Litvanya Aile Birleşimi Vizesi

Litvanya Aile Birleşimi Vizesi Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır?

Litvanya aile birleşimi vizesi, yabancı uyruklu vatandaşların Litvanya’da 90 günden fazla ikamet edebilmeleri için D tipi vize olarak hazırlanır.

Litvanya vatandaşı olan kişiler ile bir akrabalık, aile ya da evlilik bağı bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar Litvanya aile vizesi için başvuruda bulunabilmektedir.

Litvanya aile birleşimi vizesi, hamiline uzun dönem Litvanya’da oturma izni sağlayan ulusal vize türüdür. Litvanya vize başvurusu vize merkezleri ve akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Litvanya Aile Birleşimi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Litvanya aile birleşimi vize başvurusu için gerekli olan aşamalar aşağıda belirtilmiştir.

 • Litvanya aile birleşimi vize başvuru formu doldurulur: Litvanya aile birleşimi vizesi başvuru formu, online olarak eksiksiz bir şekilde doldurulmaktadır.
 • Litvanya aile birleşimi vize randevusu alınır: Litvanya aile birleşimi vize randevusu vize başvuru merkezi üzerinden alınmaktadır.
 • Litvanya aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar tamamlanır: Türkiye’deki Litvanya makamlarına sunmak için evrakların eksiksiz tamamlanmış olması gerekmektedir. Litvanya aile birleşimi vize başvurusu için talep edilen belgeler İngilizce doldurulmalı ve dosya haline getirilmelidir.
 • Litvanya aile birleşimi başvurusu yapılır ve vize başvuru ücreti ödenir: Randevu gününden başvuru merkezine gidilerek gerekli belgeler sunulur. Vize ücreti, talep edilmesi halinde VIP hizmet ücreti ve ek hizmetlerle birlikte ortaya çıkan ücret ödenmektedir.

Litvanya Evlilik Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Litvanya evlilik vizesi için gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport ve fotokopisi
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • Eşe ait pasaport fotokopisi
 • Göçmen bürosu onaylı davetiye belgesi
 • Aile birleşimi vizesi başvuru formu
 • Başvuru sahibine ait gelir gösterir belge
 • Evlilik cüzdanı
 • Litvanya’daki eşe ait gayrimenkul olduğunu gösteren belge
 • Uçak bileti
 • Seyahat sağlık sigortası

Litvanya Aile Birleşimi Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Litvanya aile birleşimi vize başvuru formu İngilizce olarak doldurulur. Litvanya aile birleşimi vize başvuru formu, kişisel bilgileri ve kimlik bilgilerini, medeni hal bilgisini ve pasaport bilgilerini içermektedir.

Pasaport numarasını yanlış yazmak vizenin olumsuz sonuçlanmasına doğrudan etki etmektedir. Litvanya aile birleşimi vize başvuru formunda posta adresi, telefon bilgileri ve mail adresleri istenmektedir. Yazılan mail adresi ve telefon numaralarının ulaşılabilir olması gerekir.

Litvanya Aile Birleşimi Mülakat Soruları Nelerdir?

Litvanya Konsolosluğu yetkilileri, Litvanya aile birleşimi vizesi için gerekli gördüğü koşullarda kişi ve eşini mülakata çağırabilmektedir. Aile birleşimi mülakat soruları genellikle evliliğin sahte bir evlilik olmadığına dair kesinlik elde etmek için şahıslara yöneltilmektedir.

Litvanya aile birleşimi mülakat soruları her zaman aynı sorular olmamaktadır. Mülakat için başvuran kişiye ve eşine sorular ayrı ayrı sorulmaktadır.

Litvanya aile birleşimi mülakatı için sorulan sorular genel anlamıyla aşağıda belirtilmiştir.

 • Eşinizle nerede ve ne zaman tanıştınız?
 • Eşiniz kaç yaşında?
 • Türkiye’de ne iş yapıyorsunuz?
 • Eşiniz ne iş yapıyor?
 • Ne zaman evlendiniz?
 • Litvanca genel bilgi soruları

Litvanya Aile Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Litvanya aile birleşimi vize ücretleri yaklaşık olarak aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
Litvanya aile birleşimi vizesi ücreti120 Euro
Başvuru formu ve dilekçe doldurma25 Euro
Seyahat sağlık sigortası45 Euro (1 Yıl)
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 Euro
Danışmanlık hizmeti40 Euro
Toplam270 Euro

Litvanya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize başvurusu sonucu 7- 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Vize başvuru sonuçlarının süresi, Litvanya Büyükelçiliği’nin yoğunluğuna bağlı olarak 30 güne ve ek belgelerin gerekmesi durumunda 60 güne kadar uzayabilmektedir.

Litvanya aile birleşimi vizesi için başvuruda bulunan vatandaşların seyahat planlarını en az bir ay önceden yapmaları tavsiye edilir.

Litvanya Evlenme Vizesi Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Litvanya evlenme vizesi için gerekli olan tüm evrak ve belgeler ilgili kuruma sunulduktan sonra, vize onay ya da vize reddi kararı yetkisi konsolosluk departmanları ve Litvanya Büyükelçiliği’ne aittir. Hatalı ve eksik belge sunulması vize başvuru sonucunu olumsuz etkileyebilmektedir. Tüm belge ve evrakların eksiksiz ve sorunsuz olması gerekir.

Vize başvurusu sonucunda olumsuz bir karar çıkması durumunda vize reddi kararının orijinal belgesinin saklanması kişinin yararına olur. Aile birleşimi vizesi başvurusunu tekrar yapacak kişi için söz konusu vize reddi daha sonraki vize başvuruları için önem taşır. Aile birleşimi amacıyla Litvanya vizesi başvurusu yapan başvuru sahiplerinin olası bir vize başvuru reddine itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Litvanya evlenme vizesi başvuru sahiplerinin başvuru reddine itiraz hakkını kullanabilmeleri için itiraz davası açmaları, sonucu lehine çevirebilmek için yararlı olabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: