Litvanya Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası

Litvanya Seyahat Sağlık Sigortası ve 2023 Fiyatları

Litvanya vizesi için seyahat sağlık sigortası hem kısa süreli (Schengen, C tipi) Litvanya vizesi başvurularında ve hem de uzun süreli (Ulusal, D tipi) Litvanya vizesi başvurularında sunulması gereken zorunlu bir evraktır.

Litvanya vize başvurusu için ibraz edilecek seyahat sağlık sigortasının belirlenen şekil, süre ve teminat kriterlerine uygun hazırlanması gerekmektedir. Litvanya seyahat sağlık sigortasının hangi kriterlere uygun olarak hazırlanması gerektiğine dair detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

Litvanya sağlık sigorta poliçesi için: 0850 241 1868

Litvanya Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Litvanya seyahat sağlık sigortası, en az 30.000 euro teminatlı ve Litvanya ile diğer tüm Schengen ülkelerinde geçerli olacak şekilde yaptırılmalıdır.

Sigorta poliçesi; ayakta ve yatarak tüm tıbbi tedavi masraflarını, vefat sebebiyle doğabilecek masrafları, hastalık ve vefat gibi nedenlerle ülkeye geri dönüş masraflarını ve acil tıbbi tedavilerden doğan tüm masrafları kapsamalıdır.

Konsolosluğa poliçenin antetli kağıda basılmış aslı kaşe ve imzalı evrağı sunulmalıdır.

Litvanya Seyahat Sağlık Sigorta Süresi

Litvanya seyahat sağlık sigortası, planlanan seyahat süresinin tamamı için geçerli olmalıdır. Kişilerin sorun yaşamamak adına seyahat başlangıç tarihinden 1 gün öncesini ve seyahat bitiş tarihinden 1 gün sonrasını kapsayacak şekilde sigorta yaptırması tavsiye edilir; örnek olarak 10 günlük bir seyahat için Litvanya seyahat sağlık sigortası süresinin 12 gün olması gereklidir.

Litvanya Vizesi İçin Seyahat Sağlık Sigortası Nereden Yaptırılır?

Litvanya vizesi için seyahat sağlık sigortası, Türkiye'de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığı ile yaptırılabilir. Vizem.net üzerinden en iti fiyatlarla yapılabilmektedir.

Litvanya Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadardır?

2022 yılında Litvanya seyahat sağlık sigorta ücreti, kişinin yaşı, Covid geçmişi ve konaklama süresine bağlı olarak ortalama 4,9 euro ile 64 euro arasında değişmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: