Litvanya Vizesi için Uçak Rezervasyonu

Litvanya Vizesi için Uçak ve Ulaşım Rezervasyonları

Litvanya vizesi için yapılan başvurularda ulaşım rezervasyonuna ilişkin belgeler başvurulan vize türü fark etmeksizin sunulması gereken zorunlu evraklardandır.

Litvanya'ya uçak ile seyahat edecek olunması durumunda uçak biletlerini ya da uçuş rezervasyonlarına dair belgelerin başvuruya eklenmesi gerekmektedir. Vize başvuru dosyasına eklenecek uçak bileti ya da diğer ulaşım belgelerinin geçerli ve planlanan seyahat tarihleri ile uyuşuyor olması gerekir.

Geçersiz ya da sahte uçak bileti ya da rezervasyon belgeleri ile yapılan başvurular vize reddine neden olabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Litvanya vize başvurularında Konsolosluğun teyit alabileceği onaylı otel rezervasyonu yaptırılmaktadır.

Vize için uçak rezervasyonu: 0850 241 1868

Litvanya Vizesi İçin Uçak Rezervasyonu Nasıl Olmalıdır?

Litvanya vizesi için uçak rezervasyonu belgesinin ya da uçak biletinin, başvuru sahibi ve beraber yolculuk edeceği kişiler adına düzenlenmiş olması ve seyahat tarihi ile PNR numarasını içermesi gerekmektedir. Litvanya dışındaki diğer Schengen ülkelerine yapılan rezervasyonlar veya alınan biletler, Litvanya vize başvuruları için kabul edilmez.

Litvanya uzun süreli vize başvurularında sunulacak olan uçak rezervasyonları, arabuluculuk mektubunda verilen tarihlerden 3 gün öncesini ve sonrasını da kapsayabilse de, bu husus bazı değişiklikler gösterebilir ve daha fazla talep gören günlere denk gelen biletler kabul edilmeyebilir.

Uçak Biletinin Diğer Evraklarla Uyumluluğu

Litvanya vize başvurularında sunulan uçak biletine ait tarihlerin, gerekli belgeler arasında bulunan Litvanya vizesi için konaklama rezervasyonu ile seyahat planında belirtilen tarihler ile uyumlu olması gerekir. Ayrıca seyahat sağlık sigortasının kapsadığı tarihler de uçak biletleri ile uyuşmalıdır. Vize başvurularında çelişkili belgeler sunulması, vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilmektedir.

Litvanya Vizesi İçin Sahte Uçuş Planı Sunmanın Yaptırımı

Litvanya vizesi için sahte uçuş planı veya iptal edilen uçak biletlerini sunmak, 10. madde sebebiyle Litvanya vize reddi kararı verilmesine yol açar. Vize başvurusu bu gerekçe ile reddedilen kişiler, yeni ve geçerli bir uçak rezervasyonu ile tekrar vize başvurusu yapabilir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: