İngiltere Turist Vizesi

İngiltere Turist Vizesi Başvuru Süreci 2023

İngiltere turist vizesi, İngiltere’ye turistik amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilere verilen ve hamiline 6 aya kadar İngiltere’de bulunma hakkı veren bir vize türüdür. Birleşik Krallık turist vizesi aynı zamanda standart ziyaretçi vizesi olarak da adlandırılmaktadır.

Vizem.net, Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılan İngiltere turistik vize başvurularında evrakların kontrolünden, çevrimiçi yükleme işlemleri ve başvuru takibine dek tüm süreç için başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere'ye Vize Gerekiyor Mu?

İngiltere’ye vize, başvuru sahibinin sahip olduğu pasaport türüne bağlı olarak gerekebilmektedir. İngiltere’ye turistik amaçlar ile seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının; umuma mahsus (bordo) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve hususi (yeşil) pasaport sahibi oldukları durumlarda vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

İngiltere’ye turistik seyahat yapmak isteyen diplomatik (siyah) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, 180 gün içerisinde 90 günden kısa sürecek seyahatler için vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur.

2022'de İngiltere Turist Vizesi Veriyor Mu?

Evet, 2022’de İngiltere turist vizesi vermektedir. 15 Mart 2022 tarihi itibariyle İngiltere seyahatleri için Covid-19 önlemleri kaldırılmıştır ve İngiltere’ye seyahat etmek isteyen turistler için herhangi bir sınırlama uygulanmamaktadır.

İngiltere Turist Vizesi Şartları Nelerdir?

İngiltere turist vizesi şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru sahibinin yapmayı planladığı seyahatin ardından İngiltere’den çıkış yapacak olması
 • Başvuru sahibinin İngiltere seyahati süresince kendi ve kendine bağlı olan kişilerin masraflarını karşılamaya yetecek düzeyde maddi durumu olması
 • İngiltere seyahatinin ardından ülkeye geri dönüş için yeterli düzeyde finansal duruma sahip olunması
 • Sabıka kaydının temiz olması

İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere turist vizesi, akredite vize acenteleri üzerinden ve aracı kurum vize başvuru merkezinden alınır. İngiltere turist vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Gov.Uk sitesi üzerinden; başvuru formunu doldurma, vize harcı ödemesi ve vize randevusu alma gibi işlemleri tamamlamaları gerekir. Gov.Uk sitesi üzerinden gerekli işlemleri yapan başvuru sahiplerinin vize başvurusu için gerekli evrakları eksiksiz bir biçimde tamamladıktan sonra belirlenen randevu tarihinde vize başvuru merkezine şahsen müracaat ederek; gerekli evrakların vize görevlilerine teslimi ve biyometri işlemlerini yapmaları gerekir.

İngiltere turist vizesi için Gov.Uk üzerinden gerekli vize evraklarını kendileri yüklemiş olan kişilerin vize randevusunda yalnızca pasaport teslimi ve biyometri işlemlerini yapmaları gerekir.

İngiltere turist vizesi başvuru ekranı aşağıda verilmiştir.

İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır?
İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Turistik Vize için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere turistik vize için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: İngiltere turistik vize başvuru sahibine ait, en az 1 adet boş sayfası bulunan ve planlanan İngiltere seyahatinin ardından en az 3 ay daha geçerlilik süresi bulunan bir pasaport sunulmalıdır.
 • İngiltere turistik vize başvuru formu: İngiltere turistik vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından online başvuru portalı üzerinden eksiksiz bir biçimde, İngilizce dilinde ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Biyometrik standartlara uygun olarak son 6 ay içerisinde çekilmiş ve 35 mm genişlik ile 45 mm uzunluğa sahip 2 adet biyometrik fotoğrafın vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • İngiltere seyahat planı: İngiltere seyahati süresince yapılması planlanan etkinliklere dair detayları ve tarihleri, kişinin Birleşik Krallık'ta gitmek istediği başka yerler olduğu durumlarda bu yerlere dair detayları ve konaklama detayları gibi bilgileri içeren İngiltere seyahat planı belgesi sunulmalıdır.
 • Konaklama rezervasyonları ile ilişkili belgeler: Vize başvuru sahibinin İngiltere seyahati süresince konaklayacağı yerlere dair detayları içeren otel rezervasyon belgeleri ya da kişinin bir aile üyesi veya bir arkadaşı ile kalacağı durumlarda vize davet mektubunun sunulması gerekir.
 • Finansal yeterlilik durumu ile ilişkili belgeler: Başvuru sahibinin İngiltere seyahati için yeterli düzeyde finansal durumu olduğunu gösteren; son 6 aya ait banka hesap dökümü ya da maaş bordroları gibi belgelerin vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekir. İngiltere seyahati bir sponsor tarafından destekleniyor ise, başvuru sahibine sponsor olacak kişi tarafından yazılmış vize sponsor mektubunun sunulması gerekir.
 • Çalışma durumu ile ilişkili belgeler: İngiltere turist vizesi başvurusunda bulunan kişinin çalışma durumunu gösteren; kişi çalışan ise işyeri izin yazısı ve e-devlet sistemi üzerinden alınabilen SGK hizmet dökümü belgelerinin ve kişi işyeri sahibi ise şirket faaliyet belgesinin vize başvuru işlemleri için ibraz edilmesi gerekir.
 • Vize başvuru ücreti: İngiltere turist vizesi başvuru işlemlerinin tamamlanması için vize başvuru ücretinin online başvuru portalı üzerinden kredi kartı ile ödenmesi gerekmektedir.

İngiltere turist vizesi evrakları, başvuru işlemlerinin yapıldığı ülkeye ve başvuru sahibinin kişisel durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvuru sahiplerinin özel durumlarına bağlı olarak değişen İngiltere turistik vize evrakları, online başvuru işlemi sonunda başvuru portalında başvuru sahibine özel olarak İngiltere turistik vize evrak listesi görüntülenebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İngiltere turist vizesi başvuru formu, online olarak Gov.Uk sistemi üzerinden doldurulur. İngiltere turist vizesi başvuru formu, başvuru sahibinin tercihine bağlı olarak Türkçe dilinde görüntülenebilir ancak tüm soruların İngilizce olarak cevaplanması gerekmektedir. İngiltere turist vizesi başvuru formu içerisinde yer alan; İngiltere seyahati tarihleri, İngiltere’de kalınacak süre boyunca konaklanacak yerlere dair bilgiler, İngiltere seyahati için öngörülen masraf tutarı, vize başvuru sahibinin ikametgah bilgileri, finansal yeterlilik durumu ve sabıka kaydı bilgileri gibi bilgilerin eksiksiz bir biçimde doldurulması gerekir. İngiltere turist vizesi başvuru formunda yer verilen tüm bilgilerin vize başvurusunda sunulan destekleyici belgeler ile tutarlı olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

İngiltere Turistik Vize Dilekçe Örneği Nasıl Olmalıdır?

İngiltere turistik vize dilekçe örneği, vize başvuru sahibi tarafından tüm gerekli bilgileri içerecek biçimde yazılmış olmalıdır. İngiltere turistik vize dilekçe örneği yazılırken; resmi bir dil kullanılmasına, gereksiz bilgilerden kaçınmaya ve verilen tüm bilgilerin kısa ve öz olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

İngiltere turistik vize dilekçe örneği içerisinde; detaylı seyahat planı, seyahat tarihleri ve seyahat sırasında konaklanacak yerlere dair bilgilerin yer alması ve verilen tüm bilgilerin başvuru dosyasında ibraz edilen diğer belgeler ile tutarlı olması gerekmektedir. Turistik vize dilekçesi, İngiltere vize başvuruları için zorunlu evraklar arasında yer almaz ancak dilekçenin ibraz edilmesi başvurunun desteklenmesi açısından önem taşımaktadır.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan başvurularda seyahat planı ve başvuru sahibinin kişisel durumuna göre İngiltere turistik vize dilekçesi deneyimli danışmanlar tarafından İngilizce olarak yazılmaktadır.

İngiltere turistik vize dilekçesi örneği aşağıda verilmiştir.

İngiltere Turistik Vize Dilekçe Örneği Nasıl Olmalıdır?
İngiltere Turistik Vize Dilekçe Örneği Nasıl Olmalıdır?

İngiltere'ye Turist Olarak Gitmek için Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

İngiltere’ye turist olarak gitmek için hesapta bulunması gereken para için belirlenmiş bir miktar bulunmamaktadır. İngiltere turist vizesi başvuruları değerlendirilirken vize başvuru sahiplerinin ibraz ettiği finansal yeterlilik durumu belgelerinin gerçek olup olmadığına ve kişinin hesabında seyahat amacı için yeterli düzeyde para olup olmadığına bakılmaktadır. İngiltere turist vizesi başvuruları incelenirken kişinin planladığı seyahat için öngörülen masraf tutarı ile ibraz edilen finansal yeterlilik durumu belgeleri kıyaslanmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere turist vizesi ücreti 100 İngiliz sterlini olarak belirlenmiştir. İngiltere turist vizesi ücreti, online sistem üzerinden yapılan başvuru işlemleri sırasında kredi kartı ile ödenmektedir. İngiltere turist vizesi ücreti, çok yıllık geçerlilik süresine sahip vizeler için değişiklik göstermektedir ve 2 yıl geçerlilik süresi olan vizeler için 376 İngiliz sterlini, 5 yıl geçerlilik süresi olan vizeler için 670 İngiliz sterlini ve 10 yıl geçerlilik süresi olan vizeler için 837 İngiliz sterlini olarak uygulanmaktadır.

İngiltere turistik vize başvurularının toplam masrafı; rezervasyon işlemleri, dilekçe yazımı, yeminli tercüme, seyahat sağlık sigortası, online evrak yükleme ve danışmanlık hizmeti dahil olmak üzere 2022 yılı için ortalama 210 euro tutmaktadır.

Birleşik Krallık Turist Vizesi İçin Başvuru Nereye Yapılır?

Birleşik Krallık turist vizesi için başvuru işlemleri, İngiltere hükümetinin resmi internet sitesi olan Gov.Uk adresinde yer alan başvuru portalı üzerinden, Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi’ne doğrudan ve online olarak yapılır. Birleşik Krallık turist vizesi için online başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından vize başvuru sahiplerinin İngiltere vize başvuruları için aracı kurum olan TLS Contact için vize randevusu almaları ve randevu tarihinde belirlenen vize merkezine müracaat ederek biyometri işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

İngiltere Turistik Vize Randevusu Nasıl Alınır?

İngiltere turistik vize randevusu, online başvuru portalından İngiltere vize başvuruları için yetkilendirilmiş olan aracı kurum TLS contact’in resmi web sitesine yönlendirme yapılarak alınır.

İngiltere turistik vize randevu alma işlemleri için başvuru sahiplerinin kendilerine Gov.Uk sitesi üzerinden gönderilen onay mailindeki linke tıklamaları gerekmektedir. Açılan ekranda “Sign in to Your Application” butonuna tıklanmalı ve ardından gerekli bölüme şifre girilmelidir. Başvuru sayfasına giriş yapıldıktan sonra “Provide Documents and Biometrics” butonuna ve ardından “Continue” butonuna tıklanır, yönlendirilen sayfa üzerinden “Book an appointment” butonuna tıklanarak vize randevusu tercihleri yapılır.

Turistik İngiltere Vize Başvurusu Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Turistik İngiltere vize başvurusu takip işlemi İngiltere vize işlemleri için yetkili aracı kurum olan TLS Contact’in internet sitesi üzerinden yapılır. İngiltere turist vizesi takip işlemleri için Gov.Uk sitesi üzerinden kullanıcı girişi yapılması gerekmektedir.

Vize başvuru sahiplerinin Gov.UK sitesi üzerinden gönderilen onay mailine girerek “Sign in to Your Application” butonuna tıklamaları ve ardından şifre bilgilerini girmeleri gerekmektedir. Gov.UK sitesine şifre bilgileri ile giriş yapan başvuru sahipleri, sırasıyla “Provide Documents and Biometrics” ve “Continue” butonlarına tıkladıktan sonra aracı kurumun web sitesine yönlendirilir. TLS Conract’in resmi internet sitesinde yer alan “Track” butonuna tıklayan başvuru sahipleri vize takip işlemlerini gerçekleştirebilir.

İngiltere Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere turist vizesi, biyometri işlemlerinin tamamlanmasının ardından ortalama 3 hafta içerisinde çıkar. İngiltere turist vizesi çıkış süresini kısaltmak isteyen kişiler, ek bir ücret karşılığında öncelikli ya da süper öncelikli hizmetlerden yararlanabilmektedir. Öncelikli hizmetlerden yararlanarak yapılan İngiltere turistik vize işlemleri 5 iş günü içerisinde, süper öncelikli hizmetlerden yararlanarak yapılan başvurular ise 1 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere için Express Turist Vizesi Alınabilir Mi?

İngiltere için express turist vizesi, Covid-19 salgını için alınmış önlemler nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti’nde hizmet veren başvuru merkezlerinde geçici olarak alınamamaktadır.

İngiltere vizesine başvuruda bulunacak kişilerin, randevu tarihinden önce ilgili aracı kurumun web sitesi üzerinden İngiltere süper öncelikli vize hizmeti sunulup sunulmadığı bilgisini kontrol etmeleri önerilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi Kaç Aylık Verilir?

İngiltere turist vizesi süresi en fazla 6 aylık olarak verilir. İngiltere 6 aylık turist vizesi kişiye İngiltere’de en fazla 6 ay süre ile kalma hakkı vermektedir ancak İngiltere'ye sık seyahat edeceğini belgeleyebilecek olan kişiler için daha uzun geçerlilik süresi olan vizeler verilebilmektedir.

İngiltere turist vizesi türleri; İngiltere 2 yıllık turist vizesi, İngiltere 5 yıllık turist vizesi ve İngiltere 10 yıllık turist vizesi olarak düzenlenmektedir. İngiltere turist vizesi türleri geçerlilik sürelerinden bağımsız olarak hamiline tek girişte İngiltere'de en fazla 6 ay kalma hakkı vermektedir.

İngiltere'de Turist Vizesi Uzatma İşlemi Yapılabilir Mi?

İngiltere’de turist vizesi uzatma işlemi yapılabilmektedir.

İngiltere turist vizesi uzatma işlemleri, 6 aydan kısa kalış süresiyle verilen vizeler için en fazla 6 aya kadar yapılabilmektedir. Vize başvuru sahiplerinin İngiltere’de vize uzatma işlemi kişiler hala İngiltere'de iken online olarak yapılmaktadır. İngiltere turist vizesi uzatma işlemleri için başvuru ücreti 1.000 İngiliz sterlini olarak belirlenmiştir.

İngiltere Turistik Vize Red Nedenleri Nelerdir?

İngiltere turistik vize ret nedenleri aşağıda listelenmiştir.

 • İngiltere turistik vize başvuru formunun eksik ya da hatalı doldurulmuş olması
 • İngiltere turist vizesi için sunulan finansal yeterlilik belgelerinde düzensizlik görülmüş olması
 • Başvuruda bulunulan vize türünün belirsiz olması
 • Başvuru sahibinin sabıka kaydı bulunması
 • Vize başvuru sahibinin İngiltere seyahati için yeterli finansal yeterlilik durumuna sahip olmaması
 • Gerekli vize evraklarının hatalı ya da eksik ibraz edilmiş olması

İngiltere turistik vize başvuru sahiplerinin vize başvuruları için ret yanıtı almaları halinde yeniden başvuru yapma imkanı ya da istisnai durumlarda başvurunun yeniden değerlendirilmesi amacıyla itiraz başvurusu yapma imkanı bulunmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

İngiltere turist vizesi reddine istisnai durumlar dışında itiraz edilememektedir ve başvuru sahiplerinin yeniden vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

İngiltere turist vizesi reddi almış kişiler yeniden vize başvurusunda bulunurken önceki başvuruda vize ret kararı verilme nedenlerinin incelenmesi ve ortadan kaldırılması gerekir. İngiltere turist vizesi reddi almış kişilerin ikinci başvurusu için yeni evrakların beyan edilmesi gerekebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi Almak Zor Mudur?

İngiltere turist vizesi almak, vize başvurusunun ret yanıtı ile sonuçlanma ihtimalini düşürmek için talep edilen her belgenin doğru ve eksiksiz bir biçimde teslim edilmesi halinde zor değildir. İngiltere Vize ve Göç İdaresi turistik vize başvuruları konusunda hassas değerlendirme yapmaktadır.

İngiltere turist vizesi başvurularının değerlendirme sürecinde vize süresi sonunda başvuru sahibinin ülkesine geri dönme niyeti özellikle incelenmekte ve kişilerin finansal durumu ile seyahat planı karşılaştırılıp verilen bilgilerin tutarlılığı değerlendirilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılacak İngiltere seyahatleri ve turistik vizesi hakkında uzmanlarımıza en sık yöneltilen sorular aşağıda cevaplanmıştır.

UK Turist Vizesi için Evrak Yükleme İşlemi Nedir?

UK turist vizesi için evrak yükleme işlemi, 2019 yılından beri uygulamada olan ve kişilerin vize evraklarını şahsen yüklemelerine imkan veren bir işlemdir.

İngiltere vizesi online başvuru işlemleri sırasında vize randevu tarihi bölümünde self service randevu seçeneğini işaretleyen vize başvuru sahipleri vize evraklarını sisteme kendileri yükleme hakkına sahip olur. İngiltere vizesi belge yükleme işlemlerini tamamlamış olan vize başvuru sahiplerinin aracı kurumun vize başvuru merkezine yalnızca pasaport teslimi ve biyometri işlemleri için müracaat etmesi gerekir. Evrak yükleme işlemlerini online sistem üzerinden tamamlamış olan kişilerin vize randevusunda evrak tarama işlemleri için ücret ödemelerine gerek bulunmamaktadır.

TLSdocuments internet sitesi üzerinden evrak yükleme yapılacak ekran görseli aşağıda verilmiştir.

UK Turist Vizesi için Evrak Yükleme İşlemi Nedir?
UK Turist Vizesi için Evrak Yükleme İşlemi Nedir?

Vizem.net üzerinden yapılan İngiltere turist vizesi başvurularında evrak yükleme işlemi vize başvuru sahibi kişiler adına uzman ülke danışmanları tarafından tamamlanmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

İngiltere Turist Vizesi ile Aile Ziyareti Yapılabilir Mi?

Evet, İngiltere turist vizesi ile akraba, aile ve arkadaş ziyareti yapılabilir.

İngiltere'ye Turist Vizesi ile Gidip Kalmak Mümkün Müdür?

Hayır, İngiltere’ye turist vizesi ile gidip kalmak mümkün değildir. İngiltere turist vizesinin geçerlilik süresi en fazla 6 aya kadar uzatılabilir; ancak bu sürenin sonunda ardından vize hamillerinin İngiltere’den ayrılması gerekmektedir.

İngiltere'ye Turist Olarak Gidip Çalışmak Mümkün Müdür?

Hayır, İngiltere’ye turist olarak gidip çalışmak mümkün değildir. İngiltere turist vizesi ile çalışmak, kişinin İngiltere’de yapmak istediği işin maaşlı ya da maaşsız olmasına bağlı olmaksızın mümkün olmamaktadır.

İngiltere'de çalışmak isteyen Avrupa Birliği üyesi ülke vatandaşları dahil olmak üzere tüm yabancı ülke vatandaşlarının; İngiltere'de lisanslı bir sponsor tarafından işe alınmış olması ve ilgili firmadan sponsorluk sertifikası aldıktan sonra İngiltere çalışma izni veren vize türlerinden birine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Turist Vizesi ile İngiltere'de Evlenmek Mümkün Müdür?

Hayır, turist vizesi ile İngiltere’de evlenmek mümkün değildir.

İngiltere’de evlenmek isteyen kişilerin, ayrı bir ziyaretçi vizesi türü olan İngiltere ziyaretçi evlilik vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. İngiltere evlilik vizesi, hamiline İngiltere’de 6 aya kadar bulunma ve ülkede evlenme hakkı sunmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi ile Akademik Konferansa Katılmak Mümkün Müdür?

Evet, İngiltere turist vizesi ile akademik konferansa katılmak mümkündür.

İngiltere’ye konferans katılımı dışında farklı bir akademik faaliyet gerçekleştirmek için gitmek isteyen ve ülkede 6 aydan uzun bir süre ile kalması gereken kişilerin İngiltere akademik vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Hamiline İngiltere’de akademik faaliyetler sürdürme hakkı veren İngiltere akademik vize en fazla 12 ay süreliğine verilmektedir. İngiltere akademik vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin; kendi akademik alanlarında yüksek nitelikli olması, aktif olarak yurt dışında yer alan bir akademik kuruluşta çalışıyor olması ve İngiltere’de kalıcı bir iş pozisyonuna girmeyecek olması gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Turist Vizesi Nedir?

İngiltere öğrenci turist vizesi, İngiltere'ye turistik amaçla seyahat edecek öğrencilere en fazla 6 ay için verilen bir standart ziyaretçi vizesi türüdür. İngiltere vizesine başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin gerekli standart vize evraklarına ek olarak, İngilizce diline tercüme edilmiş farklı belgeler de ibraz etmesi gerekir.

İngiltere öğrenci turist vizesi için gerekli ek belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Öğrenci belgesi
 • Başvuru sahibinin eğitim aldığı okul tarafından yazılmış izin yazısı
 • Masrafların başka birisi tarafından karşılanacağı seyahatler için sponsorluk dilekçesi
 • Sponsor olacak kişiye ait finansal kanıt belgeleri

İngiltere Turist Vizesi ile Dil Okuluna Gidilebilir Mi?

İngiltere turist vizesi ile dil okuluna gidilebilir. İngiltere turist vizesi ile 6 aya kadar dil eğitimi almak mümkündür; ancak başvuru sahiplerinin İngiltere’deki bir dil okulundan kabul almış olmaları gerekmektedir.

İngiltere dil okulu vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişilerin; İngiltere’de bulunan onaylı bir dil okulundan kabul almış olması, dil eğitimi programının 6 aydan uzun sürmeyecek olması ve kişinin eğitim göreceği dil okulunun yüksekokul ya da devlet okulu olmaması gerekmektedir. İngiltere’de dil okuluna gitmek isteyen kişilerin; söz konusu eğitimin 6 ay ile 11 ay arasında süreceği durumlarda İngiltere dil okulu vizesi ve söz konusu eğitimin 11 aydan uzun süreceği durumlarda İngiltere öğrenci vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

İngiltere'de Gezilecek Turistik Yerler Nerelerdir?

İngiltere’de gezilecek turistik yerler aşağıda listelenmiştir.

 • Londra
 • Liverpool
 • Oxford
 • Cambridge
 • Manchester
 • York
 • Bibury
 • Winchester
 • Barmouth
 • Stonehenge
 • Göller Bölgesi (Lake District)
 • Brighton
 • Bath
 • Colchester
 • The Cotswolds
 • Nottingham
 • Jurassic Coast
 • Newcastle upon Tyne

İngiltere gezi vizesi ile İngiltere’de gezilecek yerler arasında yer alan birçok popüler şehri ve bölgeyi ziyaret etmek mümkündür.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: