Amerika Au Pair Vizesi

Amerika Au Pair Vize Başvuru İşlemleri

Amerika au pair vizesi, ABD Dışişleri Bakanlığı onaylı değişim programları kapsamında Amerika'da bir ailenin yanında kalırken, ev sahibi aileye çocuk bakımı yardımı sağlamak ve aynı zamanda lise sonrası kısa süreli eğitim almak için verilen bir vize türüdür.

Au pair vizesi, Amerika J1 vizesi kapsamında verilir ve Amerika'da 12 ay boyunca konaklama imkanı tanır. Türkiye, 2021'de Amerika'ya au pair olarak giden kişi sayısı açısından ilk 20 ülke arasında 13. sırada yer almıştır.

ABD au pair vize danışmanlık işlemleri için: 0850 241 1868

Amerika'da Au Pair Olmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir?

Amerika’da au pair olmak için gereken özellikler aşağıda verilmiştir.

 • 18-26 yaş aralığında olmak
 • Ortaokul veya eşdeğerinde bir okulu tamamlamış olmak
 • İngilizce konuşabiliyor olmak
 • Geçmiş araştırmasını ve kişilik profilini geçmek
 • Başlamadan önce en az 32 saat çocuk bakımı eğitimi almak
 • Günde 10 saat veya haftada 45 saate kadar çocuk bakımı sağlamak
 • Akredite bir ABD lise sonrası eğitim kurumunda en az 6 saatlik akademik kredi veya eşdeğerini tamamlamış olmak

ABD’de au pair olmak için okulun doğrulanması, aile ile ilgili olmayan kişisel ve istihdam referansları, sabıka geçmişi kontrolü ve bir kişilik profilini içeren geçmiş araştırmayı geçmede başarılı olmanız gerekir. Kişilik profili, ABD au pair programına başarılı bir şekilde katılmak için en önemli olduğu düşünülen özelliklere karşı başvuranlar arasındaki özelliklerdeki farklılıkları ölçmek için tasarlanmış bir psikometrik teste dayanır. ABD’deki ev sahibi aile ile işinize başlamadan önce, daha iyi hazırlanabilmeniz için çocuklarla çalışma konusunda bir eğitim programından geçersiniz.

ABD'de Au Pair Yerleştirme Kısıtlamaları

ABD’de au pair olarak bir ebeveyn veya başka bir sorumlu yetişkin evde olmadığı sürece, üç aylıktan küçük bir bebeği olan bir aile ile ve en az 200 saatlik belgelenmiş çocuk bakımı deneyiminiz yoksa iki yaşından küçük çocukların olduğu evlerde çalışamazsınız.

Özel gereksinimli çocukların bakımında önceki eğitim ve deneyimlerinizi belirtmediğiniz ve ev sahibi aile de deneyimizi kabul etmediği sürece özel gereksinimli çocuğu olan ailelerde çalışamazsınız. ABD’de ayrıca au pair olarak bir akrabanızın evinde çalışmanız da mümkün olmamaktadır.

Amerika Au Pair Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika au pair vizesi almak için öncelikle ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylı bir sponsor kurum belirleyiniz. Au pair sponsoru, niteliklerinize göre Amerika'da yanında kalmanızın uygun olduğu aileyi belirler ve bu aileyle au pair anlaşması imzalanır. Sponsor kurumdan DS-2019 formunu (Değişim Programı Statüsü için Uygunluk Sertifikası) alıp online olarak SEVIS (Öğrenci ve Değişim Ziyaretçisi Bilgi Sistemi) ücretini ödeyiniz. Bu adımların ardından vize başvuru işlemlerine geçebilirsiniz.

Au pair vize başvurusu için DS-160 kodlu Amerika vize başvuru formunu online olarak doldurun ve sonrasında usvisa-info.com adresinden vize başvuru harcını ödeyerek konsolosluk randevusu alın. ABD au pair vizesi için randevu gününde hazırladığınız vize evraklarını teslim edin, parmak izi kaydı verin ve Konsolosluk görevlisiyle vize mülakatı gerçekleştirerek başvuru işlemlerini tamamlayın. ABD au pair vizenizin onaylanıp onaylanmadığı size görüşme sonunda bildirilir.

Amerika Birleşik Devletleri İçin Au Pair Sponsorları

Amerika Birleşik Devletleri 2023 au pair sponsorları listesi aşağıda verilmiştir.

 • 20/20 Care Exchange
 • A.P.EX. American Professional Exchange
 • Agent Au Pair
 • American Cultural Exchange / goAuPair
 • American Institute For Foreign Study / Au Pair in America
 • Au Pair 4 Me
 • Au Pair International
 • AuPairCare
 • Cultural Care Au Pair
 • Cultural Homestay International
 • EurAuPair Intercultural Child Care Programs
 • Expert Group International
 • GreatAuPair
 • InterExchange

Değişim programları için ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylı au pair sponsorlarının iletişim bilgilerine Eğitim ve Kültür İşleri Bürosu resmi internet sitesi BridgeUSA üzerinden ulaşabilirsiniz. Listede verilen adresler sponsorluk kurumlarının merkez ofis adresleri olup au pair programı kapsamında Amerika'da herhangi bir eyalete yerleştirilebilirsiniz.

ABD Au Pair Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Amerika au pair vizesi için standart vize evraklarının yanında aşağıdaki belgeleri hazırlayınız.

 • Değişim programı statüsü uygunluk sertifikası (DS-2019 formu)
 • SEVIS I-901 ücreti ödeme dekontu
 • Au pair sözleşmesi
 • Davet mektubu
 • Transkript (öğrenciler ve yeni mezunlar için)
 • Güncel özgeçmiş
 • Finansal yeterliliğe dair kanıt
 • Askerlik durumuna dair kanıt

Au Pair Sözleşmesi

ABD Au Pair sözleşmesi, Au Pair değişim programının tüm hayati yönlerini açıklayan yasal bir belgedir. ABD Au Pair sözleşmesi çalışma saatlerinizi, maaşınızı, sizin ve ev sahibinizin görev ve sorumluluklarını kapsar.

Au Pair Programı DS 2019 Formu

Amerika DS-2019 formu, diğer adıyla Değişim Programı Statüsü için Uygunluk Sertifikası, ABD au pair sponsoru olan kurumdan almanız gereken bir belgedir.

Au pair programı için DS-2019 formu üzerinde, SEVIS kimlik numarası, kişisel bilgileriniz, au pair program başlangıç ve bitiş tarihleri ile aylık masraflar belirtilir. DS-2019 formunu, hem Amerika au pair vizesi başvurusunda hem de ABD'ye girişte sınır kontrolü sırasında beyan etmelisiniz.

Amerika DS-2019 formu aşağıda gösterilmiştir.

Au Pair Programı DS 2019 Formu
Au Pair Programı DS 2019 Formu

Sık Sorulan Sorular

ABD AU pair vizesi ilgili danışmanlarımıza sıklıkla sorulan soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Amerika Au Pair Vize Ücreti Ne Kadardır?

ABD au pair vize başvurusu için ödenmesi gereken SEVIS I-901 ücreti 220 $ ve Amerika J1 vize başvuru harcı 160 $ olmak üzere toplam başvuru tutarı 380 $'dır. Vize danışmanlığı, seyahat sağlık sigortası ve başvuru sonrası kurye hizmeti almanız halinde ABD au pair vize başvuru tutarı artış gösterir.

Vize işlemlerine başlamadan önce, Amerika'da au pair yerleştirmesi ve DS-2019 formu için ödenmesi gereken ücretler değişim sponsoru olan kuruma göre değişmektedir.

Au Pair Vizesi İle Amerika'da Ne Kadar Kalınabilir?

Au pair için vizenizi 6,9 veya 12 ay daha uzatma seçeneğiyle birlikte 12 aylığına bir ailenin yanına yerleşirsiniz.

Au Pair Katılımcıları Amerika'da Ne Kadar Para Kazanır?

Au pair katılımcısı olarak Amerika’da ücretsiz konaklama ve yemek imkanından yararlanırken çocuk bakımı için harçlık alırsınız. Ayrıca akademik eğitiminizin 500 USD'lik kısmı karşılanır. Au pair olarak ABD Çalışma Bakanlığı tarafından uygulanan Adil Çalışma Standartları Yasasına göre çalışmalarınızın karşılığını alırsınız.

ABD'de Au Pair Programını Tamamlayanlar Yeniden Au Pair Olabilir Mi?

Evet, au pair programını tamamladıktan sonra yeniden au pair olabilirsiniz ancak program sonunda kendi ülkenize dönüp 2 yıl süreyle ikamet ettikten sonra yeniden au pair programına başvurabilirsiniz.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: