TLS Contact Vize Başvuru Merkezi

TLS Contact Vize Başvuru Merkezi: Hizmetler ve İletişim Bilgileri

TLS Contact Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılacak olan İngiltere ve İsviçre vize başvuruları yetkilendirilmiş olan aracı kurumdur. İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa ve Adana illerinde vize merkezleri bulunan TLS Contact vize başvurularında kişilere destek hizmeti sunmaktadır. TLS Contact’in vize merkezlerinde vize başvuru işlemleri yapılabilmekte ve başvuru sürecinde çeşitli ek hizmetlerden yararlanılabilmektedir.

Aracı kurum TLS Contact sadece vize başvurularını kabul etmek ile görevlendirilmiştir ve vize başvurularını değerlendirme ya da vize sürecini olumlu veya olumsuz bir biçimde etkileme gibi bir yetkisi bulunmamaktadır. Vize başvurularının değerlendirme süreci sadece vize başvurusu yapılan ülkenin konsolosluğu tarafından yapılabilmektedir.

Hangi Ülkelerin Vize Başvurusu TLS Contact Üzerinden Yapılabilir?

Türkiye Cumhuriyeti’nden yapılacak olan Birleşik Krallık ve İsviçre vize başvuruları TLS Contact vize merkezi tarafından kabul edilmektedir. TLS Contact üzerinden kısa ve uzun süreli tüm İngiltere vize başvuruları yapılabilmektedir. İsviçre vize türleri arasından çalışma vizesi, turist vizesi, tıbbi vize, eğitim vizesi, kültür ve spor etkinliği vizesi ve transit vize gibi vize türlerine yapılacak olan başvurular, TLS Contact vize merkezi üzerinden yapılabilmektedir.

TLS Contact Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

TLS Contact vize başvuru sürecinin işleyişi başvuruda bulunulan ülkeye bağlı olarak farklılık göstermektedir. TLS vize başvuru süreçleri aşağıda yer alan başlıklarda her iki ülke için detaylı bir biçimde açıklanacaktır.

TLS Contact Üzerinden İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

TLS Contact İngiltere vize başvurusu için öncelikle Gov.Uk web sitesi üzerinden başvuru sahibi adına kullanıcı hesabı oluşturulması gerekmektedir; online olarak vize başvuru formu doldurulur, vize ücreti ödenir ve vize randevusu alınır. Vize başvuru sahiplerinin İngiltere vize başvurusu TLS Contact işlemleri için aracı kurum üzerinden randevu almaları ve ek servisleri seçmeleri gerekir. TLS Contact İngiltere vize başvuru merkezi için alınmış randevu tarihinde gerekli işlemlerin yapılması ile başvuru işlemleri tamamlanmaktadır. İngiltere vize başvuruları onaylanan kişilerin ilgili vize merkezine müracaat ederek pasaportlarını teslim almaları gerekir.

TLS Contact İngiltere Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

TLS Contact İngiltere vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: İngiltere vize başvuru sahibine ait, planlanan İngiltere seyahatinin bitiş tarihinin ardından en az 3 ay daha geçerlilik süresi bulunan ve vize damgasının uygulanabilmesi için en az 1 adet boş sayfası olan bir pasaportun ibraz edilmesi gerekir.
 • İngiltere vize başvuru formu: İngiltere vize başvuru formu doğru bilgiler kullanılarak eksiksiz bir biçimde doldurulmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Vize başvuru sahibine ait, son 6 ay içerisinde biyometrik standartlara uygun olarak çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafın ibraz edilmesi gerekir.
 • İngiltere vize harcı ödeme dekontu: İngiltere vize başvuru harcının ödenmiş olduğunu gösteren dekont belgesinin sunulması gerekmektedir.
 • Maddi yeterlilik durumu ile ilişkili belgeler: İngiltere vize başvuru sahibinin söz konusu İngiltere seyahatinin masraflarını karşılamak için yeterli finansal durumu olduğunu gösterecek nitelikte; son 6 aya ait banka hesap dökümü gibi belgelerin sunulması gerekir.
 • Konaklama rezervasyonları ile ilişkili belgeler: Başvuru sahibinin İngiltere seyahati süresince nerede konaklayacağını gösteren otel rezervasyonu gibi belgelerin ibraz edilmesi gerekir.
 • Ulaşım rezervasyonları ile ilişkili belgeler: Başvuru sahibinin yapmak istediği İngiltere seyahati için almış olduğu uçak bileti gibi ulaşım rezervasyon belgelerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yukarıda verilmiş olan belgeler tüm vize başvuruları için gerekli standart belgelerdir ve İngiltere vizesi için gerekli belgeler başvuruda bulunulan vize türüne ve başvuru sahibinin çalışma ve meslek durumuna göre farklılaşabilmektedir.

TLS Contact Belge Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

TLS Contact belge yükleme işlemi, online olarak vize başvuru işlemlerinin yapıldığı esnada gerekli belgelerini sisteme yüklemeyen kişiler için yapılmalıdır ve online başvuru esnasında self servis belge yükleme yapmayan vize başvuru sahipleri için TLS Contact randevusu esnasında uzman yetkililer tarafından yapılır.

Gerekli vize başvuru evraklarının hangi başlıklar altında online sisteme yüklenmesi gerektiği aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

KategoriVize evrakları
Yerleşim kanıtı belgeleriOturma izni
Çalışma kanıtı belgeleriİş sözleşmesi, çalışma belgesi
Finansal yeterlilik durumu belgeleriBanka hesap dökümü, maaş bordrosu, vadeli hesap cüzdanı, banka referans mektubu veya ilişkili olabilecek diğer belgeler
Sponsor ile ilişkili belgelerSponsora ait pasaport, davet mektubu, sponsorun finansal yeterlilik belgeleri, sponsorun ikametgah belgesi
Eğitim durumu belgeleriEğitim temelli sertifikalar, eğitim kurumunun antetli kağıdına yazılmış kayıt ve devamsızlık durumunu gösterir yazı
Aile durumu ile ilişkili belgelerDoğum belgesi, evlilik cüzdanı, ebeveyn izin mektubu, vesayet belgeleri, ikametgah belgeleri
Konaklama durumu ile ilişkili belgelerKira sözleşmesi, ev tapusu, ipotek beyanı

Vizem.net tarafından sunulan danışmanlık hizmetinden faydalanarak yapılan İngiltere vize başvurularında gerekli evrakların online sisteme yükleme işlemleri vize başvuru sahipleri adına uzman danışmanlar tarafından tamamlanmaktadır. Vizem.net danışmanlık hizmeti kapsamında gerekli belgelerin kontrolü, bilgisayar üzerinden taranması, talep edilen formata dönüştürülmesi ve online sisteme yüklenmesi işlemleri başvuru sahibi adına yapılır. İngiltere vize başvurusu için online evrak yükleme işlemleri en geç vize randevusundan bir gün önce tamamlanmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

TLS Contact İsviçre Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

TLS Contact İsviçre vize başvurusu için başvuru sahiplerinin TLS Contact web sitesi üzerinden kullanıcı hesabı oluşturmaları gerekmektedir. Kullanıcı hesabı üzerinden girilen bilgilere göre belirlenen gerekli evraklar listesinde yer alan evrakları eksiksiz bir biçimde hazırlayan başvuru sahiplerinin vize randevusu alması ve randevu bildiriminin çıktısını alması gerekmektedir.

Randevu tarihinde vize başvuru merkezine müracaat eden başvuru sahiplerinin gerekli işlemleri yapmasının ardından başvuru evrakları uzman danışmanlar tarafından kontrol edilmekte ve başvuru işleme alınmaktadır. İsviçre vize başvurusu onaylanan kişilerin vize merkezine müracaat ederek pasaportlarını teslim almaları gerekir.

TLS Contact İsviçre Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

TLS Contact İsviçre vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Vize başvuru sahibine ait, son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 adet boş sayfası bulunan ve planlanan İsviçre seyahatinin bitiş tarihinin ardından en az 3 ay daha geçerlilik süresi bulunan bir pasaport ile bu pasaportun 2. ve 3. sayfaları ile varsa geçmişte alınmış vizeler ile giriş-çıkış damgalarının yer aldığı sayfaların fotokopilerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • İsviçre vize başvuru formu: İsviçre vize başvuru formu, Almanca, Fransızca, İtalyanca ya da İngilizce dillerinden biri kullanılarak mavi ya da siyah tükenmez kalem ile vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir biçimde doldurulmalı ve ıslak imzalı bir biçimde ibraz edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 6 ay içerisinde biyometrik standartlara uygun olarak çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğrafın sunulması gerekmektedir.
 • İsviçre vize harcı: İsviçre vize başvuru işlemlerinin tamamlanması için ödenmesi gereken ve yalnızca Türk lirası cinsinden nakit olarak ödenebilen vize harcının ödendiğini gösteren dekont belgesi ibraz edilmelidir.
 • Maddi yeterlilik durumu ile ilişkili belgeler: Vize başvuru sahibinin yapmayı planladığı İsviçre seyahatinin masrafları için yeterli maddi duruma sahip olduğunu gösterecek nitelikte; son 3 aya ait banka hesap dökümü ve son 3 aya ait maaş bordrosu gibi belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Konaklama rezervasyonları ile ilişkili belgeler: İsviçre vize başvuru sahibinin yapacağı seyahat süresince nerede konaklayacağını gösteren otel rezervasyonu gibi belgelerin sunulması gerekir.
 • Ulaşım rezervasyonları ile ilişkili belgeler: Vize başvuru sahibi adına planlanan İsviçre seyahati için düzenlenmiş olan gidiş ve dönüş ulaşım rezervasyonlarını belirten belgelerin vize başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: İsviçre vize başvuru sahibin adına düzenlenmiş, en az 30.000 euro teminatlı, planlanan tüm İsviçre seyahati süresince ve tüm Schengen bölgesine üye ülkelerde geçerli olan ve seyahat sırasında gerçekleşebilecek herhangi bir kaza, kişinin rahatsızlık durumunda ülkesine geri dönmesi durumu ya da hastaneye yatış durumunda doğacak masrafları karşılayacak nitelikte bir seyahat sağlık sigortası poliçesi imzalı ve kaşeli olarak ibraz edilmelidir.
 • Nüfus kayıt örneği: Vize başvuru sahibi ve tüm aile bireyleri ile ilgili detaylı bilgileri içerecek biçimde düzenlenmiş ve e-devlet sistemi üzerinden alınabilecek olan vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yukarıda listelenmiş olan evraklar tüm vize İsviçre başvuruları için gerekli standart evraklar olup İsviçre vize başvurusu için gerekli evraklar başvuru yapılan vize türüne ve başvuru sahibinin çalışma ve meslek durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

TLS Contact Üzerinden Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

TLS Contact vize randevu alma işlemi; İngiltere vize başvurularında Gov.Uk web sitesi üzerinden gerekli işlemlerin yapılmasının ardından başvuru sahibinin TLS Contact sitesine yönlendirilmesi ile online olarak ve İsviçre vize başvurularında TLS Contact hesabı oluşturularak yine online olarak yapılır.

TLS Contact Vize Ücreti Ne Kadardır?

TLS Contact vize ücreti İsviçre için yapılacak kısa süreli C tipi vize başvuruları için 1.480 Türk lirası olarak belirlenmiştir ve TLS Contact vize başvuru randevusu esnasında nakit olarak ödenmektedir.

TLS Contact İngiltere vize ücreti online başvuru esnasında kredi kartı ile ödenmektedir.

Vize başvuru ücreti haricinde TLS Contact İsviçre vize başvurularında servis ücreti almaktadır. İngiltere vize başvurularında self-servis seçeneğinin seçilmesi durumunda servis ücreti ödenmesine gerek yoktur. Vize başvuru harcı ve servis ücreti haricinde tercihe bağlı olarak sunulan farklı hizmetler de bulunmaktadır.

TLS Contact'ın Sunduğu Ek Hizmetler Nelerdir?

TLS Contact’in sunduğu ek hizmetler aşağıda listelenmiştir.

 • Premium lounge: Premium lounge hizmetinden yararlanan kişilerin başvuru işlemleri, daha rahat ve konforlu özel bir alanda yapılmaktadır.
 • Hızlı kurye teslimatı: Hızlı kurye teslimatı ile başvuru sahiplerinin vize başvuru merkezine müracaat etmesine gerek kalmadan pasaport kişiye kurye ile teslim edilmektedir.
 • Yoğun zaman randevusu: Yoğun zaman randevusu hizmeti başvuru sahiplerinin çalışma saatlerinin dışında randevu almasına imkan vermektedir.
 • Tarama yardımı: Tarama yardımı dahilinde başvuru sahiplerinin vize evraklarının gerekli koşullara uygun biçimde uzman danışmanlar tarafından hazırlanmaktadır.
 • TLS Contact yerleşim vizeleri tarama yardımı: TLS Contact yerleşim tarama yardımı hizmeti dahilinde başvuru sahibinin sponsorunun ibraz etmesi gereken evraklar tarama merkezine gönderilmekte ve burada uygun biçimde hazırlanmaktadır.
 • Flexi randevu: Flexi randevu hizmeti, başvuru sahiplerine randevu saati sınırı koymadan randevu günü içerisinde çalışma saatleri dahilinde yer alan herhangi bir saatte randevu işlemleri yapabilme imkanı sunmaktadır.
 • Pasaport iadeli başvuru: Pasaport iadeli başvuru hizmetinden yararlanan kişiler vize başvuru işlemlerinin yapılmasının ardından sonucu beklemeksizin pasaportlarını geri alabilmektedir.
 • Form doldurma yardımı: Form doldurma yardımı hizmeti ile online başvuru formu doldurma işlemlerinde başvuru sahiplerine tecrübeli uzmanlar tarafından destek verilmektedir.
 • Her yerden başvur: Her yerden başvur hizmeti dahilinde, vize başvuru işlemleri kişilerin vize merkezine gitmesine gerek kalmadan seçilmiş bir lokasyona uzman danışmanların gelmesi ile yapılabilmektedir.
 • Grup hizmeti: Kalabalık bir grup olarak vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin yararlanabileceği grup hizmeti dahilinde gruptaki kişilerin başvuruları koordine edilmektedir.
 • SMS bildirim: SMS bildirimi hizmeti dahilinde vize başvurusunun değerlendirme sürecinin bitmesinin ardından kişinin pasaportunu teslim alabilme durumu SMS ile kendisine bildirilmektedir.

TLS Contact Premium Lounge Hizmeti Nedir?

TLS Contact premium lounge, başvuru sürecinin daha rahat ve konforlu geçmesi için aracı kurum TLS Contact tarafından ek hizmetler dahilinde vize başvuru sahiplerine sunulan bir hizmettir. TLS Contact premium lounge hizmetinden yararlanan başvuru sahipleri kendilerine ayrılmış bir bölümde bekleme süresi kısalmış olarak başvuru işlemlerini gerçekleştirmektedir.

TLS Contact Ek Servis Ücretleri Ne Kadardır?

TLS Contact ek servis ücretleri aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

TLS Contact Ek Servis HizmetleriÜcretler
Premium lounge1.750 Türk lirası
Hızlı kurye teslimatı120 Türk lirası
Yoğun zaman randevusu1.650 Türk lirası
Tarama yardımı590 Türk lirası
TLS Contact yerleşim tarama yardımı1.840 Türk lirası
Flexi randevu1.500 Türk lirası
Pasaport iadeli başvuru1.125 Türk lirası
Form doldurma yardımı1.230 Türk lirası
Her yerden başvurFiyatlar değişiklik göstermektedir.
Grup hizmeti1.230 Türk lirası
SMS bildirim20 Türk lirası

TLS Contact Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

TLS Contact vize takip ve sorgulama işlemleri, İngiltere ve İsviçre vize başvuruları için aracı kurum TLS Contact’in resmi internet sitesi üzerinden yapılır.

TLS vize takip işlemleri için İngiltere vize başvuru sahiplerinin öncelikle Gov.Uk sitesi üzerinden kullanıcı girişi yapmaları ve ardından Gov.Uk sitesinden kendilerine gönderilen onay mailini açmaları gerekmektedir. TLS vize sorgulama işlemleri için onay mailindeki linkten “Sign In To Your Application” butonuna tıklayan başvuru sahiplerinin, gerekli bölüme şifrelerini girdikten sonra “Provide Documents and Biometrics” butonuna ve ardından “Continue” butonuna tıklamaları gerekir. Gerekli işlemleri yapan kişiler açılan ekranda bulunan “track” butonuna tıklayarak TLS Contact vize sorgulama işlemlerini tamamlayabilmektedir.

TLS Contact İsviçre vize başvurularında takip ve sorgulama işlemleri ise, başvuru sahiplerinin TLS Contact websitesi üzerinden kendi hesaplarına giriş yapılması ile gerçekleştirilmektedir.

TLS Contact Türkiye Ofislerinin İletişim ve Adres Bilgileri Nedir?

TLS Contact Türkiye ofislerinin iletişim ve adres bilgileri aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

TLS Contact Başvuru MerkeziBaşvuru MerkeziBaşvuru İşlemlerinde Hizmet Verilen Ülkeler
TLS Contact İstanbulProfilo AVM, Cemal Sahir Caddesi, Kat: 4, No: 138/A, Mecidiyeköyİngiltere, İsviçre
TLS Contact AdanaAdana Ticaret Odasi, Karasoku Mahallesi, Abidinpaşa Caddesi No: 22, Seyhanİngiltere
TLS Contact İzmirAksoy Plaza, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, No:152, Kat: 2 , Daire:201-A, Alsancakİngiltere
TLS Contact AnkaraSheraton Business Centre, Boğaz Sokak, Kavaklıdereİngiltere, İsviçre
TLS Contact AntalyaOficity İş Merkezi, Kızılarık Mahallesi, 2754. Sokak, No: 1/303, Muratpaşaİngiltere
TLS Contact BursaSheraton Bursa Hotel, Odunluk Mahallesi, Akpınar Caddesi, 16110 Nilüferİngiltere

TLS Contact Telefon Numarası Nedir?

TLS Contact telefon numarası; 0212 370 31 00’dır.

TLS Contact Ofislerinin Çalışma Saatleri Nedir?

TLS Contact ofislerinin çalışma saatleri aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

TLS Contact OfisiÇalışma Saatleri
İstanbulHafta içi her gün 08:00 ile 15:00 saatleri arası
AnkaraHafta içi her gün 08:00 ile 15:00 saatleri arası
İzmirHafta içi her gün 08:00 ile 16:00 saatleri arası
AdanaPazartesi, çarşamba ve cuma günleri 08:00 ile 15:00 saatleri arası
AntalyaPazartesi, çarşamba ve cuma günleri 08:00 ile 15:00 saatleri arası
BursaPazartesi ve çarşamba günleri 08:00 ile 15:00 saatleri arası

TLS Contact Ofislerinin Pasaport Teslim Saatleri Nedir?

TLS Contact ofislerinin pasaport teslim saatleri aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

TLS Contact ofisiPasaport teslim saatleri
İstanbulHafta içi her gün 10:00 ile 15:00 saatleri arası
AnkaraHafta içi her gün 10:00 ile 15:00 saatleri arası
İzmirHafta içi her gün 10:00 ile 15:00 saatleri arası
Adana-
Antalya-
Bursa-

TLS Contact Haricinde Türkiye'deki Diğer Aracı Kurum Vize Merkezleri Nelerdir?

TLS Contact haricinde Türkiye’deki diğer aracı kurum vize merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • VFS Global Vize Başvuru Merkezi
 • Kosmos Vize Başvuru Merkezi
 • AS Visa Solutions Vize Başvuru Merkezi
 • iData Vize Başvuru Merkezi
 • BLS Vize Başvuru Merkezi
Paylaş: