Amerika Acil Vize Başvurusu

Amerika Acil Vize Başvurusu Yapacak Kişilerin Bilmesi Gerekenler

Amerika vize başvuruları için gerekli şartları sağlayan ve aciliyetini kanıtlayabilen kişilerin ABD dış temsilciliklerinden daha erken tarihe randevu alabilmesi mümkündür.

Amerika'ya acil vize başvurusu yapmanız gerekiyorsa öncelikle online vize formunu doldurmalı, en erken tarihe bir Amerika vize randevusu almalı ve ardından hızlandırma talebinde bulunmalısınız.

ABD vize danışmanlık hizmetleri için: 0850 241 1868

Amerika Konsolosluğu Tarafından Acil Kabul Edilen Durumlar

Acil vize başvurusu için randevular yalnızca Amerika Konsolosluğu takdirine göre verilir ve acil vize randevusu talebi için başvuru yaptığınız ülkedeki kabul edilebilir koşulların bir listesi ile karşılaşırsınız.

Amerika acil vize başvurusu için aşağıdaki durumlar dikkate alınır.

  • ABD’deki yakının vefat etmesi veya hastalık, kaza gibi ciddi bir durumu olması
  • Başvuru sahibi ile reşit olmayan çocuğu için acil tıbbi tedavi
  • Vize randevu tarihinden önce olan I-20 veya DS-2019 başlangıç tarihi
  • Vize randevusundan itibaren 10 gün içinde acil ABD iş seyahati gerekliliği
  • Vize randevusu gerçekleştikten sonraki 10 gün içinde siyasi, kültürel, ekonomik, gazetecilikle veya sporla ilgili önemli bir ziyaret

Düğünlere ve mezuniyet törenlerine katılmak, hamile yakınına yardım etmek, yıllık iş/akademik/mesleki konferansa katılmak veya son dakika turizm amaçlı seyahat etmek, hızlandırılmış ABD vize randevusu için uygun değildir. Bu tür seyahatler için önceden seyahat amacına uygun ABD vizesine başvurulması gerekir.

Amerika Acil Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Acil bir vize randevusu talep etmeniz gerekiyorsa, resmi ABD Dışişleri Bakanlığı Vize Randevu Hizmetleri sitesindeki (https://ais.usvisa-info.com) hesabınıza giriş yapın ve uygun olan ilk randevuyu planlayın, ardından ”Grup Eylemleri” altında “Hızlandırılmış Talep” öğesini seçin ve acil durumunuzu ayrıntılandırın.

Amerika acil vize randevusu için ekran görseli aşağıda verilmiştir.

Amerika Acil Vize Randevusu Nasıl Alınır?
Amerika Acil Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Sık Sorulan Sorular

ABD hızlı vize başvuru ve randevularıyla ilgili danışmanlarımıza sıklıkla sorulan soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

ABD Vizesi İçin Express Randevu Talebine Geri Dönüş Yapılmazsa Ne Olur?

ABD vizesi için express randevu talep sayısı fazla sayıdadır ve konsolosluk memurlarının müsait olmalarına göre vize başvuruları işleme alınır. ABD vizesi için express randevu talebine bir yanıt alamazsanız başta planlanan randevu tarih ve saatine uygun zamanda görüşmeye katılın.

ABD Vizesi İçin Randevu Hızlandırma Talebi Reddedilirse Ne Olur?

ABD vizesi için sadece belirli Konsolosluk Bölümleri birden fazla acil vize randevusunu işleme almaktadır. İlk ABD acil vize randevunuz reddedildiyse https://ais.usvisa-info.com/ üzerinden hesabınıza giriş yaparak başka bir talep gönderme imkanınızın olup olmadığını kontrol edin ve eğer böyle bir imkanınız bulunmuyorsa planlanan tarihte konsolosluk görüşmesine katılın.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: