Litvanya Antalya Konsolosluğu

Litvanya Konsolosluğu Antalya İletişim ve Hizmetler

Litvanya Antalya Fahri Konsolosluğu; Antalya ve çevresinde yaşayan Litvanya vatandaşlarının yeni kimlik çıkarılması, süresi biten pasaportlarının yenilenmesi, evrak tasdik işlemleri, evlilik, doğum ve ölüm gibi işlemlerinde konsolosluk hizmetini sunmaktadır. Antalya, Burdur, Isparta, İçel illerindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları konsolosluk işlemlerini Litvanya Antalya Fahri Konsolosluğu’nda yapmaktadır.

Litvanya Konsolosluğu; hukuki işlemler, vergi işlemleri, çocuklarla ilgili işlemler, boşanma işlemleri, seçimler, evlilik ve doğum işlemleri, resmi evrak işlemleri departmanlarından oluşmaktadır.

Antalya Litvanya Fahri Konsolosluğu, Litvanya vize başvuruları ile ilgili kılavuzluk yapmaktadır. Antalya Litvanya Fahri Konsolosluğu’nun Litvanya vize işlemlerinde yetkisi yoktur.

Litvanya Konsolosluğu Antalya İletişim ve Adres Bilgileri

Litvanya Antalya Fahri Konsolosluğu’nun adresi; Aspendos Bulvar No:274, Akay Plaza 07200 Antalya’dır.

Litvanya Antalya Fahri Konsolosluğu pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 09.00- 17.00 saatleri arasında hizmet vermekte ve Türkiye ve Litvanya için geçerli resmi tatil günlerinde kapalı olmaktadır. Litvanya Antalya Fahri Konsolosluğu’nda işlemler randevu alınmadan yapılamamaktadır.

Litvanya Konsolosluğu Antalya Telefon Numarası Nedir?

Litvanya Konsolosluğu Antalya telefon numaraları aşağıda listelenmiştir.

  • +90 (242) 312 00 01
  • +90 (242) 312 00 02
  • Litvanya Antalya Konsolosluğu acil durum telefon hattı bulunmamaktadır.

Antalya Litvanya Konsolosluğu Mail Adres Nedir?

Antalya Litvanya Konsolosluğu mail adresi, accounts@akaytour.com’dur.

Antalya Litvanya Fahri Konsolosluğu Resmi Web Sitesi Nedir?

Antalya Litvanya Fahri Konsolosluğu resmi web sitesi: https://tr.mfa.lt/tr/tr/’dir.

Antalya Litvanya Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

Antalya Litvanya Konsolosluğu adresine ulaşım otobüs ve tramvayla sağlanmaktadır. Antalya Litvanya Konsolosluğu’na Antray ile gidebilmek için Antalya otogardan beş dakika yürüme mesafesinde olan Muratpaşa durağına gidilmekte ve Muratpaşa durağından hareket eden T1A/ T1B numaralı tramvaya binilmektedir. Demokrasi durağında inilip beş dakika yürüme mesafesinden sonra Akay Plaza’ya ulaşılmaktadır.

Antalya Litvanya Konsolosluğu’na otobüs ile gidebilmek için Antalya otogardan sekiz dakikalık yürüme mesafesinden sonra Markantalya durağına ulaşılmakta ve 511 numaralı Kundu istikametine giden otobüse binilmektedir. Aspendos Bulvarı durağında indikten sonra iki dakikalık yürüme mesafesinde olan Akay Plaza’ya ulaşılmaktadır.

Litvanya Antalya Fahri Konsolosluğu’na gitmek için Antray tramvayı en hızlı ve en ucuz yoldur.

Litvanya Antalya Konsolosluğu'nda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Fahri Konsoloslukların vize ve diğer konsolosluk işlemleriyle ilgili yetkisi yoktur. Fahri konsolosluklar sadece bilgi desteği sağlamaktadır. Litvanya vizesi Antalya bölgesinde fahri konsolosluk statüsünde olduğu için vize başvurusu kabul etmemektedir. Başvurular VFS Global Antalya Litvanya vize merkezlerinden yapılmaktadır.

Türkiye'deki Diğer Litvanya Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Türkiye’de bulunan Litvanya dış temsilcilikleri aşağıda Listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: