Amerika İzmir Konsolosluğu

İzmir Amerika Konsolosluk Temsilciliği Hakkında Bilgi

İzmir Amerika Konsolosluğu Türkiye'nin batı ve güneybatısındaki Amerikan vatandaşlarına hizmet vermekte olup Aydın, Denizli, İzmir, Manisa, Muğla ve Uşak şehirlerini kapsamaktadır.

İzmir ABD Konsolosluğu Tarafından Verilen Hizmetler Nelerdir?

İzmir ABD Konsolosluğu, Amerika pasaportları ve yurt dışı doğum raporu için başvuruları kabul eder, belgeleri tasdik eder ve Türkiye'de bir Amerikan vatandaşının hastalığı, tutuklanması, kaybolması veya ölümü halinde yardımcı olur.

İzmir ABD Konsolosluğu, vize hizmeti vermemektedir.

Amerika İzmir Temsilciliği İletişim Bilgileri

ABD İzmir Konsolosluğu ile iletişime geçmesi gereken Amerikan vatandaşlarının, Büyükelçilik web sitesi tr.usembassy.gov üzerinden Amerikan Vatandaşlık Hizmetleri sayfasına girerek, “Contact Us” sayfasındaki formu doldurması gerekmektedir.

Amerikan pasaport başvurusu yapacaklar kişilerin Ankara'ya yönlendirilecek olmaları nedeniyle işlem için 15-25 gün beklemeleri gerekir.

İzmir ABD Temsilciliği Çalışma Günleri

İzmir ABD temsilciliği sadece pasaport başvuruları ve noter işlemleri gibi hizmetler için pazartesi ve salı günleri randevu ile açık olmaktadır.

Amerika Vize İşlemleri İzmir'den Nasıl Yapılır?

Amerika vize işlemleri için İzmir’den başvuru yapacaksanız öncelikle ilgili vize türüne göre online vize işlemlerini tamamlamalı ve daha sonra Ankara veya İstanbul'daki ABD dış temsilciliklerine müracaat etmelisiniz.

Göçmen olmayan vize türleri için İstanbul ABD Başkonsolosluğu ve Amerika Ankara Büyükelçiliği vize birimlerine başvuru yapmanız gerekirken Amerika göçmenlik başvurularını yalnızca Ankara'dan yapabilirsiniz.

İzmir Amerika Vize Danışmanlık Hizmetleri

İzmir Amerika vize danışmanlık hizmetlerini TÜRSAB’a kayıtlı akredite vize acentelerinden uzman desteği ile alabilirsiniz. Göçmen olmayan ve göçmen tipi vizelerin her ikisi için Amerika vize danışmanlığı almanız mümkündür.

Vizem.net, ABD vize başvuruları için güncel uzman desteği sağlamakta olup İzmir ve çevresinde ikamet eden vatandaşların vize işlemleri için tam kapsamlı Amerika vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İzmir'den Amerika vize başvuru danışmanlığı için: 0850 241 1868

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: