İspanya Ankara Büyükelçiliği

İspanya Büyükelçiliği Ankara

İspanya Büyükelçiliği, İspanya’ya turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim gibi birçok amaçla kısa süreli ya da uzun süreli seyahatler için Schengen vizesi veya İspanya’da ikametgah talebiyle başvurulan ulusal vizelerin değerlendirilmesinde, İspanya-Türkiye ikili ilişkilerinin yürütülmesinde ve geliştirilmesinde yetkili resmi kurumdur. Türkiye-İspanya arasında yapılan 1959 Dostluk Anlaşması ile iki ülke arası etkinlik daha çok artmış ve büyükelçilikler etkin bir şekilde rol oynamaya başlamıştır.

İspanya Büyükelçiliği Ankara, Ankara’nın Çankaya mevkiinde bulunan Atakule’ye oldukça yakın bir konumda, Abdullah Cevdet Sokak üzerinde 8 nolu binada bulunmaktadır. İspanya Büyükelçilik Ankara; vize, pasaport ve konsolosluk hizmetleriyle ilgilenen birçok departmana sahiptir.

İspanya Büyükelçisi Kimdir?

İspanya Büyükelçisi olarak 11 Mayıs 2021’den beri Burak Akçapar görev yapmaktadır.

İspanya Büyükelçiliği Çankaya Ankara İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

İspanya Büyükelçiliği, Aziz Sancar Cd (Eski Abdullah Cevdet Sok) 8 - Çankaya - Ankara adresinde bulunmaktadır. İspanya Büyükelçiliği hafta içi her gün 09:30 - 13:30 / 15:00 - 18:00 saatleri arasında konsolosluk hizmeti vermektedir. İspanya Büyükelçiliğine giderken randevu almak işlemlerin daha kolaylıkla halledilmesi açısından oldukça önemlidir.

İspanya Büyükelçiliği Ankara Telefonu Nedir?

İspanya Büyükelçilik Ankara telefon numaraları aşağıda listelenmiştir.

  • Telefon: 00 90 (312) 438 03 92
  • Telefon: 00 90 (312) 440 21 69
  • Telefon: 00 90 (312) 440 17 95
  • Fax (Vize için): 00 90 (312) 439 51 70 / 00 90 (312) 442 69 91

İspanya Büyükelçiliği Mail Adres Nedir?

İspanya Büyükelçilik mail adresi “emb.ankara.inf@maec.es” şeklindedir.

İspanya Başkonsolosluğu Ankara Resmi Web Sitesi Nedir?

İspanya Başkonsolosluğu Ankara resmi web sitesine “www.ankaravisa.es/” adresinden ulaşılabilmektedir.

İspanya Konsolosluğu Ankara’da Nerededir?

İspanya Konsolosluğu Ankara, Ankara’nın Çankaya ilçesine bağlı Simon Bolivar Bulvarı’na çok yakın bir konumda bulunmaktadır. Ankara Atakule ve Anayasa Mahkemesi’nin arasında Abdullah Cevdet Sokak’ta işlek bir noktada bulunan İspanya Büyükelçiliği, Ankara şehir merkezi olan Kızılay’a 4 km’lik bir mesafede bulunmaktadır.

Türkiye İspanya Ankara Büyükelçiliği Adresine Nasıl Gidilir?

Türkiye İspanya Ankara Büyükelçiliği adresine Ulus Ziraat Bankası durağından 440-5 ya da 413-7 otobüslerine binerek 25 dakikalık bir yolculukla Atakule durağında inerek 3 dakikalık bir yürüme mesafesiyle ulaşılabilmektedir.

Türkiye İspanya Ankara Büyükelçiliği adresine Kızılay Güvenpark önündeki otobüs duraklarından 413, 408, 407, 403, 440 gibi birçok otobüs kullanılarak 15 dakikalık bir yolculukla Atakule önünde inildiğinde kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

İspanya Büyükelçiliği Ankara Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İspanya Büyükelçiliği Ankara vize başvuruları akredite acenteler üzerinden sağlanmaktadır. İspanya Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunmak için öncelikle BLS Global aracılığıyla randevu almak gerekmektedir. BLS Global üzerinden en uygun İspanya vizesi öğrenildikten sonra randevu BLS Global iletişim adresleri kullanılarak alınabilmektedir.

İspanya vize başvurusu aşamasında İspanya Büyükelçiliği vize başvuru formu belgesine BLS Global aracılığıyla ulaşılmaktadır.İstanbul’dan yapılan İspanya vize başvuruları, İspanya Konsolosluğu İstanbul üzerinden yapılabilmektedir. İspanya vizesi nereden alınır gibi sorular için vizem.net ile iletişime geçmek mümkündür.

İspanya Büyükelçiliği Ankara Randevu Alma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

İspanya Büyükelçiliği Ankara randevu alma işlemi, Ankara Büyükelçiliğinin konsolosluk işlemleri web sitesinden çevrimiçi olarak sağlanabildiği gibi İspanya Büyükelçiliği Ankara iletişim numaraları üzerinden de randevu alınabilmektedir.

İspanya Büyükelçiliğine İngilizce Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

İspanya Büyükelçiliğine İngilizce dilekçe hazırlanırken ilgili makamın İspanya Büyükelçiliği olduğu belirtilmeli, dilekçenin ne amaçla yazıldığı net bir şekilde ifade edilmelidir. Bir vize talebi için İspanya Büyükelçiliğine dilekçe yazılıyorsa; planlanan seyahat tarihleri, ayrıntılı seyahat planı, konaklama yerleri ve seyahatin amacı gibi birçok seyahatle ilgili ayrıntılar dilekçede belirtilmelidir. Aynı zamanda vizenin izin verdiği sürenin seyahat boyunca aşılmayacağı taahhüt edilmelidir. İspanya Büyükelçiliğine yazılan dilekçede; dilekçenin yazıldığı tarih, yazan kişinin adı, soyadı, imzası, irtibat numarası ve adresi belirtilmelidir. İspanya Büyükelçiliğine yazılan dilekçenin yazılma amacına göre başka kişisel bilgiler de dilekçeye eklenebilmektedir.

İspanya Büyükelçiliği İş İlanları Nerede Yayınlanır?

İspanya Büyükelçiliği iş ilanları, büyükelçiliğin iş ilanları sayfasında ve kariyer sayfalarında yayınlanmaktadır, iş ilanlarına erişim için bu sayfalar düzenli bir şekilde takip edilmelidir.

Ankara İspanya Konsolosluğu Dışındaki Diğer İspanya Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Ankara İspanya Konsolosluğu dışındaki diğer İspanya dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

  • İspanya İstanbul Başkonsolosluğu

İspanya’da Bulunan Türk Büyükelçiliği İletişim Bilgileri Nelerdir?

İspanya’da bulunan Türk Büyükelçiliğinin adresi “C. de Rafael Calvo, 18, 2a b, 28010 Madrid, İspanya’dır. Türkiye Cumhuriyeti Madrid Büyükelçiliğinin iletişim numarası +34 913 103 904, acil durum telefon numarası +34 629476693, konsolosluk çağrı merkezi numarası +0 312 292 29 29 şeklindedir. İspanya’daki Türk Büyükelçiliğinin e-mail adresi “embajada.madrid@mfa.gov.tr” şeklindedir. İspanya’da bulunan Türk Büyükelçiliğinin çalışma saatleri 09:00-17:00 aralığında bulunmaktadır.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: