İspanya İstanbul Başkonsolosluğu

İspanya Başkonsolosluğu İstanbul

İspanya İstanbul Konsolosluğu, başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. İspanya Başkonsolosluğu İstanbul’un yetkileri; nüfus kayıt işlemleri, pasaport ve diğer belgeler, konsolosluk kayıt işlemleri, tasdik işlemleri, vatandaşlık, noterlik işlemleri şeklindedir.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğunda, başkonsolosluk görevi Alvaro de la Riva Guzmán de Frutos tarafından yönetilmektedir.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu; Karanfil Aralığı sokak 16 34330 1. Levent adresindedir.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, hafta içi 09:00-13:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

İspanya Başkonsolosluğu İstanbul Telefon Numarası Nedir?

İspanya Başkonsolosluğu İstanbul telefon numaraları aşağıda listelenmiştir.

 • İspanya Başkonsolosluğu İstanbul telefon: (90 212) 270 74 10-14 / 270 24 65
 • İspanya Başkonsolosluğu İstanbul faks: (90 212) 270 74 84

İspanya Başkonsolosluğu İstanbul Mail Adres Nedir?

İspanya Başkonsolosluğu İstanbul mail adresi cog.estambul@maec.es‘dir

İspanya Başkonsolosluğu İstanbul Resmi Web Sitesi Nedir?

İspanya Başkonsolosluğu İstanbul resmi web sitesi http://www.exteriores.gob.es/Consulados/ESTAMBUL/tr/Consulado/Pages/inicio.aspx‘dir.

İspanya Başkonsolosluğu İstanbul’da Nerededir?

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu İstanbul’un Levent ilçesinde bulunmaktadır. İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 11 km uzakta olup şahsi araçla gidildiğinde 20 dakika sürmektedir. İspanya İstanbul Başkonsolosluğu; 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne 6 km uzaklıkta olup şahsi araçla gidildiğinde 10 dakika sürmektedir. İstanbul Havaalanı, İspanya İstanbul Başkonsolosluğuna 39 km olup şahsi araçla gidildiğinde yaklaşık 1 saat sürmektedir. İspanya İstanbul Başkonsolosluğu binasına 5 dakika mesafede İsrail Başkonsolosluğu binası bulunmaktadır.

İspanya Başkonsolosluğu İstanbul Adresine Nasıl Gidilir?

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Beşiktaş ilçesine bağlı 1. Levent mevkinde yer almaktadır. İspanya İstanbul Başkonsolosluğuna Yenikapı-Hacıosman metro hattı ile Levent durağı üzerinden veya metrobüs hattı ile Zincirlikuyu durağından kolaylıkla ulaşmak mümkündür.

İstanbul İspanya Başkonsolosluğunda Hangi İşlemler Yapılabilir?

İstanbul İspanya Başkonsolosluğu; İspanya vatandaşlarının haklarını koruyan, bağlı bulunduğu hükümete siyasi ve ticari bilgileri veren dış işleri yürüten resmi bir kurumdur. İstanbul İspanya Başkonsolosluğu Türkiye’de yaşayan İspanya vatandaşları için kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri, apostil işlemleri gibi konularda hizmet vermektedir. İspanya Başkonsolosluğu vize randevu işlemleri başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

İstanbul İspanya Başkonsolosluğunda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

İstanbul İspanya Başkonsolosluğu vize başvurularını kabul etmemektedir. İstanbul İspanya Başkonsolosluğu vize başvuruları BLS International aracı kurumu veya akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir. İspanya vize randevu işlemleri BLS International web sitesinden yapılabilmektedir.

İspanya Başkonsolosluğu Vize Evrakları Nelerdir?

İspanya Başkonsolosluğu vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Pasaport son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır ve içerisinde en az 2 boş sayfa içermelidir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği: Güncel tarihleri içermelidir ve adres bilgileri eksiksiz şekilde olmalıdır.
 • Fotoğraf: 35 mm genişlik 45 mm uzunlukta, arka fonu beyaz 2 adet biyometrik fotoğraf olmalıdır.
 • Gelir durumu: İspanya vatandaşlık başvurusunda bulunmak için, kişinin gelir durumunu belirten maaş bordrosu veya banka hesap döküm bilgilerinin başvuru dosyasında bulundurulması gerekmektedir.
 • İspanya vizesi talep dilekçesi: İspanya’ya seyahat nedeni açıklayan bir dilekçe olması gerekmektedir. İspanya vize talep dilekçesi, İspanyolca ya da İngilizce olarak yazılmış detaylı bir dilekçe olmalıdır.
 • İspanya vizesi başvuru formu: BLS web sayfasından indirilmiş ve başvuru sahibi tarafından eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş başvuru formu olmalıdır. 18 yaş altındaki başvuru sahiplerinin formları hem anne, hem de baba tarafından imzalanmış olmalıdır.
 • Seyahat bilgileri: Uçuş rezervasyonları, planlanan ulaşım aracına dair diğer kanıtlar, ya da seyahat programına dair kanıt içeren bilgiler olmalıdır.

İspanya Başkonsolosluğu İngilizce Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

İspanya Başkonsolosluğu İngilizce dilekçe örneği A4 kağıda yazılmalı, kağıt üzerinde herhangi bir yıpranma ya da kir bulunmamalıdır. Dilekçe İngilizce resmi bir dilinde yazılmalıdır; okunaklı bir yazı ile elle veya bilgisayar üzerinde yazılabilmektedir. İspanya Başkonsolosluğuna yazılacak dilekçede; seyahatin süresi ve seyahat planı ile ilgili detaylara yer verilmelidir. İspanya Konsolosluğa hitaben yazılan dilekçede mutlaka ıslak imza bulunmalıdır.

İspanya dilekçesi konsolosluk tarafından dikkatle incelenmektedir ve vizenin olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasını, buna bağlı olarak vizenin süresini de etkilemektedir.

İstanbul İspanya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İspanya Başkonsolosluğu vize başvuru formu başvuru sahiplerinin kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, mesleki ve finansal durumlarıyla ilgili bilgi sağlamak için hazırlanan bir formdur. İspanya vize başvuru formu başvuran tarafından eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. İspanya vizesi başvuru formu İspanyolca veya İngilizce olarak doldurulabilmektedir. İspanya vizesi başvuru dilekçeleri kişisel kriterle ve seyahat amacına uygun olarak yazılmalıdır.

İstanbul İspanya Başkonsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

İstanbul İspanya Başkonsolosluğu randevu işlemleri için BLS International vize merkezini yetkilendirmiştir. İspanya vize randevusu için öncelikle seyahat amacına uygun vize türü seçilmelidir. İspanya BLS International vize merkezi randevusu resmi web sitesinden alınabilmektedir. İspanya vize randevusu alırken randevu tipi, başvuru merkezi, randevu kategorisi, iletişim bilgileri gibi sorular sorulmaktadır.

İspanya vize randevu başvuru sahipleri, randevuyu onaylamadan önce pasaportun tüm detaylarının eksiksiz ve doğru şekilde olduğundan emin olmalıdır. İspanya vize randevusunda bilgiler kaydedildikten sonra değiştirilemekte ve bilgiler yanlışsa randevuyu iptal etmek gerekmektedir. Hatalı ve yanlış bilgiler ile alınan randevuların başvurusu kabul edilmemektedir.

Türkiye’deki Diğer İspanya Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Türkiye’de bulunan İspanya dış temsilcilikleri aşağıda listelemiştir.

 • İspanya Ankara Büyükelçiliği
 • İspanya Antalya Başkonsolosluğu
 • İspanya İskenderun Fahri Konsolosluğu
 • İspanya İzmir Fahri Konsolosluğu
 • İspanya İzmit Fahri Konsolosluğu
Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: