ABD Vizesi için Uçak ve Otel Rezervasyonları

ABD Vizesi için Seyahat Planı: Uçak ve Otel Rezervasyonları

Amerika dış temsilcilikleri vize başvuru sahiplerinin, pasaport ve vizelerini alana dek uçak bileti satın almalarını veya ücretli seyahat rezervasyonu yapmamalarını tavsiye etmektedir. Uçak ve otel rezervasyon belgeleri, Amerika vize başvurusunda beyan edilmesi zorunlu evraklar arasında sayılmamaktadır.

Uçak ve otel rezervasyonlarının Amerika vizesi başvurularında sunulması, Amerika'ya göçmenlik niyeti olmadan geçici bir süre için gidileceği ve vize süresi sonunda ülkeye dönüleceğini desteklemek üzere önem taşımaktadır.

Rezervasyon işlemleri için: 0850 241 1868

Amerika Vizesi İçin Uçak Rezervasyonu

Amerika vizesi için uçak rezervasyonu, gidiş dönüş seyahat tarihlerini içermeli ve PNR kodlu olmalıdır.

Amerika vize başvurusu için bilet satın almak zorunlu değildir; ancak vize görüşmesinde rezervasyon beyan edilmesi seyahatin planlandığını göstermesi açısından olumlu katkı sağlamaktadır. ABD'ye girişlerde de sınır pasaport memurları tarafından ulaşım rezervasyonları sorulabilmektedir.

Amerika Vizesi İçin Otel Rezervasyonu

Amerika vizesi için otel rezervasyon belgelerinin sunulması tercihe bağlı olmakla birlikte, vize başvurusu yaparken seyahat boyunca nerede konaklanacağını göstermek başvuru sahibine olumlu bir katkı sağlar. Başvurularda seyahat edecek tüm kişiler adına yaptırılmış, yolculuk tarihleriyle tutarlı ve geçerli rezervasyonların yaptırılması önerilir.

Amerika vizesi için yapılan rezervasyonda otelin adı, adresi ve varsa vize başvuru sahibi ile birlikte konaklayacak tüm kişilerin isimleri görünmelidir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: