Litvanya Denizci Vizesi

Litvanya Denizci Vizesi Başvuru Süreci 2023

Litvanya denizci vizesi, mürettebatı olduğu geminin Litvanya Cumhuriyeti'ndeki tamir ve onarım işlerinde ya da Litvanya Cumhuriyeti'nin bayrağı altında seyreden bir gemide istihdam edilenlere verilen vize türüdür.

Hamiline 90 günden uzun süre Litvanya'da bulunma hakkı sağlayan D tipi Litvanya vizesi türlerinden biridir.

Gemi adamı vize danışmanlığı için: 0850 241 1868

Litvanya Gemi Adamı Vizesi Nasıl Alınır?

Litvanya gemi adamı vizesinin nasıl alınacağı aşağıda açıklanmıştır.

  • Litvanya'da bulunan işveren ya da başvuru sahibini Litvanya’ya davet eden kişi ya da kurum tarafından www.migracija.lt sitesi üzerinden arabuluculuk mektubu hazırlanır.
  • Online olarak Litvanya D tipi vize başvuru formu doldurulur ve denizci vizesi başvurusu için gerekli evraklar toplanır.
  • VFS Global üzerinden vize randevusu alınır.
  • Randevuya gidilerek evrak teslimi ve biyometri işlemleri tamamlanır.
  • Litvanya denizci vizesi harcı ve 205 TL VFS Global hizmet ücreti ödemeleri yapılır.

Evrakların teslimi, biyometri işlemleri ve ücret ödemesi ile tamamlanan vize başvuruları, değerlendirilmesi için vize başvuru merkezi tarafından Litvanya Ankara Büyükelçiliğine aktarılmaktadır.

Litvanya Gemi Adamı Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Litvanya gemi adamı vizesi başvurusu için gemi mürettebatı listesi ve gemi adamı iş sözleşmesi sunulmalıdır. Mürettebatı olduğu geminin Litvanya Cumhuriyeti'ndeki tamir ve onarım işlerinde istihdam edilenler tarafından yapılan vize başvurularında gemi mürettebatı listesi ve iş sözleşmesi yanında, söz konusu geminin onarımının dayanağını teşkil eden sözleşmenin de başvuruya eklenmesi gerekmektedir.

Litvanya gemi adamı vizesi başvurusu için sunulması gereken evraklar için tam liste Litvanya vize başvurusu için gerekli evraklar sayfasında verilmiştir.

Litvanya Denizci Vizesi İçin Gemi Mürettebatı Listesi

Litvanya denizci vizesi için, başvuru sahibinin isminin de gemi mürettebatında olduğunu kanıtlayacak nitelikteki gemi mürettebatı listesi sunulmalıdır.

Litvanya Denizci Vizesi İçin İş Sözleşmesi

Litvanya denizci vizesi için, başvuru sahibinin Litvanya bandıralı bir gemide ya da mürettebatı olduğu geminin Litvanya'daki tamir ve onarım işlerinde istihdam edildiğine dair kanıt oluşturmak üzere, başvuru sahibi ve işveren arasında imzalanmış iş sözleşmesi sunulmalıdır.

Litvanya Denizci Vizesi Başvuru Harcı

Litvanya denizci vizesi başvuru harcı 120 eurodur; ancak Ukrayna vatandaşları için ücretsiz vize başvuru yaparken ve Belarus vatandaşları için indirimli olarak 60 euro vize ücreti belirlenmiştir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: