İşverenler için Litvanya Vizesi

İşverenler için Litvanya Vize Başvuru İşlemleri

Litvanya vize başvurularında, seyahat amacı ve talep edilen vize türüne göre hazırlanması gereken evraklar dışında, başvuru sahibinin meslek ve çalışma durumuna göre farklı evraklar sunulması gerekir; bu sebeple işverenlerin de bazı ek belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

Şirket sahiplerinin veya ortaklarının, bu durumlarını kanıtlayan ek belgeleri, Litvanya vize başvuruları için sunulmalı ve işverenler için vize prosedürü takip edilmelidir.

Vize Başvurusu İçin: 0850 241 1868

Şirket Sahipleri İçin Litvanya Vize Başvuru Evrakları

Litvanya vizesi için seyahat amacı ve talep edilen vize türüne göre hazırlanması gereken evraklar haricinde işverenler tarafından sunulması gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Şirketin ticaret odasına kayıt belgesi
  • Şirket bilgilerini gösteren ticaret sicil gazetesi kopyaları
  • SGK 4B hizmet dökümü
  • Başvuru sahibinin izin onay yazısı
  • Şirketin güncel faaliyet belgesi
  • Şirketin son güncel vergi levhası

İşverenler İçin 4B SGK Hizmet Dökümü

İşverenler tarafından yapılan vize başvurularında, SGK 4B hizmet dökümünün QR kodlu olarak e-devlet üzerinden alınması ve sunulması gerekmektedir.

SGK 4B tescil ve hizmet dökümü görseli işlem sayfası aşağıdaki gibidir.

İşverenler İçin 4B SGK Hizmet Dökümü
İşverenler İçin 4B SGK Hizmet Dökümü

Ticaret Sicil Gazetesi

Litvanya vizesi başvurusu yapan kişinin şirket yetkilisi unvanını göstermek amacıyla ticaret sicil gazetesinin fotokopileri sunulmalıdır; ilgili belgede şirket sahibi veya şirket ortağı başvuru sahibinin ismi bulunmalıdır. Kişinin unvanı değişmiş ise bu değişikliği gösteren sicil gazetesi sayfaları da başvuruda beyan edilmelidir.

Ticaret Odası Kayıt Belgesi

Litvanya vizesine başvuran işverenin şirketine ait ticaret odasına kayıtlı olunduğunu gösteren, ticaret odasından alınmış faaliyet belgesi veya esnaf odası kayıt belgesi sunulması gereklidir.

İşverenler İçin İzin Onay Yazısı

İşverenler için izin onay yazısı, şirketin antetli kağıdına yazılan imzalı ve kaşeli belgedir. Şirket sahipleri için onay yazısının içerisinde, kişinin adı, soyadı, pasaport numarası, çalışmaya başladığı tarih, unvan, seyahat edeceği ülke, seyahat tarihleri, izin türü bilgisi ile izin yazısını düzenleyen kişinin iletişim bilgileri yer almalıdır.

Meslek Durumuna Göre Başvurulabilecek Diğer Litvanya Vize Türleri

Meslek durumuna göre başvurulabilecek diğer Litvanya vize türleri aşağıda sıralanmıştır.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: