Litvanya Schengen Vizesi

2022'de Litvanya Schengen Vizesi Almanın En Kolay Yolu Nedir?

Litvanya vizesi, Schengen özellikli bir vize türüdür. Litvanya Schengen vizesi almak Schengen bölgesi içerisinde 180 gün içerisinde 90 güne kadar dolaşım hakkı sağlamaktadır.

Litvanya Schengen vize başvurusu vizem.net üzerinden yapıldığı durumda kişinin gitmesine gerek duyulmadan evrakları gönderilerek mümkündür.

Litvanya’ya Gitmek için Vize Gerekli Midir?

Litvanyaya gitmek için vizeye gereklidir. Türkiye’de bordo pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapması gerekirken; siyah, gri ve yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır. Litvanya’ya gitmek için Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamalarını görmek için; https://www.mfa.gov.tr/turk-vatandaslarinin-tabi-oldugu-vize-uygulamalari.tr.mfa sitesi kullanılabilmektedir.

Gri Pasaport Sahipleri için Litvanya’dan Vize Almak Gerekli Midir?

Gri pasaport (hizmet pasaportu) sahipleri için Litvanya’da yapılacak 90 güne kadar olan ziyaretler için vize almak gerekli değildir.

Litvanya Schengen Ülkesi Midir?

Evet, Litvanya Schengen ülkesidir. Litvanya 2004 yılında Schengen ülkesi olan dokuz ülkeden biridir.

Litvanya Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Litvanya Schengen vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Eksiksiz doldurulmuş Litvanya Schengen vizesi başvuru formu
 • Geçerli bir pasaport (Geçerlilik süresi talep edilen süreden en az üç ay daha uzun, en az 2 boş sayfaya sahip ve son 10 yıl içinde verilmiş olmalı)
 • İki adet renkli fotoğraf (Son üç ay içinde çekilmiş ve vize standartlarına uygun)
 • Litvanya seyahat sağlık sigortası poliçesi (Schengen bölgesinde geçerli ve minimum teminatı 30.000 EUR olan)
 • Uçak/Seyahat rezervasyonları
 • Konaklama iznini ve yerini gösteren belge
 • Muvafakatname (Reşit olmayanlar için ebeveynlerinin noter tasdikli izin belgeleri)
 • SGK tescili ve hizmet dökümü
 • Adli sicil kaydı

Litvanya vize evrakları eksiksiz ve doğru beyanlarla hazırlanmalıdır.

Litvanya Schengen Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Litvanya Schengen vizesi başvuru formunda, vize türü ile ilgili, vatandaşlık tipi ile ilgili, başvuran kişi ile ilgili (isim, cinsiyet, doğum tarihi ve yeri, uyruk vb.), ulaşım adresi (ev ve e-mail), güncel iş durumu (unvan, adres vb.), seyahat belgesi bilgileri, mevcut vatandaşı olunan ülke dışında bir ülkede ikamet bilgisi, nihai varış ülkesi için giriş izni ile ilgili, seyahat bilgileri (tarihi, sebebi vb.) davet eden kurum veya kişi ile ilgili sorular bulunmaktadır. Başvuru formunun sonunda güvenlik soruları sorulmaktadır.

Schengen vizesi başvuru formu online Litvanya resmi adresi olan https://visa.vrm.lt/epm üzerinden yapılabilmektedir. Litvanya Schengen vizesi başvuru formunda ‘’ ile işaretlenen alanların doldurulması zorunludur. Form bir saat içinde doldurulmalı ve kaydedilmelidir. Aksi durumda taslak şeklinde kaydedilebilir ve başvurunun özgün tanımlama kodu ile bulunabilmektedir. “AB, AEA veya İsviçre vatandaşının aile üyesi tarafından talep edilen vize” kısmında, vize talep eden kişinin AB, AEA veya İsviçre vatandaşı bir aile üyesi olması (eşi, birlikte olduğu partner) ve 21 yaşın altında bakmakla yükümlü kimse olması durumunda ‘Evet’ seçeneği işaretlenmelidir. Diğer tüm durumlar için ‘Hayır’ seçeneği işaretlenmelidir.

Litvanya Vize Kolaylığı Hangi Ülke Vatandaşları için Bulunmaktadır?

Litvanya vize kolaylığı, vize kolaylaştırma antlaşmasına dahil olan ülkelere sağlanmaktadır.

Vizelerde kolaylaştırma antlaşması; Avrupa Birliği, Avrupa Birliği vatandaşları ve ortak ülkelerin vatandaşları için vizelerde kolaylık sağlanması amacıyla farklı tarihlerde imzalanan antlaşmadır.

Litvanya vize kolaylaştırma anlaşmasının olduğu ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Arnavutluk
 • Ermenistan
 • Azerbaycan
 • Bosna-Hersek
 • Yeşil Burun Adaları
 • Kuzey Makedonya
 • Gürcistan
 • Moldova
 • Karadağ
 • Sırbistan
 • Rusya
 • Ukrayna

Litvanya Schengen Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Litvanya Schengen Vize randevusu VFS Global sitesi üzerinden online olarak alınabilmektedir.

Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda randevu danışmanlar aracılığı ile alınmaktadır.

Litvanya Schengen Vizesi için Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Litvanya Schengen D tipi vize başvuruları için https://visa.vrm.lt/epm sitesinden form doldurularak yapılmaktadır. Litvanya online vize başvurusunda C tipi vizeler için de aynı siteden form doldurulmaktadır.

Litvanya Vize Koşulları Nelerdir?

Litvanya vize koşulları aşağıda sıralanmıştır.

 • Başvurular randevulu vize başvuru merkezinden yapılmalıdır.
 • Vize başvurusu seyahat tarihinden 6 ay öncesine kadar yapılmalıdır.
 • Vize başvurusunun amacına uygun vize türü seçilmelidir.

Litvanya Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Litvanya vize sorgulama vize başvuru merkezi web sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Başvuru işlemi Vizem.net danışmanlığında yapıldığı durumda, başvuru sahipleri vize sonuçlarını ücretsiz SMS ile alabilmektedir.

Litvanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Litvanya Schengen vizesinin çıkma süresi vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kısa dönem vizelerin başvuru yasal süresi 14 gün, uzun dönem vizelerin başvuru yasal süresi 10 gün olup bu süreç elçiliğin değerlendirme sürecine bağlı olarak uzayıp kısalabilmektedir. Kararın çıkma süresinin uzamasına sebep olan durumlardan biri ek belge istenmesidir.

Litvanya Schengen Vize Ücreti Ne Kadardır?

HizmetlerÜcret
Litvanya vize harcı80 Euro
Başvuru Formu & Dilekçe Doldurma25 Euro
RandevuÜcretsiz
Biyometri İşlemleri45 Euro
Danışmanlık Hizmeti40 Euro
Toplam190 Euro

Litvanya Vizesi Almak Kolay Mıdır?

Litvanya Schengen vizesi almak, belirtilen sürece uygun zamanda randevu alınıp gerekli evrakların (vize, pasaport, rezervasyonlar, sigorta belgesi vb.) kurallara uygun bir şekilde hazırlanması sonucunda kolay bir şekilde alınmaktadır.

Litvanya Vizesi Aracı Firma Bilgileri Nedir?

Litvanya vizesi VFS Global aracı kurum ve akredite acenteler üzerinden alınabilmektedir

İdata Üzerinden Litvanya Vizesi Alınabilir Mi?

Litvanya vizesi başvurularında İdata aracı kurum olarak hizmet vermemektedir.

İllere Göre Litvanya Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Litvanya vize başvurularında yetki alanı kısıtlaması olmaksızın, en yakın ilden başvuru yapılabilmektedir.

İzmir Litvanya Vizesi Başvuru Merkezi

İzmir’de VFS Global vize ve pasaport işlemleri merkezi bulunmaktadır. Son 5 yılda Schengen vizesi alındıysa Litvanya vizesi almak isteyen kişinin vizem.net üzerinden evrak göndererek başvuru yapması yeterlidir.

VFS İzmir vize başvuru merkezi Konak ilçesinde bulunmaktadır.

İstanbul Litvanya Vizesi Başvuru Merkezi

İstanbul Litvanya vizesi başvuru merkezlerinden biri Avrupa yakasındaki Beyoğlu’nda, Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi üzerinde bulunmaktadır. İletişim için telefon numarası; 0212 706 6535 / 0850 241 1868 şeklindedir.

Vizem.net Litvanya İstanbul vize başvuru merkezi Anadolu yakasında; Barbaros Mahallesi, Zaloğlu Caddesi, No:9/B Ataşehir’de bulunmaktadır. İletişim için telefon numarası; 0216 706 5586 şeklindedir.

Ankara Litvanya Vize Başvuru Merkezi

Ankara Litvanya vize başvurusu için Vizem.net veya VFS Global üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Vizem.net Ankara vize başvuru merkezi evrak toplama merkezi olarak hizmet vermektedir. Ankara vize başvuru merkezi, Çankırı Caddesi, Vakıf İşhanı, 67 numara, Altındağ’da bulunmaktadır. İletişim için kullanılan telefon; 0312 963 1473 şeklindedir.

Bursa Litvanya Vize Başvuru Merkezi

Bursa Litvanya vize başvuru merkezinin iletişim numarası; 0224 322 0512’dir. Bursa vize başvuru merkezi adresi: Hürriyet Mahallesi, 1. Hürriyet Caddesi, No:81-85, Osmangazi’dir.

Antalya Litvanya Vize Başvuru Merkezi

Antalya’da vize ve pasaport işlemleri merkezi bulunmaktadır. Litvanya vizesi almak isteyen kişi, son 5 yılda Schengen vizesi aldıysa başvuru için gereken tek şey Vizem.net adresine gerekli evrakların gönderilmesidir.

VFS Global vize başvuru merkezi, Yeşilbahçe Mahallesi, 1480 Sokak, Ülker Apartmanı, 42/B numaralı daire, Muratpaşa Antalya’da bulunur.

Edirne Litvanya Vize Başvuru Merkezi

Edirne’de vizem.net vize ve pasaport işlemleri merkezi bulunmaktadır. Litvanya vizesi başvurusunda son 5 yılda Schengen vizesi alındıysa Vizem.net üzerinden evrak göndermek başvuru için yeterlidir.

Edirne VFS Global vize başvuru merkezi, 1. Murat Mahallesi, Talatpaşa Caddesi, 1. kat ve 80 numarada bulunmaktadır.

Gaziantep Litvanya Vize Başvuru Merkezi

Gaziantep’te vize ve pasaport işlemleri merkezi bulunmaktadır. Litvanya vizesi almak isteyenler, son 5 yılda Schengen vizesi alındığı durumda, evraklarını Vizem.net adresine göndererek başvurularını tamamlayabilirler.

VFS Global vize başvuru merkezi, İncilipınar Mahallesi, 7 Nolu sokak, Kaplama İş Merkezi altı, Şehitkamil Gaziantep’dedir.

Trabzon Litvanya Vize Başvuru Merkezi

Trabzon’da Litvanya vize işlem merkezi bulunmaktadır. Son 5 yılda Schengen vizesi alınması durumunda sadece Vizem.net İstanbul adresine evrak göndererek yapılabilmekteddir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: