BLS İspanya Vize Başvuru ve Randevu

BLS İspanya Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri

BLS İspanya, İspanya Konsolosluğu ile işbirliği içerisinde, İspanya vize işlemlerine yönelik danışmanlık hizmeti veren, akredite vize başvuru merkezidir. İspanya’ya seyahat etmek için yapılan vize başvuruları İspanya Konsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir ve BLS İspanya’nın vize başvurusu değerlendirme süreci ve sonuçları üzerinde yetkisi bulunmamaktadır.

İspanya BLS International vize başvuru merkezi; Türkiye’de ikamet eden başvuru sahiplerinin, 90 güne kadar olan İspanya Schengen vizesi başvuruları için işlem merkezi olarak çalışmaktadır. BLS İspanya vize başvuru merkezi, İspanya’ya yapılan seyahatlerde, vize başvurularının gecikmesi veya reddedilmesi ihtimalini azaltmak amacıyla başvuru sahiplerine bilgilendirme ve destek hizmeti sunmaktadır.

BLS vize başvuru merkezi, İspanya vizesi başvurularında, başvuru dosyasının eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmasını ve İspanya Konsolosluğu’na iletilmesini sağlamaktadır. İspanya vizesi başvurularında, başvuru formu ve gerekli ek belgelerden oluşan başvuru dosyası, BLS İspanya vize başvuru merkezlerinde teslim alınmaktadır.

BLS İspanya’nın İstanbul, İzmir ve Antalya’da bulunan vize başvuru merkezlerinde, vize başvuru süreçlerini kolaylaştırmak ve kısaltmak amacıyla; VIP hizmeti, başvuru formu doldurma, seyahat sigortası, kurye teslim servisi, kısa mesajla bilgilendirme, biyometrik fotoğraf çekimi, fotokopi çekimi ve çıktı alma hizmeti gibi ek hizmetler bulunmaktadır.

İspanya’ya Gitmek için Vize Gerekli Midir?

Evet, farklı nedenlerle İspanya’ya ziyarette bulunmak isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. İspanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hizmet pasaportu (gri), hususi pasaport (yeşil) veya diplomatik pasaport (siyah) sahibi olmaları durumunda, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla, İspanya vizesinden muaf tutulmaktadır.

İspanya Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Midir?

İspanya üzerinde aktarma yaparak başka bir ülkeye seyahat edecek kişiler, gideceği ülkeye geçiş esnasında Schengen alanında bulunan İspanya’daki havaalanından ayrılmaması koşulu ile transit vizeye gerek duymamaktadır. İspanya üzerinden gerçekleşen aktarmalı uçuşlarda seyahat eden kişinin, aktarma sırasında havaalanından ayrılmak istemesi durumunda, A tipi transit vize bulundurması gerekmektedir.

İspanya’ya Vizesiz Gidilir Mi?

Hayır, İspanya’ya gitmek için umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. İspanya seyahatinin 90 günü aşmaması koşulu ile diplomatik (siyah) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve hususi (yeşil) pasaport sahipleri vizeden muaftır.

İspanya’ya Gitmek için Vize Nereden Alınır?

İspanya’ya seyahat etmek amacıyla yapılan vize başvurularında aracı kuruluş BLS İspanya’dır.

BLS İspanya vize başvuru merkezi, İspanya’ya gitmek için gerekli evraklar konusunda başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti vermekte ve başvuru dosyasının İspanya Konsolosluğuna iletilmesini sağlamaktadır.

Vizem.net, İspanya vize başvurularında akredite acente olarak danışmanlık ve takip hizmeti vermektedir. Son 5 yılda İspanya vize başvurularında Vizem.net’in elde ettiği onay oranı %97’nin üzerindedir.

İspanya Vize Merkezi Hangi İllerde Bulunur?

BLS İspanya vize başvuru merkezlerinin bulunduğu iller aşağıda listelenmiştir.

 • İstanbul
 • Antalya
 • İzmir
 • Ankara
 • Gaziantep

BLS İspanya iletişim kurmak isteyen başvuru sahipleri için çağrı merkezi bulundurmaktadır. BLS İspanya adres ve BLS İspanya telefon numaralarına BLS web sitesi üzerinden ulaşılabilmektedir.

BLS İspanya İstanbul Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

BLS İspanya İstanbul vize başvuru merkezi, Yeşilce Mahallesi, Diken Sokak No: 2 34418 Kağıthane, İstanbul adresinde hizmet vermektedir.

BLS İspanya İstanbul vize başvuru merkezi telefon numaraları +90 212 279 3831 ve +90 212 281 5281, e-mail adresi info.tr@blshelpline.com’dur.

BLS İspanya İstanbul ofisi pazartesiden cumaya 09:00- 12:00 ve 13:00- 15:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. BLS İspanya İstanbul vize başvuru merkezinde pasaport iadesi 14:00- 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

BLS İspanya Ankara Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

BLS İspanya Ankara vize başvuru merkezi, Güvenevler Mahallesi Alaçam Sokak No: 9 Çankaya, Ankara adresinde hizmet vermektedir.

BLS İspanya Ankara vize başvuru merkezi telefon numaraları +90 212 279 3831 ve +90 212 281 5281, e-mail adresi info.tr@blshelpline.com’dur.

BLS Ankara İspanya vize başvuru merkezi pazartesiden cumaya 09:00- 13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. BLS İspanya Ankara vize başvuru merkezinde pasaportlar 14:00- 16:00 saatleri arasında iade edilmektedir.

BLS İspanya Gaziantep Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

BLS İspanya Gaziantep vize başvuru merkezi Değirmiçem Mah. Mithat Enç Caddesi No: 12/A Şehitkamil, Gaziantep adresinde hizmet vermektedir.

BLS İspanya Gaziantep vize başvuru merkezi telefon numaraları +90 212 279 3831 ve +90 212 281 5281, e-mail adresi info.tr@blshelpline.com’dur.

BLS İspanya Gaziantep vize başvuru merkezi pazartesiden cumaya 09:00- 12:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. BLS İspanya Gaziantep vize başvuru merkezinde pasaport iadesi 14:00- 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

BLS İspanya Antalya Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

BLS İspanya Antalya vize başvuru merkezi Yeşilbahçe Mah. 1471 Sk. Özgür Apt. No: 12/C Muratpaşa Antalya adresinde bulunmaktadır.

BLS İspanya Antalya vize başvuru merkezi telefon numaraları +90 212 279 3831 ve +90 212 281 5281, e-mail adresi info.tr@blshelpline.com’dur.

BLS İspanya Antalya ofisi pazartesiden cumaya 09:00- 12:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. BLS İspanya Antalya vize başvuru merkezinde pasaport iadeleri hafta içi 14:00- 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

BLS İspanya İzmir Vize Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri

BLS İspanya İzmir vize başvuru merkezi Gaziosmanpaşa Bulvarı No: 7 Zemin 9 Hilton Center Çankaya, İzmir adresinde hizmet vermektedir.

BLS İzmir İspanya vize başvuru merkezi telefon numaraları +90 212 279 3831 ve +90 212 281 5281, e-mail adresi info.tr@blshelpline.com’dur.

BLS İspanya İzmir vize başvuru merkezi pazartesiden cumaya 09:00- 12:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. BLS İspanya vizesi İzmir başvuru merkezinde pasaport iadesi 14:00- 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

BLS International İspanya Üzerinden Hangi Vize Türlerine Başvurulabilir?

BLS İnternational İspanya vizesi başvuru merkezleri üzerinden başvuru yapılabilecek kısa dönemli vize türleri aşağıda sıralanmıştır.

 • İspanya turist vizesi
 • İspanya iş vizesi
 • İspanya kültür vizesi
 • İspanya transit denizci vizesi
 • İspanya öğrenci vizesi
 • İspanya aile veya arkadaş ziyareti vizesi
 • İspanya Avrupa Birliği vatandaşı eş vizesi

İspanya, Schengen ülke birliğine dahil olup, ülkeye iş, turizm veya kişisel amaçlarla seyahat etmek için alınması gereken tüm vizeler İspanya Schengen vizesi kategorisine dahildir.

İspanya Vizesi Almak Kolay Mıdır?

İspanya’ya seyahat için Schengen vizesi almak; vize başvuru formu, seyahat sigortası poliçesi, pasaport, biyometrik fotoğraf gibi gerekli evrakların kurallara uygun ve eksiksiz bir şekilde hazırlanıp teslim edilmesi halinde kolaydır.

BLS İspanya Vize için Gerekli Evraklar Nelerdir?

BLS İspanya vize evrakları, İspanya’ya yapılan seyahat amacı ve başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Tüm İspanya vizeleri için ortak gerekli evraklar aşağıda sıralanmıştır.

 • İspanya Schengen vizesi başvuru formu: İspanya Schengen vizesi başvuru formunun dikkatlice, okunaklı ve eksiksiz şekilde doldurulmuş, tarih yazılmış ve son sayfasının imzalanmış olması gerekmektedir.
 • Pasaport: İspanya vizesi başvurusunda bulunmak için başvuranın pasaportunun, 10 yıldan daha eski olmaması, vize bitiş tarihinden itibaren 105 gün geçerlilik süresi olması ve en az 2 adet boş sayfa içermesi gerekmektedir. Pasaportta kimlik bilgilerinin olduğu sayfaların ve varsa son 3 yılda alınmış Schengen vizesi fotokopilerinin bulundurulması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Vize başvurusunda bulunan kişiye ait son 3 ay içinde çekilmiş, arkası beyaz fonlu, 35 mm genişlik ve 45 mm uzunlukta, 2 adet biyometrik fotoğrafın başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
 • Ulaşım rezervasyonu: İspanya’ya seyahatinin gidiş ve dönüş tarihlerini ve yolcu ismini gösteren uçak veya diğer ulaşım araçlarına ilişkin rezervasyonunun sunulması gerekmektedir. Uçak rezervasyonlarında PNR kodu bulunması zorunludur.
 • İspanya’da konaklamaya dair kanıt: İspanya’da kalış süresinin tamamını kapsayan otel rezervasyonu veya davetiye gibi konaklamaya dair kanıt sunulması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: İspanya vizesi almak için başvuranların, planlanan kalış süresinin tamamını kapsayan, en az 30.000 Euro teminatlı ve Schengen bölgesinde geçerli kaşeli ve imzalı seyahat sağlık sigortası poliçesini başvuru dosyasında bulundurması gerekmektedir.
 • Niyet dilekçesi: İspanya’ya seyahat amacını açıklayan, İngilizce ya da İspanyolca yazılmış niyet dilekçesinin sunulması gerekmektedir.
 • İkametgah belgesi: Başvuru sahibinin ikametgah belgesi, muhtardan alınmış orijinal belge ya da e-devlet hesabından alınmış barkodlu belge şeklinde kabul edilmektedir.
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği: Başvuru sahibinin tüm aile üyelerini içerecek şekilde, e-devletten veya nüfus müdürlüğünden alınan vukuatlı nüfus kayıt örneği orjinalinin sunulması gerekmektedir.
 • Banka hesap dökümü: Başvuru sahibinin bankadan antetli, kaşeli ve imzalı son 3 aya ait şahıs hesabı dökümünün sunulması gerekmektedir. Banka hesabında başvuru sahibinin seyahat masraflarını karşılayacak miktarda bakiye bulunması gerekmektedir. Banka hesap dökümünün alındığı tarih ile vize başvurusu yapılan tarihi arasında en fazla 7 gün olabilmektedir.

BLS İspanya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

BLS İspanya vize başvuru formu, standart bir kısa dönemli Schengen vize başvuru formudur. İspanya vizesi almak için doldurulması gereken Schengen vizesi başvuru formları ücretsiz olup, İspanya vize başvuru formu BLS İspanya web sayfasından veya vize başvuru merkezlerinden temin edilmektedir.

İspanya vizesi başvuru formunda istenen bilgilerin başında; başvuru sahibinin adı ve soyadı, doğum yeri ve tarihi, cinsiyeti, medeni durumu, TC kimlik numarası, pasaport bilgileri, uyruğu ve iletişim bilgileri gelmektedir. Başvuru formunun ad ve soyadı kısımları, başvuru sahibinin pasaportunda yazdığı şekliyle doldurulmaktadır. Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması halinde, başvuru formuna yasal ebeveynin adı, soyadı ve adresinin yazılması gerekmektedir.

İspanya vizesi başvuru formunda başvuru sahibinin mesleği, çalışma durumu ile çalışıyorsa işvereninin adı, soyadı ve adresi; başvuru sahibi öğrenci ise öğrenim gördüğü kurumun bilgileri istenmektedir.

Vize başvuru formu doldurulurken İspanya’ya yapılacak seyahati amacı (turistik, iş, aile ziyareti, kültür, eğitim vb.), talep edilen vize geçerlilik süresi ile İspanya seyahatinin planlanan başlangıç ve bitiş tarihleri belirtilmektedir.

İspanya vizesi başvuru sahibinin Avrupa Birliği üyesi olan bir aile yakını bulunması halinde, vize başvuru formuna aile yakınının adı ve soyadı, vatandaşlık bilgileri ve yakınlık derecesi gibi bilgiler eklenmektedir.

İspanya vizesi başvuru formunda; başvuru sahibini davet eden kişinin adı ve soyadı, davet mektubu bulunmaması halinde ise geçici olarak konaklanacak işletmenin adı, adresi ve iletişim bilgileri sunulmaktadır. İspanya’ya yapılmak istenen seyahatin mali açıdan nasıl karşılanacağına ilişkin bilginin, vize başvuru formunda açıkça verilmesi istenmektedir.

İspanya vize başvuru formunun okunaklı, eksiksiz ve dikkatle şekilde; İngilizce, İspanyolca veya Türkçe dillerinde doldurulması ve son sayfasının başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. 18 yaş altındaki bireylerin vize başvuru formlarının her iki ebeveyn tarafından imzalanması gerekmektedir. Başvuru sahibinin, vize başvuru standartlarına uyan biyometrik fotoğrafının vize başvuru formuna yapıştırılması gerekmektedir.

İspanya Vize Başvurusu BLS Aracılığıyla Nasıl Yapılır?

İspanya vize başvuruları BLS aracılığıyla yapmayı tercih eden başvuru sahiplerinin ikamet ettikleri yere uygun olan BLS İspanya vize başvuru merkezinden online randevu alması gerekmektedir. BLS vize başvuru merkezinden alınan randevu tarihinde, vize başvuru ücreti ile servis hizmet bedeli ödenmekte ve hazırlanan evraklar vize başvuru merkezine teslim edilmektedir. Vize başvurusu sırasında, pasaport iadesi için kurye hizmeti istenip istenmediğinin belirtilmektedir.

İspanya vizesi başvuru sürecinin hangi aşamada olduğu, BLS İspanya vize başvuru merkezleri tarafından verilen referans kodu ile online olarak takip edilebilmektedir. İspanya vize başvurusu sonuçlandığında başvuru sahibi, pasaportunu kurye hizmeti kullanarak ya da vize başvuru merkezine giderek elden teslim alabilmektedir.

BLS İspanya Üzerinden Online Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

İspanya’ya seyahat amacıyla alınacak Schengen vizesi başvuruları, BLS İspanya web sayfası üzerinden online olarak oluşturulmaktadır. Online başvurularda ilk adım olarak; BLS İspanya vize, İstanbul, İzmir, Antalya, Gaziantep veya Ankara merkezlerinden birinin randevu alma sayfasından seçilmesi, daha sonra randevu tipinin seçilmesi ve e-mail adresine gönderilen doğrulama kodunun girilmesi gerekmektedir.

İspanya BLS randevu rezervasyon formunda başvuru sahibinin seyahat amacına bağlı olarak talep ettiği vize tipi, kişisel bilgileri, pasaport bilgileri belirtilmektedir ve başvuru sahibine uygun olan randevu tarihi ve saati seçilerek randevu oluşturulmaktadır. BLS İspanya vize başvuru merkezlerinde sunulan ek hizmet talebi istenmesi durumunda, randevu alırken belirtilmesi gerekmektedir.

BLS İspanya Üzerinden Vize Randevusu İptali Nasıl Yapılır?

BLS İspanya vize başvuru merkezinden alınan randevular, BLS web sayfası üzerinden iptal edilebilmektedir. BLS web sayfasında bulunan vize başvuru merkezi randevu iptali uygulamasına; başvuru numarası, başvuru sahibinin adı, doğum tarihi ve e-mail adresi ile randevuyu iptal etme nedeni girilerek randevu iptali yapılabilmektedir.

BLS İspanya Vize Ücreti Ne Kadardır?

BLS İspanya üzerinden başvurulan İspanya vize ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetÜcret
Yetişkinler için vize ücreti97 USD
6- 12 yaş arası çocuk vize ücreti49 USD
0- 6 yaş arası çocuk vize ücreti0 USD
BLS İspanya hizmet bedeli19 USD
BLS VIP hizmeti300 TL
Vize başvuru formu doldurma hizmeti25 TL
Kurye hizmeti (şehir içi)45 TL
Kurye hizmeti (şehir dışı)70 TL
Prime time başvuru (cumartesi günleri)320 TL
Biyometrik fotoğraf30 TL
Seyahat sağlık sigortası hizmeti20 TL
SMS servisi5 TL
Fotokopi çekimi1 TL
Çıktı alma hizmeti1 TL

BLS İspanya üzerinden yapılan başvurularda, vize başvurusunun onaylanmaması durumunda İspanya vize ücreti iade edilmemektedir.

BLS İspanya Vize Başvurusu VIP Hizmetleri Nedir?

BLS İspanya vize başvuru merkezlerinde verilen VIP hizmeti, özel bir salonda hizmet almak isteyen vize başvuru sahipleri için sunulmaktadır. BLS İspanya vize başvuru merkezlerinde sunulan VIP hizmetinin bedeli 300 Türk lirasıdır. Vize başvuru merkezinde bulunan premium salona sadece başvuru sahiplerinin ve küçük çocuklar için refakat eden ebeveynlerin girişine izin verilmektedir.

VIP hizmeti alan başvuru sahipleri için, BLS vize başvuru merkezlerinde ortak vezneye gitmeden hızlı ve kolay ödeme yapma olanağı bulunmaktadır. Premium salonda; vize başvurusu sahiplerinin başvuru merkezinde bulundukları süre boyunca kullanabilecekleri yiyecek ve içecek ikramı ile televizyon, dergi, gazete gibi hizmetler; başvuru merkezinin VIP salon çalışanı tarafından başvuru evraklarının kontrolü ve ücretsiz fotokopi hizmeti sunulmaktadır.

BLS vize başvuru merkezinde VIP hizmet almak isteyen kişiler için, telefon veya e-posta ile VIP rezervasyonu yapılabilmektedir. VIP hizmetinin satın alınması, vize başvurusunun işlem süresi ve sonucunu etkilememektedir.

BLS İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

BLS İspanya vize başvuru merkezleri üzerinden yapılan vize başvuruları ortalama iki hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

BLS İspanya Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BLS İspanya internet sitesi üzerinden İspanya vizesi takip ve sorgu işlemleri online olarak yapılabilmektedir. BLS İspanya vize başvuru merkezi, çevrimiçi başvuru sorgulama sistemine ek olarak başvuru sahiplerine süreç boyunca e-mail veya doğrudan kısa mesaj servisi ile bilgilendirme hizmeti sunmaktadır.

BLS internet sitesinde bulunan başvuru sorgulama formuna, başvuru referans numarası ve başvuru sahibinin doğum tarihi girilerek, vize başvuru sürecinin hangi aşamada olduğu öğrenilmektedir. Başvuru referans numarası, vize başvuru merkezi tarafından başvuru işlemleri sırasında verilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: