Amerika DS-260 Formu

ABD Göçmenlik Vizesi Başvuru Formu (DS-260) Doldurma Rehberi

Amerika DS-260 formu; aile birleşimi ve işveren sponsorluğu gibi tüm Amerika göçmenlik vizeleri için doldurulması gereken vize başvuru formudur.

DS-260 formunu online olarak doldurmanız ve form doldurma işleminden önce Amerika Ulusal Vize Merkezi'nden başvuru numarası almış olmanız gerekmektedir.

DS- 260 formunu eksiksiz şekilde tamamladıktan sonra, ABD Ankara Büyükelçiliği'nden randevu alarak Amerika göçmen vizesi işlemlerine devam edebilirsiniz.

Amerika göçmenlik başvurusu ve DS-260 form desteği: 0850 241 1868

DS-260 Başvuru Formu Nereden İndirilir?

DS-260 vize başvuru formunu bilgisayara indirmeden online olarak doldurmanız gerekir.

Amerika DS 260 Formu Nasıl Doldurulur?

DS 260 formuna Amerika Dışişleri Bakanlığı Elektronik Başvuru Merkezi web sitesi ceac.state.gov adresinden hesap oluşturarak erişebilirsiniz. DS 260 formunun tamamını İngilizce dilinde doldurmalı ve son kısımda “sign and submit” butonuna basarak formu elektronik olarak imzalamalısınız. Tamamladığınız ve imzaladığınız DS-260 formu çevrimiçi olarak ABD Ulusal Vize Merkezi'ne teslim edilir.

DS-260 vize başvuru formunun onay sayfasını çıktı alarak vize görüşmesinde beyan etmeniz gerekir.

DS 260 formu için başvuru ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Amerika DS-260 Formu
Amerika DS-260 Formu

Göçmenlik Vize Formu İçin Sosyal Medya Bilgileri

ABD Dışişleri Bakanlığı 2019 yılından itibaren güvenlik soruşturmaları amacıyla tüm vize başvuru sahiplerinin sosyal medya bilgilerinin alınması şartını getirmiştir. Bunun için DS-160 ve DS-260 vize başvuru formlarının ilgili kısmında; Instagram, Facebook ve Twitter gibi kullandığınız sosyal medya mecralarını seçmeli ve her biri için kullanıcı adınızı beyan etmelisiniz.

DS-260 Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Hayır, göçmen olmayan vize başvuru formu DS-160'ın aksine, DS-260 göçmenlik başvuru formlarında sisteme dijital biyometrik fotoğraf yüklemenize gerek yoktur.

Göçmenlik vize başvurularında, ABD Dışişleri Bakanlığı kriterlerine uygun basılı 2 adet Amerika vize fotoğrafı dış temsilcilikte yapılan vize görüşmesinde beyan edilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: