Litvanya İzmir Konsolosluğu

Litvanya Konsolosluğu İzmir İletişim ve Hizmetler

Litvanya Konsolosluğu İzmir’de, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Litvanya İzmir Fahri Konsolosluğu, bulunduğu ülke ile kendi ülkesi arasındaki ticari hareketleri ve dostluğu desteklemekle görevlidir.

Konsolosluk, kendi ülkesinden yurt dışına seyahat eden veya yurt dışında yaşayan vatandaşlarına ve konsolosluğun ikamet ettiği ülkenin seyahat etmek isteyen vatandaşlarına bürokratik konularda yardım sağlar. Vize işlemleri için yetkileri bulunmamaktadır.

Litvanya Konsolosluğu İzmir İletişim ve Adres Bilgileri Nedir?

Litvanya Konsolosluğu İzmir çalışma saatleri hafta içi hergün saat 09.30-17.00 arasıdır. İzmir Litvanya Konsolosluğunun adresi ise Konak Mahallesi 859 Sokak, No:5, K:2, D:212, Saray Han, Konak/İzmir'dir.

Litvanya Konsolosluğu İzmir Telefon Numarası Nedir?

Litvanya Konsolosluğu İzmir telefon numarası ve faks numarası aşağıda verilmiştir.

  • Litvanya Konsolosluğu İzmir telefon: (0232) 37151 50
  • Litvanya Konsolosluğu İzmir faks: (0232) 341 68 80

İzmir Litvanya Konsolosluğu Mail Adresi

İzmir Litvanya Konsolosluğuna ait mail adresi litvanyakonsolosluk@mustafaozsoy.net'dir

İzmir Litvanya Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

İzmir Litvanya Konsolosluğu’na gitmek için birden fazla yöntem bulunmaktadır. İzmir Adnan Menderes Havaalanından 16 km uzaklıkta bulunan Litvanya Konsolosluğuna ulaşım araba ile 22 dakika sürmektedir.

Toplu taşıma ile ulaşım ise 1 saate yakın veya 1 saatten fazla bir sürede gerçekleşmektedir. 8 dakika yürüme mesafesinden sonra binilecek olan Çiğli-Aliağa varışlı banliyö tren sistemiyle yaklaşık 23 dakikalık (9 durak) bir yolculuktan sonra Evka 3-Fahrettin Altay varışlı banliyöye aktarma yapılması gerekmektedir. 2 durak, yaklaşık 4 dakikalık bir yolculuktan sonra konsolosluğa tekrar 7 dakikalık bir yürüme mesafesi kalmaktadır.

İzmir’in merkezi olarak geçen Alsancak’a ise 2.7 kilometrelik bir uzaklıkta bulunan konsolosluğa özel araç ile trafiğe bağlı olarak 12-15 dakikada gidilebilmektedir.

Toplu taşıma kullanımı için Alsancak’tan 253 numaralı otobüse binildikten sonra, 3 durak yani yaklaşık 6 dakikalık bir yolculuktan sonra ise yaya olarak yürünmesi gereken 650 metre kalmaktadır. Böylece konsolosluk caddesine direkt varılabilmektedir. Toplu taşıma ile ulaşım zamandan kaybettirdiği için fazla tercih edilmemektedir, bireysel araç ile ulaşım en kolay yöntemdir.

Litvanya İzmir Konsolosluğunda Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Litvanya İzmir Konsolosluğunun, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermesinden dolayı vize kabul etme yetkisi bulunmamaktadır.

Litvanya İzmir vize merkezi olarak VFS Global ofisi veya akradite acenteler kullanılabilmektedir.

Türkiye'deki Diğer Litvanya Fahri Konsoloslukları

Türkiye’deki diğer Litvanya fahri konsoloslukları aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: