Amerika Vizesi için Parmak İzi

2023’te Amerika Vizesi için Parmak İzi (Biyometri) İşlemleri

Amerika vizesi için seçilen biyometrik tanımlayıcı yöntem, dijital bir fotoğraf ve elektronik parmak izleridir. On parmak izinizden elde edilen elektronik verileriniz bir veri tabanında saklanır ve ABD giriş kapılarında göçmenlik görevlilerine sunulur. Elektronik parmak izi verileri, doğrulama için verilen bir vize ile ilişkilendirilir ve verilerin gizliliği, veri tabanında saklanarak korunur.

ABD vizesi için tüm parmaklarınız, konsolosluk görevlisi ile yapacağınız Amerika vize görüşmesi sırasında hızlı ve mürekkepsiz bir süreçte elektronik olarak taranır.

ABD Vizesi İçin Parmak İzi Nerede Verilir?

ABD vizesi için parmak izini başvuru yapacağınız Amerika dış temsilciliğinde, randevu gününde verirsiniz.

Türkiye'den yapılan vize işlemlerinde parmak izi kayıtları, ABD Ankara Büyükelçiliği veya ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nda toplanmaktadır.

Kimler İçin Amerika Vizesi Parmak İzi Muafiyeti Bulunur?

Resmi devlet işleri için seyahat eden başvuru sahipleri ile 14 yaşından küçük ve 79 yaşından büyük başvuru sahipleri Amerika vizesi için parmak izi vermekten muaftır.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: