Yabancılar için Litvanya Vizesi

Yabancılar için Litvanya Vizesi Başvurusu ve Gerekli Evraklar

Litvanya Cumhuriyeti vize politikası gereği istisnai gruplar haricinde Litvanya topraklarına giriş yapmak isteyen tüm yabancıların yetkili makamlardan vize alması gerekmektedir. Türkiye'de bulunan yabancı uyruklu kişilerin Türkiye'de bulunan Litvanya vize merkezlerinden vize başvurusu yapmaları mümkündür.

Yabancılar Türkiye'den Litvanya Vizesi Alabilir Mi?

Evet, yabancılar Türkiye’den Litvanya vizesi alabilir. Türkiye'de ikamet eden veya Türkiye'de ikamet etmemek ile birlikte Türkiye'de bulunan yabancılar, Litvanya vizesi almak için Türkiye içerisinden vize başvurusu yapabilmektedir.

Yabancılar İçin Litvanya Vizesi Nereden Alınır?

Türkiye'de ikamet eden yabancılar için Litvanya vizesi; Ankara, İstanbul, Edirne, Bursa, Gaziantep, Antalya, İzmir ve Trabzon'da bulunan vize merkezlerinden başvuru yapılarak alınabilir. Türkiye'de ikamet etmeyen yabancı uyruklu kişiler ise sadece İstanbul ve Ankara'da bulunan vize merkezlerinden başvuru yapabilmektedir.

Pakistan'da ikamet eden kişiler, Litvanya vizesi için İslamabad'daki Macaristan Büyükelçiliğine başvurmak zorundadır. Türkiye’den yapılacak vize başvuruları için Litvanya Büyükelçiliğinden detaylı bilgi alınabilir.

Türkiye'de İkamet Eden Yabancılar İçin Litvanya Vize Evrakları

Seyahat amacı ve talep edilen vize türüne göre hazırlanması gereken evraklara ek olarak yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin Litvanya vizesi için Türkiye'de yasal olarak ikamet ettiklerine dair planlanan seyahat bitim tarihinden itibaren itibaren en az 3 ay daha geçerli olan oturum veya çalışma izni sunmaları gerekmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: