Amend’’ seçeneğine tıklanmalıdır; sistemden çıkmadan yeni randevu tarihinin onaylanması gerekmektedir.

Randevu tarihi değiştiği takdirde daha önce ödemesi alınan katma değerli hizmetler iptal edilecektir ve kişinin bu iptaller için para iadesi talep etmesi gerekmektedir.

TLS Contact İngiltere Randevu Ücreti Ne Kadardır?

TLS Contact İngiltere randevu ücreti, vize başvuru merkezinde yardımlı hizmet randevusu olarak adlandırılan evrak tarama desteği alınmak istendiği takdirde 480 TL’dir. Evraklarını kendi tarayacak başvuru sahipleri için self servis randevu ücretsizdir. Sabah erken saatli randevu (prime time randevu) 1.340 TL, saate bağlı olmayan (flexi) randevu ise 1.210 TL’dir. Tüm ücretli randevu seçenekleri için ödemeler, randevu sırasında kredi kartıyla yapılmaktadır.

TLS Contact İngiltere Vize Ücreti Ne Kadardır?

TLS Contact İngiltere vize ücreti 2022 yılı için ziyaretçi vizelerinde 100 İngiliz sterlinidir; uzun süreli vizeler için ise vize tipine göre başvuru ücretleri değişmektedir.

İngiltere vize harcının Türkiye’den çevrimiçi olarak Birleşik Krallık hükümeti adına yatırılması gerekmektedir. Biyometri masrafları ve hizmet bedelleri, vize başvuru ücreti ile birlikte çevrimiçi başvuru esnasında veya vize randevusunda kredi kartı ile ödenir.

Adana, Antalya ve İzmir’deki TLS Contact vize başvuru merkezlerinde başvuru sırasında İngiltere vize ücreti ve ek olarak 55 İngiliz sterlini başvuru merkezi ücretinin randevu alırken ödenmesi gerekir. İstanbul, Ankara ve Bursa merkezlerinden yapılan başvurularda ek ücret ödenmez.

İngiltere Vize Başvurusu TLS Contact Ek Hizmetleri Nelerdir?

İngiltere vize başvurusu TLS Contact ek hizmetleri; tarama yardımı, TLS Contact yerleşim vizesi için tarama yardımı, flexi randevu, pasaport teslim edilmeyen başvuru, form doldurma yardımı, istenen yerden başvuru, grup hizmeti, güvenlik üyeliği Global Rescue ve SMS bildirimidir.

Tarama yardımı ve yerleşim vizesi için tarama yardımı hizmetlerinde kişiden istenen evraklar başvuru merkezlerinde prosedüre uygun bir şekilde taranmaktadır ancak iki ek hizmet arasındaki temel fark TLS Contact yerleşim vizeleri için tarama yardımında belgeler posta yoluyla İngiltere’ye gönderilmekte ve tarama işlemi orada gerçekleşmektedir. Flexi randevu alan bir kişinin randevu gününde TLS Contact mesai saatleri içinde istediği zaman randevusuna gelme hakkı bulunmaktadır. Kişi, vize başvuru sonucu sırasında eğer pasaportunun kendisinde bulunmasını istiyor ise pasaport teslim edilmeyen başvuru seçeneğinden yararlanabilmektedir. Çevrimiçi formun doldurulması esnasında sorun yaşayan başvuru sahipleri form doldurma yardımı hizmetini TLS Contact başvuru merkezlerinden talep edebilir. Yoğun çalışan kişiler gibi başvuru sahipleri, istedikleri alanda başvurularının gerçekleşmesini sağlayan istenen yerden başvuru hizmetinden yararlanabilmektedir. Grup hizmeti, çoklu olarak İngiltere vizesine başvurmak isteyen kişiler için hazırlanmış bir ek hizmettir. Yolculuk sırasında ek bir sigortaya sahip olmak isteyen kişiler için dünyanın birçok yerinde geçerli Global Rescue tarafından talep edilirse sigorta yapılmaktadır. TLS Contact başvuru merkezlerinde başvuru sahibine ait pasaportun işinin bittiğii ve teslim edilmesi gerektiği zamanlar için bir SMS bildirim ek hizmeti bulunmaktadır.

İngiltere TLS Contact Hizmet Ücretleri Ne Kadardır?

İngiltere vize başvurusu TLS Contact ek hizmetlerini gösteren tablo aşağıda verilmiştir.

Ek HizmetlerÜcretler
VIP başvuru hizmeti1.410 TL
Kısa süreli vize belge tarama desteği480 TL
Oturum vizesi belge tarama desteği1.490 TL
Vize başvuru formu desteği990 TL
Prime time randevu desteği1.340 TL
Flexi randevu1.210 TL
Pasaport iadeli vize başvuru hizmeti910 TL
Express kurye100 TL
Her yerden başvur servisi413 İngiliz sterlininden başlayan fiyatlarla
Grup başvuru hizmeti990 TL
SMS servisi20 TL

TLS Contact hizmetleriyle ilgili tüm ödemeler doğrudan TLS Contact internet sitesi veya vize başvuru merkezlerinden yapılmaktadır.

TLS İngiltere Vizesi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

TLS İngiltere vizesi takip işlemi Gov.Uk üzerinden giriş yapılmasının ardından TLS Contact internet sitesinden izlenebilmektedir. TLS Contact İngiltere vize takip adımları; Gov.Uk’den gelen e-posta onayını açmak, uygulama veya internet sitesi üzerinden parola girerek oturum açmak, “Provide Documents and Biometrics” seçilerek devam etmektir; bu şekilde başvuru sahibi internet sitesindeki hesaba yönlendirilmektedir. Ardından “Track” seçeneğine tıklanarak TLS Contact İngiltere vize sorgulama işlemi yapılmaktadır.

TLS Contact İngiltere Vize Başvuru Merkezi Hangi İllerde Bulunur?

TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi listesi aşağıda verilmiştir.

 • Ankara
 • İstanbul
 • İzmir
 • Antalya
 • Bursa
 • Adana

TLS Contact İngiltere vize telefon numarası, +90 (212) 370 3100’dır.

TLS Contact Ankara UK Vize Başvuru Merkezi

TLS Contact Ankara UK vize başvuru merkezinin adresi; Sheraton Business Centre, Boğaz Sokak, Kavaklıdere, Ankara’dır ve telefon numarası +90 (212) 370 3100’dır. TLS Contact Ankara çalışma gün ve saatleri ise pazartesi ile cuma günleri 10.00-15.00 saatleri arasındadır.

TLS Contact İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezi

TLS Contact İstanbul iletişim için, TLS Contact İstanbul telefon numarası +90 (212) 370 3100’dır. TLS Contact İstanbul açık adresi Profilo AVM, Cemal Sahir Caddesi, Kat: 4 No: 138/A Mecidiyeköy/İstanbul’dur. TLS Contact İstanbul çalışma saatleri pazartesi ile cuma günleri 8.00-15.00 arasıdır.

TLS Contact İzmir İngiltere Vize Başvuru Merkezi

TLS Contact İzmir İngiltere başvuru merkezi açık adresi; Kıbrıs Şehitleri Caddesi, No: 152, Kat: 2 Daire: 201-A, Aksoy Plaza, Alsancak’tır. TLS Contact İzmir telefon numarası +90 (212) 370 3100 ve TLS Contact İzmir çalışma saatleri pazartesiden cumaya 8.00-15.00 arasıdır.

TLS Contact Antalya İngiltere Vize Başvuru Merkezi

TLS Contact Antalya İngiltere vize başvuru merkezi açık adresi Göksu Mahallesi, Gazi Bulvarı, No: 481 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Kepez’dir. TLS Contact Antalya telefon numarası +90 (212) 370 3100 ve çalışma saatleri pazartesi ve çarşamba günleri 8.00-15.00 arasıdır.

TLS Contact Bursa İngiltere Vize Başvuru Merkezi

TLS Contact Bursa İngiltere vize başvuru merkezi Odunluk Mahallesi, Akpınar Caddesi, Sherton Bursa Hotel Nilüfer’dir. Bursa TLS Contact telefon numarası +90 (212) 370 3100’dır ve çalışma saatleri ise pazartesiden çarşambaya 8.00-15.00 arasıdır.

TLS Contact Adana İngiltere Vize Başvuru Merkezi

TLS Contact Adana İngiltere vize başvuru merkezi açık adresi Karasokun Mahallesi Abidin Paşa Caddesi, No: 22, Adana Ticaret Odası, Seyhan’dır. TLS Contact Adana telefon numarası +90 (212) 370 3100’dır ve çalışma saatleri pazartesi, çarşamba ve cuma günleri 8.00-15.00 arasıdır.

TLScontact İngiltere Çalışma Saatleri Nedir?

TLS Contact İngiltere vize başvuru merkeziTLS Contact İngiltere çalışma saatleri
AdanaPazartesi, Çarşamba ve Cuma
AnkaraPazartesi-Cuma
AntalyaPazartesi-Çarşamba
BursaPazartesi-Çarşamba
İstanbulPazartesi-Cuma
İzmirPazartesi-Cuma

TLS Contact İngiltere Tatil Günleri Nedir?

TLS Contact İngiltere tatil günlerine ait liste aşağıda verilmiştir.

 • 3 Ocak 2022, Yılbaşı
 • 15 Nisan 2022, Paskalya
 • 18 Nisan 2022, Paskalya
 • 2-3-4 Mayıs 2022, Ramazan bayramı
 • 19 Mayıs 2022, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı
 • 2-3 Haziran 2022, İlkbahar bayramı
 • 11-12 Temmuz 2022, Kurban bayramı
 • 29 Ağustos, Sonbahar bayramı
 • 30 Ağustos, Zafer bayramı
 • 26-27 Aralık, Noel

İngiltere Vize Başvurusu İçin TLS Contact Yetki Alanları Nedir?

İngiltere vize başvurusu için TLS Contact yetki alanları bulunmamaktadır; Türkiye’de hizmet veren TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezleri bölge ve il ayrımı yapmadan çalışmaktadır. Vize başvuru sahibinin kendisine en yakın merkez veya tercih ettiği diğer bir merkeze giderek biyometri kaydı ve pasaport teslimini yapabilmektedir.

İngiltere vizesine başvuracak kişilerin vize başvuru merkezi seçerken, başvuru merkezi çalışma günleri, pasaport gönderimi hizmeti ve başvuru merkezi ek ücretleri değişkenlerine bağlı olarak tercih yapmaları önerilir. Antalya ve Adana başvuru merkezleri haftanın belli günleri hizmet verir; Antalya, Adana ve İzmir başvuru merkezlerinde ise vize başvuru ücreti dışında 55 İngiliz sterlini ek ücret ödemesi yapılması gerekmektedir.

İngiltere Express Vize Başvurusu Hangi TLS Merkezlerinden Yapılır?

İngiltere express vize başvurusu Türkiye’deki tüm TLS Contact başvuru merkezlerinden yapılmaktadır. İngiltere express vize öncelikli vize hizmeti olarak adlandırılmakta ve 5 gün içinde vize sonucu verilmektedir. 24 saat içinde vize sonucunun verildiği İngiltere süper öncelikli vize başvuruları sadece Ankara, İstanbul ve İzmir merkezlerinden yapılabilmektedir.

Covid-19 önlemleri nedeniyle bazı İngiltere aracı kurum başvuru merkezleri hızlı vize hizmetine geçici olarak ara vermiştir. Türkiye’deki başvuru yapılacak vize merkezinin ilgili tarihte İngiltere vizesi hızlı başvuru hizmeti verip vermediğinin önceden kontrol edilmesi önerilir.

İngiltere VİP Vize İşlemleri Hangi TLS Merkezlerinden Yapılır?

İngiltere VIP vize işlemleri İstanbul, Ankara ve İzmir başvuru merkezlerinden 1.410 TL hizmet ücreti karşılığında alınabilmektedir.

İngiltere VIP vize başvurusu vize randevusu alındığı sırada premium lounge hizmeti seçilerek yapılmaktadır. Başvuru merkezleri VIP servislerinden yararlanarak çeşitli ayrıcalıklardan faydalanabilmektedir; ancak İngiltere VIP vize başvurusu, vize başvurusunda çıkacak sonucu değiştirmemektedir.

Paylaş: