AS Visa Solutions Vize Başvuru Merkezi

As Visa Solutions Vize Başvuru Merkezi Hizmetleri

As Visa Solutions, Macaristan vize başvuruları için Ankara Macaristan Büyükelçiliği ve İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezidir. AS Solutions vize başvurularını kabul etmek ile yetkilendirilmiştir.

Slovenya ve Portekiz vizesi için İstanbul ve çevre illerden yapılacak Schengen vizesi başvuruları, iki ülkenin Macaristan Konsolosluğu ile yaptığı anlaşma neticesinde İstanbul Macaristan Başkonsolosluğundan yapılabilmektedir. İstanbul Macaristan Başkonsolosluğunun vize başvuruları için As Visa Solutions’a yetki vermesi sebebiyle, Portekiz ve Slovenya vize başvuruları As Solution vize merkezine yapılabilmektedir.

Vize başvuru merkezi, seyahat edilecek ülkenin dış temsilcilikleri tarafından vize işlemlerinin daha hızlı ve kolay yapılması için yetkilendirilmiş aracı kurumlardır. Vize başvuru merkezleri yalnızca vize başvurularını kabul etme ve vize belgelerini kontrol etme yetkilerini sahiptir. Vize başvurularının değerlendirilerek kabul edilip edilmeyeceği ilgili ülkenin dış temsilciliğinin görev alanı içerisindedir. Dış temsilcilikler tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezinin vize başvuru sürecini olumlu veya olumsuz olarak etkilemesi mümkün değildir.

As Visa Hangi Ülkelerin Vize Başvurularını Kabul Etmektedir?

As Visa’nın vize başvurularını kabul ettiği ülkeler aşağıda listelenmiştir.

As Visa, yalnızca Schengen vizesi için yapılan vize başvurularını kabul etmektedir. As Visa üzerinden turistik Schengen vizesi, aile ve arkadaş ziyareti Schengen vizesi ve ticari Schengen vizesine başvuru yapılabilmektedir.

Polonya ve Slovenya’ya yapılacak ziyaretler için As Visa üzerinden Schengen vize başvurusu yapılabilirken, ulusal vize başvurusu yapılamamaktadır. Macaristan’a yapılacak ziyaretlerde hem ulusal vize hem de Schengen vizesi için As Visa üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

As Visa Norveç Vize Başvurularını Kabul Ediyor Mu?

Hayır, As Visa Norveç vize başvurularını kabul etmemektedir. As Visa, 2022 yılında yalnızca Macaristan, Portekiz ve Slovenya seyahatleri için alınacak Schengen vizesi başvurularını kabul etmektedir.

Norveç vizesi için yetkili vize merkezi, VFS Global’dir ve Norveç seyahati için VFS Global vize başvurusu yapılması gerekmektedir.

As Visa Üzerinden Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

As Visa üzerinden vize başvurusu, yalnızca Macaristan, Portekiz ve Slovenya ülkeleri için alınacak Schengen vizeleri için yapılır. As Visa üzerinden vize başvurusu yapmak için öncelikle çağrı merkezini arayarak veya web sitesinden online olarak randevu almak gerekmektedir. As Visa üzerinden başvuru yapmak için vize başvurusu yapacak kişilerin vize için gerekli evrakları hazırlayarak randevu saatinde As Visa vize başvuru merkezinde olması gerekmektedir.

Vize evraklarının teslim edilmesi, biyometri işlemlerinin yapılması ve vize için başvuru ücretinin ödenmesi ile As Visa üzerinden vize başvurusu yapma işlemi tamamlanmaktadır.

As Visa Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

As Visa vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport : İşlem yapılan tüm pasaport sayfalarının ve kimlik bilgilerinin fotokopisi istenmektedir.
 • Vize başvuru formu : Okunaklı ve eksiksiz bir şekilde elle veya bilgisayarda doldurulmalıdır.As Visa gerekli belgelerarasında yer alan vize başvuru formunun elle doldurulması halinde siyah veya mavi tükenmez kalem kullanılmalıdır. Vize başvuru formu, vize başvurusu yapan kişi tarafından imzalanmalıdır.
 • Fotoğraf : Son 3 ay içerisinde beyaz arkada planda çekilmiş 35 mm x 45 mm ölçülerinde iki adet biyometrik fotoğraf gereklidir.
 • Sağlık sigortası poliçesi : Minimum 30.000 euro teminata sahip olması gereken sağlık sigorta poliçesi, ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Covid-19 aşı kartı : Pasaport numarası aşı kartı üzerinde tanımlı olmalıdır.
 • İşveren izin yazıs ı: Vize başvurusu yapan kişinin çalıştığı şirketten alınmış, başvuran kişinin belirtilen tarihlerde izinli olduğunu gösteren imzalı ve kaşeli bir izin yazısı sunulmalıdır.
 • Banka hesap cüzdanı özeti : En az 3 aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap özeti, en fazla 1 hafta içerisinde alınmış olmalıdır.
 • Şirket dokümanları : Ticari sicil gazetesi, son 6 ay içerisinde alınmış faaliyet belgesi, vergi levhası ve imza sirküleri, vize başvuru için gerekli belgeler içerisinde yer alır.
 • Sponsor mektubu : Seyahat sponsorlu olarak yapılacak ise sponsor olan kişi ile vize başvuru yapan kişi arasındaki bağı gösteren ve seyahat süresi boyunca yapılacak masrafların sponsor tarafından karşılanacağını belirten bir mektup sunulmalıdır.
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi : Seyahat masraflarının eş tarafından karşılanması durumunda veya soyad değişikliğinde sunulmalıdır.
 • İkametgah belgesi : Yabancı ülke vatandaşlarının vize başvurusu yapabilmesi için gereklidir.
 • Kimlik fotokopisi : Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının görünmesi gerekmektedir.
 • Öğrenci belgesi: Okuldan veya e-devletten alınmış güncel bir öğrenci belgesi olmalıdır.

Yukarıda listelenen belgeler standart vize evrakları olup, başvuru sahiplerinin çalışma durumlarına, başvuru yaptıkları ülkeye ve vize türüne göre farklı evraklar da talep edilebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında As Visa aracılığı ile yapılan tüm vize başvurularında gerekli evrakların hazırlanması ve kontrolü sürecinde uzman desteği sağlanmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

As Visa Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

AS Visa başvuru formu, bilgisayarda veya siyah ya da mavi tükenmez kalem kullanılarak el yazısı ile doldurulmalıdır. Eksiksiz bir şekilde ve doğru bilgiler ile doldurulması gereken AS Visa başvuru formunun son sayfasında yer alan imza bölümü, vize başvurusu yapan kişi tarafından imzalanmalıdır. AS Visa üzerinden yapılan başvurularda isim-soyisim, doğum tarihi, doğum yeri, cinsiyet, medeni durumu kapsayan başvuru sahibine ait kişisel bilgiler ve başvuru yapılan vize türü, seyahat amacı, ilk giriş yapılan ülke gibi yapılacak seyahate dair bilgiler istenmektedir.

AS Visa başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

As Visa Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?
As Visa Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

As Visa Üzerinden Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

AS Visa randevu alma işlemi, online olarak AS Visa internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. AS Visa İnternet sitesi üzerinden işlem tipi yazan bölümde “Yeni Randevu İşlemi” ibaresinin seçilmesi ve başvuru yeri yazan bölümden İstanbul veya Ankara AS Visa ofislerinden birinin seçilmesi ile vize randevusu alma işlemi tamamlanmaktadır.

As Visa Randevu İptali Nasıl Yapılır?

AS Visa randevu iptali, AS Visa Solutions websitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. AS Visa websitesi üzerinden işlem tipi bölümünden randevu iptali ve başvuru yeri bölümünden vize başvurusu yapılan AS Visa ofisi seçilerek vize randevusu iptal edilmektedir.

As Visa Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

AS Visa başvuru ücretleri aşağıda verilmiştir.

HizmetHizmet İçeriğiHizmet BedeliAs Visa Servis Bedeli
Kısa süreli vize başvurusuC tipi Schengen vize başvurusu80 euro25 euro
Uzun süreli vize başvurusuD tipi oturum izni başvurusu110 euro25 euro
Vip başvuruVize başvurusu için daha kısa işlem süresi80 euro100 euro
Erken saat başvuru hizmetiMesai saatleri öncesinde vize başvurusu yapma80 euro95 euro
Hafta sonu başvuru hizmetiMesai saatleri dışında hafta sonu vize başvurusu yapma820 euro95 euro
0-6 yaş çocuklar için vize başvurusu0-6 yaş grubu çocuklar için vize başvurusu0 euro0 euro
6-12 yaş arası için vize başvuru6-12 yaş çocuklar için vize başvurusu0 euro25 euro

AS Visa Üzerinden Vize Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

AS Visa vize takip ve sorgulama, AS Visa internet sitesi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. AS Visa başvuru takip işlemi için gerekli bilgilerin eksiksiz olarak yazılması gerekmektedir. AS vize başvuru takip için gerekli bilgiler, referans numarası, vize başvuru ofisi ve vize başvuru tarihidir.

AS Visa başvuru takip ve sorgulama ekran görseli aşağıda verilmiştir.

AS Visa Üzerinden Vize Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?
AS Visa Üzerinden Vize Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır?

As Visa İletişim Bilgileri Nedir?

AS Visa vize başvuru merkezinin İstanbul ve Ankara’da ofisleri bulunmaktadır. İstanbul ve Ankara ofislerine ait AS Visa iletişim bilgileri aşağıdaki başlıklarda verilmiştir.

As Visa Adres Bilgileri Nedir?

AS Visa adres bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • AS Visa Solutions Ankara: Aziziye Mahallesi, Cinnah Caddesi, No: 98/1, Çankaya
 • AS Visa Solutions İstanbul: Ergenekon Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, Fransız Hastanesi Sokağı, No: 5/1-2-3-4-5-6, Harbiye, Şişli

As Visa Telefon Numarası Nedir?

As visa telefon numarası bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • AS Visa İstanbul telefıon numa rası :0212 245 95 95
 • AS Visa Ankara telefon numarası: 0312 439 89 89

As Visa Mail Adresi Nedir?

As visa mail adresi bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 • As Visa Ankara mail adresi :başvuru.ankara@as-visa.com
 • As Visa İstanbul mail adresi :info@as-visa.com

As Visa Çalışma Saatleri Nedir?

AS Visa, pazartesi ile perşembe günleri arasında 08:30 ile 13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Paylaş: