Litvanya İstanbul Konsolosluğu

Litvanya İstanbul Konsolosluğu

Litvanya İstanbul Konsolosluğu, fahri konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Fahri konsolosluklar, temsil ettikleri ülkenin ekonomik, ticari, sosyal ve kültürel ilişkilerin sürdürülmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmak, ülkelerin tanıtımına katkı sağlamak ve pasaport, vize gibi evraklar hakkında gerekli işlemlerin nasıl yapılacağı konularında yardımcı olmak gibi amaçlar taşımaktadır. Litvanya İstanbul Konsolosluğu görev bölgesi kapsamında İstanbul, Bolu, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya ve Yalova illeri Litvanya İstanbul Konsolosluğu yetkisindedir.

Litvanya İstanbul Konsolosluğu Seba Ofis Boulevard Mimar Sinan Sokak No: 21 D blok Daire: 59 Ayazağa Sarıyer İstanbul adresinde bulunmaktadır. Litvanya İstanbul Fahri Konsolosu Sarper Cengiz’dir ve 2018’den itibaren görevini yürütmektedir.

Litvanya İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

Litvanya İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun adresi Seba Ofis Boulevard Mimar Sinan Sokak No: 21 D blok Daire: 59 Ayazağa Sarıyer İstanbul’dur.

Litvanya İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun iletişim numarası +90 212 970 25 30’dur.

Litvanya İstanbul Fahri Konsolosluğu pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 09:30 - 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Litvanya İstanbul Fahri Konsolosluğu’nda işlemler randevu alınarak yapılmaktadır.

Litvanya Konsolosluğu İstanbul Telefon Numarası

Litvanya Konsolosluğu İstanbul telefon ve faks numaraları aşağıda belirtilmiştir.

  • Litvanya Konsolosluğu İstanbul telefon: +90 212 970 25 30
  • Litvanya Konsolosluğu İstanbul faks: +90 212 270 63 29

Litvanya Konsolosluğu İstanbul Mail Adresi

Litvanya Konsolosluğu İstanbul mail adresi amb.tr@urm.lt’dir.

Litvanya Konsolosluğu İstanbul Resmi Web Sitesi

Litvanya Konsolosluğu İstanbul resmi web sitesi https://tr.mfa.lt/tr/tr/fahri-konsoloslar/turkiyede ‘dir.

Litvanya Fahri Konsolosluğu İstanbul'da Nerededir?

Litvanya Konsolosluğu İstanbul yeni adresi Seba Ofis Boulevard Mimar Sinan Sokak No: 21 D blok Daire: 59 Ayazağa Sarıyer İstanbul’dur.

Litvanya İstanbul Konsolosluğu adresine en yakın metro istasyonu Seyrantepe durağıdır. Litvanya İstanbul Konsolosluğu’nun yakınlarında Türk Telekom Stadyumu ve Vadistanbul Alışveriş Merkezi bulunmaktadır. Litvanya İstanbul Konsolosluğu ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü arasında 16 kilometre ve Litvanya İstanbul Konsolosluğu ile İstanbul Havalimanı arasında 40 kilometre mesafe bulunmaktadır.

Litvanya Konsolosluğu Sarıyer Adresine Nasıl Gidilir?

Litvanya Konsolosluğu Sarıyer adresine Kartal’dan metro ve metrobüs ile ulaşmak için Kadıköy- Kartal metrosuna binilerek Ünalan istasyonunda inilmesi, Ünalan M4 metro istasyonundan Uzunçayır metrobüs hattına aktarma yapılarak Zincirlikuyu metrobüs durağında inilmesi, M2 Taksim- Hacıosman metrosuna Gayrettepe istasyonundan aktarma yapıp Sanayi metro istasyonunda inilmesi, ardından Seyrantepe metrosuna aktarma yapılarak ve Seyrantepe istasyonunda inilmesi gerekmektedir.

Litvanya Konsolosluğu Sarıyer adresine Kadıköy’den Marmaray ve metro ile ulaşmak için Kadıköy metro istasyonundan M4 Kadıköy- Kartal metro hattına giriş yapılarak Ayrılık Çeşmesi istasyonunda inilmeesi, Marmaray hattına aktarma yapılarak Yenikapı istasyonunda inilmesi, T1 Kabataş- Bağcılar tramvay hattına aktarma yapılması, Kabataş istasyonunda inilmesi ve F1 Taksim- Kabataş Füniküler hattına aktarma yapılarak Taksim istasyonunda inilmesi gerekmektedir. Taksim istasyonundan M2 Taksim– Hacıosman metrosuna aktarma yapılarak Sanayi metro istasyonunda inilmektedir.

Son olarak Seyrantepe metrosuna aktarma yaparak Seyrantepe istasyonunda inilmesi gerekmektedir.

Litvanya Konsolosluğu Sarıyer adresine Üsküdar’dan deniz yolu ve metro ile ulaşmak için Üsküdar- Eminönü vapuruna binilirerek Eminönü iskelesinde inilmektedir. Eminönü iskelesinden T1 Kabataş- Bağcılar tramvay hattına aktarma yapılarak Kabataş istasyonunda inilmesi, Kabataş istasyonundan F1 Taksim- Kabataş Füniküler hattına aktarma yapıp Taksim istasyonunda inilmesi,Taksim istasyonundan M2 Taksim- Hacıosman metrosuna aktarma yapıldıktan sonra Sanayi metro istasyonunda inilmesi ve Seyrantepe metrosuna aktarma yapılarak Seyrantepe istasyonunda inilmesi gerekmektedir.

Litvanya Konsolosluğu Sarıyere en kolay ulaşım kişisel araçla ve taksiyledir.

İstanbul Litvanya Konsolosluğundan Hangi İşlemler Yapılabilir?

Fahri konsolosluklar, bulunduğu ülkelerde bağlı oldukları ülkeyi ekonomi, ticaret, sosyal ve kültürel alanlarda temsil etmektedir. İstanbul Litvanya Fahri Konsolosluğu, Türkiye ve Litvanya devletleri arasındaki ikili ilişkilerin sürdürülmesi ve geliştirilmesi amacıyla faaliyetler yürütmektedir. İstanbul Litvanya Konsolosluğu vize başvuruları için yetkili değildir ve sadece pasaport, ve grekli evraklar ve başvuru işlemleri hakkında bilgi vermek ile yetkilidir.

Litvanya vize başvuruları, Litvanya vize başvuru merkezi İstanbul ve akredite acenteler aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Litvanya vize başvuru merkezi İstanbul adresi Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi No: 29 D: 25, 34440 Beyoğlu İstanbul adresinde bulunmaktadır.

Türkiye'deki Diğer Litvanya Dış Temsilcilikleri

Türkiye'de bulunan Litvanya dış temsilcilikleri aşağıda listelenmiştir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: