İngiltere Temsilci Vizesi

İngiltere Temsilci Vizesi Başvuru Süreci 2023

Temsilci vizesi İngiltere’de uzun vadeli bir iş, proje için görevlendirilen denizaşırı gazete, haber ajansı ve yayın kuruluşu çalışanlarının temsilcilerinin başvurması gereken vize türüdür. İngiltere temsilci vizesi uzun süreli çalışma amaçlı verilen vize türlerindendir. İngiltere temsilci vizesi, İngiltere tek temsilci vizesi (UK soul representative visa) olarak da bilinmektedir. Önceden tüm iş kolları için geçerli olan İngiltere tek temsilci vizesi, 11 Nisan 2022 itibariyle sadece denizaşırı bir gazete, haber ajansı veya yayın kuruluşu çalışanları için verilmeye başlanmıştır.

İngiltere temsilci vizesi, Birleşik Krallık dışında faaliyet gösteren bir şirketin üst düzey temsilcisine ticari faaliyet göstermek amacı ile oturum ve çalışma izni hakkı tanımaktadır Tek temsilci vizesi ile bir şirket üst düzey temsilcisi, İngiltere’de şirket işlerini yürütebilir, şirketi tescil ettirebilir, işyeri ve ofis açabilir.

Vizem.net Türkiye'den yapılan İngiltere temsilci vizesi başvurularında tüm işlemler için danışmanlık hizmeti veren ve en yüksek başvuru onay oranına sahip akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İngiltere Tek Temsilci Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

İngiltere tek temsilci vizesi başvuru şartları; Birleşik Krallık dışından başvurmak, kamu fonlarına erişim ihtiyacı olmadan gerekli kurulum işlemlerini ve yatırımları yapmak için yeterli fona sahip olmak, denizalırı bir gazete, ajans veya yayın kuruluşunda çalışmak ve yeterli düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak şeklinde sıralanmaktadır.

İngiltere Tek Temsilci Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İngiltere tek temsilci vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Pasaport: En az bir boş sayfası bulunan geçerli bir pasaport olmalıdır.
  • Finansal yeterlilik kanıtı: İngiltere’de tek temsilci vizesinebaşvuru yapan kişinin kendisini ve bakmakla sorumlu olduğu kişileri geçindirebileceğine dair maaş bordrosu veya banka hesap dökümü sunulmalıdır.
  • Dil yeterliliğini kanıtlayan belge : İngilizce dilbilgisi şartının karşılandığını kanıtlamak için girilen dil bilgisi sınav sonucu sunulmalıdır.
  • Çalışılan şirketle ilgili belgeler : Ana şirket faaliyetlerinin tam açıklaması
  • İş tanımı : Çalışılan şirketin Birleşik Krallık'ta uzun vadeli ve tam zamanlı olarak temsil edileceğine dair belge sunulmalıdır.
  • Konaklamaya ait belgeler : Evde kalınacaksa kira kontratı, otelde kalınacaksa rezervasyon bilgileri sunulmalıdır.
  • Tüberküloz testi : Test yaptırma zorunluluğu gereken ülkelerden geliniyor ise yaptırılmalıdır.

İngiltere Temsilci vizesi için başvuru sahibinin kişisel koşullarına göre ek evraklar talep edilebilmektedir.

İngiltere Temsilci Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere temsilci vizesi başvurusu, İngiltere hükümeti web sitesi (Gov.Uk) üzerinden online olarak yapılmaktadır. İngiltere temsilci vizesi için online başvuru yapıldıktan sonra başvuru sahibine ulaştırılan mail üzerinden sisteme giriş yapılarak aracı kurum vize başvuru merkezinden randevu alınmaktadır. Randevu tarihinde başvuru merkezinde pasaport teslimi ve biyometri işlemleri yapılarak İngiltere tek temsilci vizesi başvurusu tamamlanmaktadır. Randevudan bir gün öncesine kadar online olarak yüklenebilen İngiltere temsilci vizesi evrakları için aynı zamanda ücret karşılığında başvuru merkezinde evrak tarama ve yükleme desteği de alınabilmektedir.

Vizem.net aracılığı ile yapılan İngiltere vize başvurularında gerekli evrakların kontrolü, taranması ve online sisteme yüklenmesi işlemleri uzman danışmanlar tarafından tamamlanmaktadır.

İngiltere Temsilci Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere temsilci vizesi başvuru ücreti, 625 eurodur. İngiltere’de bulunulan süre boyunca oluşabilecek sağlık sorunları için göçmenlik sağlık ek ücreti, 3 yıllık süre için 1.872 eurodur. Tek temsilci vizesi için ödeme İngiltere hükümeti web sitesi Gov.uk üzerinden online başvuru sırasında kredi kartı ile yapılmaktadır.

2022 yılı için İngiltere tek temsilci vizesi masrafları; başvuru harcı, göçmenlik sağlık ek ücreti, evrak kontrolü, yeminli tercüme, online evrak yükleme ve danışmanlık ücreti dahil tüm harcamalar için 3.425 euro tutmaktadır.

İngiltere Temsilci Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İngiltere temsilci vize başvurusu, İngiltere dışından başvuru yapıldığında ortalama 3 hafta içinde sonuçlanmaktadır.

Tek Temsilci Vizesi İngiltere İçin Kaç Yıllık Verilir?

Tek temsilci vizesi İngiltere için 3 yıllık süre ile verilmektedir. 2 yıl daha uzatılabilen tek temsilci vizesi ile 5 yıl Birleşik Krallık'ta yaşadıktan sonra ülkeye kalıcı olarak yerleşmek için oturma izni başvurusunda bulunmak mümkündür

İngiltere'de Temsilci Vizesi Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

İngiltere’de temsilci vizesi uzatma işlemi, Yurtdışı Ticari Vize Temsilcisine başvurularak yapılmaktadır. Mevcut vize süresi dolmadan önce İngiltere tek temsilci vizesini uzatmak için başvuru yapılması gerekmektedir. Temsilci vizesi ile İngiltere’de bulunan kişinin eşi veya çocukları, kişiyle aynı zamanda veya mevcut vize süresi dolmadan herhangi bir zamanda uzatma başvurusunda bulunabilmektedir.

İngiltere Tek Temsilci Vizesi İle Başka Bir İşte Çalışılabilir Mi?

Hayır, İngiltere tek temsilci vizesi ile başka bir işte çalışılmamaktadır.

Tek Temsilci Vizesi İle İngiltere'de İş Kurulabilir Mi?

Tek temsilci vizesi ile İngiltere’de iş kurulamaz. Temsilci vizesi, yalnızca denizaşırı bir yayın kuruluşunda çalışan ve İngiltere'de görevlendirilen kişilere ülkedeki operasyonları yürütmeleri amacıyla verilmektedir.

İngiltere'de iş kurmak için gerekli şartların sağlanması halinde, startup vizesi ve innovator vizesi gibi alt kategorileri bulunan İngiltere iş kurma vizesi için başvuru yapılabilmektedir.

Tek Temsilci Vizesi İle İngiltere'de Şube Açılabilir Mi?

Hayır, tek temsilci vizesi ile İngiltere’de şube açılamaz. İngiltere temsilci vizesi yalnızca denizaşırı gazete, ajans ve yayın kuruluşu çalışanlarına İngiltere’deki çalışmaları yürütmeleri amacıyla verilmektedir.

Birleşik Krallık’taki ilk şubesini kurmayı planlayan denizaşırı bir işletme temsilcileri, İngiltere’de şube açmak için Birleşik Krallık genişletme işçi vizesine başvurabilir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: