Güney Kore Seyahat Sağlık Sigortası

2023 Güney Kore Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası yurt dışına seyahat edildiğinde seyahat süresi boyunca meydana gelecek kaza ve hastalık gibi tıbbi masrafların karşılanmasına yarayan bir sigorta türüdür. Birçok ülke vize için seyahat sağlık sigortasını zorunlu tutmaktadır. Pek çok ülkenin aksine Güney Kore vize başvurusu için seyahat sağlık sigortasını zorunlu tutmamaktadır; fakat Güney Kore’ye gidecek kişilerin seyahat süresince meydana gelebilecek riskli ve beklenmedik durumlara karşı önlem amaçlı seyahat sağlık sigortasını yaptırması tavsiye edilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Güney Kore vize başvurularında, başvuru sahipleri adına tam kapsamlı ve en uygun fiyatlı seyahat sağlık sigortaları Vizem.net'in sigorta birimi tarafından yaptırılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Güney Kore Vizesi için Sağlık Sigortası Zorunlu Mudur?

Güney Kore vizesi için sağlık sigortası zorunlu değildir ve zorunlu bir evrak olmamasından dolayı yaptırılmaması vize sonucunu olumsuz etkilememektedir. Ancak Güney Kore seyahati sırasında meydana gelebilecek sağlık sorunlarına ya da beklenmedik durumlara karşı önlem amaçlı seyahat öncesinde seyahat sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Uzun Süreli Kore Vizeleri için Sağlık Sigortası Gerekli Midir?

Uzun süreli Kore vizeleri için sağlık sigortası gerekli değildir; ancak uzun süreli bir vize ile Güney Kore’ye gidip orda 180 günden fazla kalacak yabancı kişilerin Kore Ulusal Sağlık Sigortası’na kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Güney Kore Seyahatinde Yaşanabilecek Riskli Durumlar Nelerdir?

Güney Kore seyahatinde yaşanabilecek riskli durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Güney Kore’de başta sarı hava kirliliği olmak üzere, hava kirliliğinden dolayı yaşanabilecek sağlık problemleri
 • Güney Kore’ye tıbbi tedavi amacı ile seyahat edildiğinde olası riskli bir durum halinde kişinin kendi ülkesine gönderilmesi
 • Hava koşullarının kötü olmasından dolayı uçuş iptali
 • Bagajın kaybolması

Yukarıda belirtilen riskli durumların yaşanması durumunda önlem olarak başvuru sahiplerinin Güney Kore’ye seyahat etmeden önce seyahat sağlık sigortasını yaptırmaları önemlidir.

Güney Kore Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsamaktadır?

Güney Kore sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Kaza veya hastalık gibi acil durumlar
 • Acil tahliye
 • Reşit olmayan kişinin ülkesine geri dönüşü
 • Seyahat iptali
 • Seyahatin kesintiye uğraması
 • Ölümcül kaza, yaralanma ya da maluliyet ödeneği
 • Yurt dışı cenaze masrafları
 • Kayıp, çalıntı ya da zarar görmüş bagaj, seyahat belgeleri ya da kişisel eşyalar
 • Gecikmiş bagaj
 • Kötü hava koşullarından dolayı seyahatin gecikmesi
 • Kaçırılma

Seyahat sağlık sigortası kapsamları, sigorta şirketleri ve alınan sağlık sigorta poliçeleri arasında farklılık gösterebilmektedir.

Kore Cumhuriyeti Seyahati için Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Kore Cumhuriyeti seyahati için sağlık sigortası Türkiye’de ya da Güney Kore’de etkinlik gösteren sigorta şirketlerine ya da akredite kuruluşlara başvuruda bulunarak yapılabilmektedir.

Güney Kore seyahati için sağlık sigortası, 2022'de en uygun fiyat garantisi ile akredite acente Vizem.net'in sigorta birimi tarafından yaptırılmaktadır.

Güncel fiyat bilgisi için: 0850 241 1868

Güney Kore için Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıldır?

Güney Kore için seyahat sağlık sigortası fiyatları sigorta süresi, yaş, covid geçmişi ve aşı geçmişine bağlı olarak değişkenlik göstermekte ve 1 günlük seyahat sağlık sigortasının fiyatı 8 - 13 euro arasında değişmektedir.

7 Günlük Kore Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

7 günlük Kore sağlık sigortası fiyatı ortalama 14 - 23,5 euro arasındadır; ancak Güney Kore seyahat sağlık sigortası fiyatları seyahatin süresine, başvuru sahibinin yaşı, covid geçmişi ve aşı geçmişine göre değişmektedir.

30 Günlük Kore Sağlık Sigortası Fiyatı Ne Kadardır?

30 günlük Kore sağlık sigortası fiyatı ortalama 25,5 - 45 euro arasında ücretlendirilmektedir; ancak Güney Kore seyahat sağlık sigortasının fiyatları seyahat süresine, başvuru sahibinin yaşına, covid geçmişine ve aşı geçmişine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Türkiye'deki Özel Sağlık Sigortaları Güney Kore için Geçerli Midir?

Türkiye’deki özel sağlık sigortaları Güney Kore için, sağlık poliçesinin yurt dışı geçerliliği olması halinde geçerli olmaktadır. AXA Sigorta, Allianz Sigorta ve Anadolu Sigorta firmalarının yurt dışında ve Güney Kore’de geçerliliği bulunan sağlık sigortaları mevcuttur.

Sağlık Sigortası Yaptırmamak Güney Kore Vize Reddine Neden Olur Mu?

Sağlık sigortası yaptırmamak Güney Kore vize reddine neden olmamaktadır. Seyahat sağlık sigortası Güney Kore vize başvurularında zorunlu tutulan bir evrak olmadığı için, sigortanın bulunmaması vize sonucunu negatif olarak etkilememektedir.

Seyahat sağlık sigortasının Güney Kore vizesi ret nedenleri bakımından sorun yaşamamak adına değil, kişinin Güney Kore seyahati esnasında yaşayabileceği sağlık sorunlarına ya da beklenmedik durumlara karşı yaptırılması gerekmektedir. Güney Kore seyahati esnasında acil bir hastalık durumu yaşandığında, Güney Kore sağlık hizmetlerinin pahalı olmasından dolayı kişinin masrafları çok büyük miktarlarda olabilmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: