İngiltere İstanbul Konsolosluğu

İngiltere Konsolosluğu İstanbul | Consulate General of UK Istanbul

Birleşik Krallık Konsolosluğu, İstanbul’da başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Başkonsolosluk, bir devletin yabancı ülkelerde ikamet eden vatandaşlarının hakkını koruyan ve bağlı olduğu devlete siyasi ve ticari bilgileri ileten kurumdur. İstanbul İngiltere Konsolosluğu; acil seyahat belgeleri hizmetleri ve noterlik hizmeti verme yetkisine sahiptir.

İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu vize ve oturum işlemlerine dair hizmet vermemektedir. İngiltere Konsolosluğu Türkiye’de ikamet eden veya ziyaretçi durumunda olan İngiliz vatandaşlarına yönelik hizmetlerden sorumludur. İngiliz Konsolosluğu İstanbul içerisinde İngiliz hükümetinin temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

İngiltere Başkonsolosu Kimdir?

İngiltere Başkonsolosu Kimdir?
İngiltere Başkonsolosu Kimdir?

İngiltere Başkonsolosu Kenan Poleo’dur. Kenan Poleo 1 Eylül 2021 tarihinden beri İngiliz Başkonsolosu olarak görev yapmaktadır.

İstanbul İngiliz Başkonsolosluğu Nerededir?

İstanbul İngiliz Başkonsolosluğu Nerededir?
İstanbul İngiliz Başkonsolosluğu Nerededir?

İstanbul İngiliz Başkonsolosluğu; Meşrutiyet Caddesi, No: 34, 34435, Tepebaşı, Beyoğlu adresinde bulunmaktadır. İstanbul İngiliz Başkonsolosluğu; Taksim Meydanı'ndan 1,3 km, Galata Kulesi’nden 1,2 km, Galatasaray Lisesi’nden yalnızca 750 m ve Çiçek Pasajı’ndan yalnızca 550 m uzaklıktadır. İstanbul İngiliz Başkonsolosluğuna Galatasaray Lisesi’nden veya Çiçek Pasajı’ndan birkaç dakika yürüyerek ulaşmak mümkündür.

Taksim İngiltere Konsolosluğu Adresine Nasıl Gidilir?

Taksim İngiliz Konsolosluğu adresine araba, otobüs, Marmaray, M2 metro veya dolmuş yoluyla ulaşılabilir. Birçok farklı otobüs hattı ile Taksim’de inerek Taksim İngiliz Konsolosluğuna ulaşmak mümkündür.

Metro ile Taksim İngiliz Konsolosluğuna gitmek için M2 metrosuna binilmeli ve Taksim durağında inilmelidir. Marmaray Ataköy-Pendik hattı kullanıldıktan sonra aktarma yapılarak Taksim İngiliz Konsolosluğuna gidilebilir. Taksim İngiliz Konsolosluğuna ulaşmanın en kolay yolu M2 metrosu ile Taksim Meydanı’nda inmektir.

İngiltere Konsolosluğu Profilo Avm Adresine Nasıl Gidilir?

İngiltere Konsolosluğunun Profilo AVM’de bir birimi bulunmamaktadır. Mecidiyeköy İngiltere Konsolosluğu bulunmadığı halde Mecidiyeköy Profilo AVM’de TLS Contact aracı kurum ofisi bulunmaktadır. TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi Mecidiyeköy adresine Mecidiyeköy otobüsleri, metrobüs veya M2 metrosu ile ulaşılabilir.

İngiliz Konsolosluğu İstanbul Telefon Numarası Nedir?

İngiliz Konsolosluğu İstanbul telefon numarası; 0212 334 64 00’dır.

İngiltere İstanbul Konsolosluğu Web Sitesi Nedir?

İngiltere İstanbul Konsolosluğu web sitesine https://www.gov.uk/world/organisations/british-consulate-general-istanbul linkinden ulaşılabilir.

İngiliz Başkonsolosluğu Mail Adresi Nedir?

İngiliz Başkonsolosluğu ile doğrudan mail üzerinden iletişime geçilemez. İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul iletişim kurmak için Gov.Uk üzerinden Konsolosluk iletişim aracı (contact embassy tool) kullanılarak online form doldurulmalıdır veya Konsolosluğa telefon edilmelidir.

Britanya Konsolosluğu İstanbul'da Hangi Hizmetleri Verir?

Britanya Konsolosluğunun İstanbul’da verdiği hizmetler aşağıda verilmiştir.

  • Yemin, tasdik veya yeminli beyan gibi noterlik hizmetleri
  • Belge onay hizmeti
  • Belge hazırlama hizmeti
  • Acil seyahat belgesi vermek

Birleşik Krallık Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Nasıldır?

Birleşik Krallık Başkonsolosluğu çalışma saatleri, hafta içi her gün 08:30 ile 16:45 arasındadır.

İstanbul İngiltere Konsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

İstanbul İngiltere Konsolosluğu doğrudan vize başvurusu almamaktadır. İstanbul İngiltere Konsolosluğu yalnızca aracı kurum vize başvuru merkezleri veya akredite vize acenteleri üzerinden yapılan vize başvurularını kabul etmektedir.

Vize başvurularının İstanbul İngiltere Konsolosluğuna doğrudan yapılması başvuruların geçersiz sayılmasına yol açar. Türkiye’den yapılan vize başvurularının değerlendirilmesindeki yetkili kurum İngiliz Konsolosluğu bünyesinde çalışan Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi’dir.

İngiltere Vize Danışmanlık Hizmeti İstanbul'da Nereden Alınabilir?

İngiltere vize danışmanlık hizmeti İstanbul’da, Brexit doğrultusunda güncellenmiş vize ve göçmenlik sistemi çerçevesinde uzman ekibi ile hizmet veren akredite kuruluş Vizem.net üzerinden alınabilir.

Vizem.net İstanbul adresi; Barbaros Mah. Halk Cad. No: 8/A, K: 2 Palladium Ofis Binası, Ataşehir’dir. Vizem.net’e 0216 706 55 86 ve 0850 241 1868 telefon numaralarından veya destek@vizem.net mail adresinden ulaşılabilmektedir.

İstanbul İngiliz Konsolosluğu Dışındaki İngiltere Temsilcilikleri Nelerdir?

İstanbul İngiliz Konsolosluğu dışındaki İngiltere temsilcilikleri aşağıda verilmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: