Göçmenlik ve İltica Başvuru Merkezi

Göçmenlik ve İltica Hizmetleri

Göçmenlik başvurusu kabul eden 6 ülke için göçmenlik danışmanlığı vermekteyiz. Onbir kişilik göçmenlik, iltica ve oturum izni konusunda uzmanlaşmış danışman ekibimiz ile tüm süreci baştan sona başvuran kişi adına yönetmektedir. Karşı ülkelerde çalıştığımız bu alanlarda uzman avukatlarla tüm başvuruyu eksiksiz tamamlıyoruz.

İltica Etmek Ne Demektir

Kendi ülkesi tarafından zulüm gören, uygun yaşama şartları sağlanmayan (bu durumun ispatlanması gerekir) bir kişinin başka bir egemen ülkeye sığınma talebi ile başlattığı süreçtir. 1948 Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nde toplumdaki Her bireyin zulümden kaçmak için farklı ülkelere sığınma hakkına sahip olduğu belirtilmektedir. Bu anlaşmaya göre ırk, kast, milliyet, din, siyasi görüşler ve herhangi bir belirli sosyal gruba veya sosyal faaliyete katılım dahil olmak üzere zulüm görme korkusu iltica için geçerli sebeplerdir. Bu sebepler nedeniyle kendi ülkesinin sınırları dışında bulunan kişiye Mülteci denir.

İltica Etmek Suç Mudur

İltica etmek suç değildir. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne dayandırılan Mültecilerin Hukuki Durumuna İlişkin 1951 Sözleşmesi ve 1967 Protokolü ile desteklenen haklardır.

İltica Eden Birisi Ülkesine Dönebilir Mi

İltica onayı, geri dönmenin güvenli olmadığı varsayımıyla verildiğinden birçok durumda mültecinin geri dönmesine izin verilmez. Öte yandan, bazı koşullarda, ilticacının ülkesine geçici süre için dönüş yapabildiği koşullar bulunmaktadır.

İltica Talebi Reddedilirse Ne Olur

Vizem.net danışmanları en çok iltica başvurusunun yapıldığı ülkelerde bu alanda uzmanlaşmış 9 hukuk bürosu ile çalışmaktadır. Ortak çalıştığımız bu hukuk büroları başvuran kişinin onaylanma şansı hakkında ön bilgi vermektedir ve başvuru sahibi ülkeye ulaşır ulaşmaz gerekli işlemleri gerçekleştirmektedir. Başvuru onay olasılığı çok düşük olan kişiler için başvuru yapılmamaktadır. Vizem.net danışmanlığı ile yapılan başvuru onayı %96’nın üzerindedir. İltica etmek isteyen kişi karşı ülkeye giriş yaptıysa iltica reddi olması halinde sınır dışıedilir ya da geldiği ülkeye iade edilir.

İltica Danışmanlığı

Çeşitli sebeplerle yurt dışına kalıcı olarak gitmeyi planlayan T.C vatandaşları için iltica edecekleri ülkenin iltica kanunları hakkında bilgilendiriyor ve süreci tamamlamalarına yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda bu alanda uzmanlaşmış hukuk bürolarıyla birlikte çalışıyor ihtiyaca göre gidilecek ülkedeki hukuksal prosedürün hızlandırılması için iş birliği yapıyoruz.

Kanada, Almaya, Finlandiya, Fransa, İsviçre, Norveç, Hollanda, İngiltere ve İsveç ülkelerine gitmek isteyen kişiler için hizmet sunuyoruz. Ülkelerin güncel iltica kanunları hakkında bilgi ve diğer ülkeler için 0850 241 1868’i arayınız.

Paylaş: