Polonya Ankara Büyükelçiliği

Polonya Büyükelçiliği Ankara

Polonya Konsolosluğu Ankara’da Büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir.

Polonya vizesi ve oturum izni almak için Polonya Büyükelçiliğine ulaşılabilmektedir. Polonya Ankara Büyükelçiliği, Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Ankara Büyükelçiliği görevleri arasında Polonya ve Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirme, Polonya vatandaşlarının haklarını koruma, vize başvurusu alma ve onaylama bulunmaktadır. Polonya Büyükelçiliği bünyesinde Siyasi ve İktisadi İşler Bölümü, Konsolosluk Bölümü, İdari ve Mali İşler Bölümü ve Askeri Ateşeliği yer almaktadır.

Polonya Büyükelçisi Kimdir?

Polonya Büyükelçiliği görevini Robert Trzeciak yürütmektedir.

Polonya Büyükelçiliği Çankaya Ankara İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ankara’da Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Atatürk Bulvarı üzerinde Kavaklıdere mahallesinde bulunan Polonya Büyükelçiliği Romanya ve Sırbistan Büyükelçiliğinin arasında yer almaktadır. Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında açıktır. Polonya Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ve Polonya’nın resmi tatil günlerinde kapalı olmaktadır.

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinde randevu almadan işlem yapılamamaktadır. Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinden randevu almak için mesai saatleri içinde, telefon numarası ya da e-posta ile iletişim kurulmalıdır

Polonya Büyükelçiliği Ankara Telefonu Nedir?

Polonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği Ankara telefonu aşağıda yer almaktadır.

  • Telefon: +90 312 457 20 00
  • Faks: +90 312 468 83 01

Ankara Polonya Büyükelçiliği Mail Adres Nedir?

Ankara Polonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği mail adresi aşağıda yer almaktadır.

  • E-posta: ankara.amb.sekretariat@msz.gov.pl

Polonya Başkonsolosluğu Ankara Resmi Web Sitesi Nedir?

Polonya Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Ankara resmi web sitesi bulunmamaktadır.

Polonya Konsolosluğu Ankara’da Nerededir?

Polonya Konsolosluğu Ankara’da Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Seğmenler Parkı’nın ilerisinde bulunmaktadır. Polonya Büyükelçiliği Cinnah Hotel’e de yakın konumdadır. Seğmenler Parkı ve Kuğulu Park, Polonya Büyükelçiliğine yakın dinlenme alanlarıdır. Ankara Esenboğa Havaalanından gelen ziyaretçiler Havaş otobüsleri ile yaklaşık 40 dakika süren yolculuktan sonra şehir merkezine ulaşabilmektedirler. Şehir merkezinden kalkan toplu taşıma araçlarıyla ise yarım saat süren mesafe ile Polonya Konsolosluğuna ulaşılabilmektedir.

Türkiye Polonya Ankara Büyükelçiliği Adresine Nasıl Gidilir?

Polonya Büyükelçiliği Ankara’nın şehir merkezi Kızılay semtinden otobüs ile yarım saat mesafededir. Polonya Büyükelçiliğine gitmek için belediye ve özel halk otobüsleri kullanılabilmektedir. Polonya Büyükelçiliğine giden otobüs hatları; 114-7, 304, 391, 407 ve 440-5’tir. Polonya Ankara Büyükelçiliğine en kolay ulaşım için özel araç kullanılmalıdır. Özel araç kullanımı ile Atatürk Bulvarı üzerinden Tunalı istikametine gidilerek Polonya Büyükelçiliğine ulaşmak mümkün olmaktadır.

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Polonya Cumhuriyeti seyahati öncesinde seyahat nedeni ile belirlenecek vize tipi kararlaştırılmalıdır. Vize tipi kararlaştırıldıktan sonra vize başvurusu VFS Global aracılığı ile yapılabilmektedir.

Büyükelçilik yetki bölgesi içinde oturan kişilerin vize merkezi Ankara şubesinden başvuru yapmaları gerekmektedir. İstanbul’da vize başvurusu yapmak isteyenle Polonya Konsolosluğu üzerinden başvuru yapabilmektedir.

Vize başvurusu yapmadan önce vize başvuru merkezinden çalışma saatleri içerisinde randevu almak zorunludur. Vize başvuru formu eksiksiz olarak vize başvuru merkezine şahsen getirilmelidir. Başvuru esnasında verilen pasaport teslimat fişi üzerindeki referans numarasıyla internet sitesinden veya çağrı merkezinden başvuru durumu takip edilebilmektedir. Takibi yapılan pasaport vize başvuru merkezine ulaştığında pasaport teslimat saatleri içerisinde pasaport teslimat fişiyle ofise giderek teslim almak mümkündür.

Ankara Polonya Büyükelçiliği Randevu Alma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Polonya vizesi edinmek için Ankara Polonya Konsolosluğu üzerinden randevu alma yolu tercih edilebilmektedir. Ankara Polonya Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü’nden alınan randevu saatleri sınırlıdır. Polonya Büyükelçiliği vize randevusu +90 312 457 20 17 ve +90 312 457 20 18 numaralı hattı aranarak yapılabilmektedir.

Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Trabzon ve Gaziantep’te bulunan Polonya VFS Global vize başvuru merkezlerine vize başvuruları bizzat yapılabilmektedir. Polonya vize randevu alımı için vize başvuru merkezleri ile irtibata geçilerek gitmeden önce randevu alınmalıdır. Randevuların alınması ve vize işlemlerinin sürdürülmesi elektronik şekilde yapılabilmektedir. Çıktısı alınmış olan başvuru formu gerekli belgeler ile vize başvuru merkezine götürülmelidir.

Polonya Türk Büyükelçiliği İletişim Bilgileri Nelerdir?

Polonya Türk Büyükelçiliği Ul. Rakowiecka caddesi 19 numara Varşova’da bulunmaktadır. Türkiye Polonya Büyükelçiliği pazartesi, salı ve perşembe günleri; 09.00-12.00 ve 14.00-15.30 arası, çarşamba ve cuma günleri ise 09.00-12.00 (sadece randevular) arası çalışmaktadır. Polonya Türk Büyükelçiliğine telefonla ulaşım saatleri ise 14.00-16.00 arasıdır.

Polonya Türk Büyükelçiliğinin telefon numarası +48 22 854 61 11, mail adresi ise embassy.warsaw@mfa.gov.tr şeklindedir.

Paylaş: