Fransa Vize Başvuru Merkezi

Fransa Vize Başvuru Merkezleri ve İletişim Bilgileri

Türkiye’den yapılan Fransa vizesi başvuru ve biyometri işlemlerinde resmi olarak görevlendirilmiş kurum VFS Global’dir.

VFS Global, Fransa'ya gitmek için vize başvurusunda bulunan kişilere destek hizmetleri sağlamak için Fransa Büyükelçiliği ile ortaklaşa çalışan ticari bir şirkettir. Fransa vize aracı kurumu olan VFS Global, vize başvuru formu ile gerekli evrakların teslim alınması ve biyometrik verilerin tamamlanması işlemlerini yürütmektedir.

Vize başvuru sahiplerine yardımcı olmak için Fransız makamları tarafından yetkilendirilmiş hizmet sunan kuruluş Fransa VFS başvuru merkezidir..

Vizem.net Türkiye'den yapılan Fransa vizesi başvurularında son 3 yıldaki en yüksek başvuru onay oranını elde eden ve Fransa vize ve oturum izni başvuruları ile ilgili tüm işlemler için uzman desteği sağlayan akredite danışmanlık şirketidir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Fransa Vize Merkezi Görev ve Yetkileri Nelerdir?

Fransa vize merkezi görevi; vize başvurusu için pasaport, gerekli belgeler ve parmak izi ile fotoğraf gibi biyometrik bilgileri alarak Fransa Ankara Büyükelçiliği'ne ya da Fransa İstanbul Başkonsolosluğu'na iletmektir.

Fransa vize başvurularında VFS Global'in değerlendirme yetkisi yoktur; tüm yetki Fransa Ankara Büyükelçiliği'nde ya da Fransa İstanbul Başkonsolosluğu'nda bulunmaktadır.

Fransa Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Başvuru Yapılır?

Fransa vize başvurusu için uygun vize türü seçilip, gidilecek VFS Global ofisi belirlendikten sonra https://france-visas.gouv.fr adresi üzerinden çevrimiçi vize başvurusu yapılır. Fransa vizesi için vize merkezinden randevu alınması, gerekli ücretlerin ödenmesi, vize randevusuna gidilmesi ve vize merkezinden gerekli başvuru belgelerini alınması adımlarının izlenmesi gerekmektedir.

Fransa vize başvurusunda bulunacak kişilerin öncelikle kendine en uygun vize türünü araştırması ve seçmesi gerekmektedir. Uygun bir vize türü seçen kişiler internet üzerinden çevrimiçi vize başvurularını yaptıktan sonra, parmak izi ve fotoğraf gibi biyometrik bilgilerinin alınabilmesi için vize merkezinden randevu almalıdır.

Fransa vize başvurusu VFS Global hizmet ücretlerinin çevrimiçi olarak ödenmesi mümkün değilse, vize ücretlerine ek olarak hizmet ücretlerinin, vize randevusu sırasında vize başvuru merkezinde ödenmesi gerekmektedir. Fransa vize başvuru sahiplerinin eksiksiz vize başvuru formunu vize başvuru merkezine şahsen teslim etmesi gerekmektedir.

Fransa vize başvuru sahibinin pasaportu vize başvuru merkezine teslim edildiğinde bir e-posta güncellemesi ve SMS alınır. Fransa vize başvuru sahibinin başvurusu onaylandıktan sonra seyahat belgesini içeren zarf, Fransız Konsolosluğu tarafından VFS Global vize başvuru merkezine iade edildikten sonra, onaylı kurye servisi ile belirtilen adrese gönderilir.

Fransa Vize Merkezinden Hangi Vize Türleri için Başvuru Yapılabilir?

Fransa vize merkezinden turistik, ticari, aile ziyareti, tedavi, kültürel etkinlik gibi kısa süreli vize başvuruları yapılmaktadır.

Çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi tüm uzun süreli Fransa vize türleri için de VFS Global üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Fransa Vize Başvuru Merkezi Randevusu Nasıl Oluşturulur?

VFS randevusu ile Fransa vizesi almak için öncelikle kişinin resmi Fransız web sitesi France-Visas üzerinden çevrimiçi olarak bir vize başvuru formu doldurması gerekmektedir. VFS global randevusu ile Fransa vizesi almak isteyen kişiler başvuru formunu doldurduktan sonra randevu alabilmektedir.

Vizem.net aracılığı ile yapılan Fransa vizesi başvurularında, başvuru sahibi adına en erken ve uygun tarihte vize randevusu alınmakta ve başvuru sahibinin talebi üzerine randevu değişikliği ve iptali de Vizem.net danışmanları tarafından yapılmaktadır.

Fransa Vize Merkezi Tarafından Sunulan Hizmetler Nelerdir?

Fransa vize merkezi tarafından sunulan hizmetler aşağıda verilmiştir.

 • Premium dinlenme salonu: Vize merkezinde daha kişiselleştirilmiş bir hizmet için Premium Lounge erişimi satın alınabilmektedir. VFS vize başvuru merkezine bağlı olarak Premium dinlenme salonu hizmetine fotokopi, baskı, SMS, kurye hizmeti ve fotoğraf dahil olabilmektedir.
 • Prime time: Vize başvuru sahibi, başvurusunu normal çalışma saatlerinin dışında tamamlayabilmektedir. Özel çalışma saatleri, sırada beklemekten kaçınılmasına izin verir ve sorunsuz bir vize başvuru süreci sağlar.
 • Vize hazırlık yardımı: Fransa vizesi başvurusunu hazırlamak için kişiselleştirilmiş uçtan uca yardım almak isteyen kişiler için Fransız makamları tarafından onaylanmış bir hizmettir.
 • Evden toplama: Evden toplama hizmeti, biyometriden muaf olan kişilere (son 59 ay içinde VIS ile parmak izlerini halihazırda kaydettirmiş Schengen vizesi sahipleri, 12 yaşından küçük çocuklar) sunulan isteğe bağlı bir hizmettir. Evden toplama hizmetini kullanan başvuru sahiplerinin belgeleri evlerinden alınır, vize merkezinde işlenir ve kurye ile tekrar iade edilir.
 • Kapı önünde vize: Kapı önünde vize hizmetini kullanan başvuru sahiplerinin tüm işlemleri evinin, ofisinin veya tercih ettiği herhangi bir yerin rahatlığı içinde yapılmaktadır.
 • Fotoğraf hizmeti: Vize başvuru sahibinin, vize başvuru merkezini ziyareti sırasında vize başvurusu için gerekli kalite standartlarını karşılayan fotoğrafı çekilmektedir.
 • Fotokopi: Vize başvuru sahibinin önemli belgelerinin yüksek kaliteli kopyalarını sağlamaktadır.
 • İnternet kiosku: Vize başvuru merkezini ziyaret eden ve internete girmek isteyen başvuru sahipleri bu hizmetten faydalanabilmektedir.

Fransa Vize Başvuru Merkezi Ek Hizmet Ücretleri Ne Kadardır?

Fransa vize başvuru merkezi ek hizmet ücretleri aşağıda verilmiştir.

HizmetÜcret
Premium dinlenme salonu60 €
Prime time27.5 €
Vize hazırlık yardımı38 €
Evden toplama44 €
Fotoğraf hizmeti27.5 ₺
Fotokopi1.1 ₺
İnternet kiosku22 ₺

Fransa Vize Merkezi İletişim Bilgileri Nedir?

Aşağıda verilen başlıklarda VFS Global Fransa vize başvuru merkezine ait adres ve iletişim bilgileri verilmektedir.

Fransa Vize Başvuru Merkezi Telefon Numarası Nedir?

VFS Global Fransa çağrı merkezi numarası +90 0212 373 58 10/11’dir.

Fransa Vize Başvuru Merkezi İnternet Sitesi Adresi Nedir?

Fransa vize başvuru merkezi internet sitesi https://visa.vfsglobal.com/tur/en/fra/ adresidir.

Fransa Vizesi Yetkili Kurum Ofisi Hangi İllerde Bulunur?

Fransa vizesi yetkili kurum ofisinin bulunduğu iller aşağıda verilmiştir.

 • Ankara
 • İstanbul
 • Bursa
 • İzmir

Tüm başvuru merkezleri için adres ve ulaşım bilgileri aşağıdaki başlıklarda verilmiştir.

Fransa Vize Başvuru Merkezi Ankara'da Nerededir?

Fransa vize başvuru merkezi Ankara’da Regnum Sky Tower, İşçi Blokları Mh. Rıfat Ilgaz Cd. No:57/A Çankaya, Ankara 06530 adresinde bulunmaktadır. Başvuru sahipleri 114-7, 305, 407 numaralı otobüslerle Afet İnan Parkı durağında inerek veya M1, M2 ya da M3 numaralı metroyu kullanarak Kızılay durağında inip Fransa vize başvuru merkezine rahatlıkla ulaşabilmektedir.

Fransa Ankara Büyükelçiliği'nden Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, Fransa Ankara Büyükelçiliği’nden vize başvuru yapılamaz.

Ankara'da bulunan Fransa Büyükelçiliği'nin genel olarak iki görevi bulunmaktadır. Türkiye ve Fransa arasındaki politik ve ekonomik ilişkilerin sürdürülmesi ve geliştirilmesi ile kültürel ve turistik amaçlı faaliyetler Fransa Ankara Büyükelçiliği tarafından yönetilmektedir.

Fransa Vize Başvuru Merkezi İstanbul'da Nerededir?

Fransa vize başvuru merkezi İstanbul’da Haci, Ahmet Mah. Kurtulus Deresi Cad. No: 29/A 34440 Beyoğlu/İstanbul adresinde bulunmaktadır.

Fransa vize merkezi İstanbul’un en ulaşılabilir konumlarından biri olan Taksim’de bulunmaktadır. Vize merkezine gitmek isteyen başvuru sahipleri Yenikapı- Hacıosman metrosunu kullanarak Taksim durağında inebilir veya 129T, 32T gibi Taksim otobüslerini kullanarak ulaşım sağlayabilir.

Altunizade’den Fransa vize başvuru merkezine gitmek isteyen kişiler 110, 103 ya da 129T numaralı otobüsleri kullanarak ulaşım sağlayabilir.

Fransa İstanbul Başkonsolosluğu'dan Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, Fransa İstanbul Başkonsolosluğu’ndan vize başvuru yapılmaz.

İstanbul Başkonsolosluğu vize ve oturum izni başvurularını kabul etmemektedir. VFS Global vize ve oturum izni başvuruları için Fransa İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yetkili vize başvuru merkezi olarak atanmıştır.

Fransa Vize Başvuru Merkezi Bursa'da Nerededir?

Fransa vize başvuru merkezi Bursa’da Kükürtlü Cd, No 3 Osmangazi/Bursa adresinde bulunmaktadır. Fransa vize başvuru merkezine gitmek isteyen kişilerin 14/F, 14/L-2, 31/A, 43/D, B/29, E/13 numaralı otobüsleri kullanarak Kükürtlü durağında inmesi gerekmektedir.

Fransa Vize Başvuru Merkezi İzmir'de Nerededir?

Fransa vize başvuru merkezi İzmir’de Akdeniz Mah. Akdeniz Cad. No:1/C Reyent İş Hanı Pasaport, Konak, İzmir adresinde bulunmaktadır. Fransa başvuru merkezine gitmek isteyen kişiler 202, 253 ve 691 numaralı otobüsleri kullanarak Alsancak Efes Oteli ya da Dokuz Eylül duraklarında inerek ulaşım sağlayabilir.

Gaziantep Fransa Vize Başvuru Merkezi Nerededir?

Gaziantep’te Fransa vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Vizem.net Aracılığı İle Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vizem.net aracılığı ile yapılan Fransa vizesi başvurularında başvuru sahibin kişisel koşulları ve vize evrakları uzman danışmanlar tarafından incelendikten sonra başvuru sahibinin vize için belirlenen şartlara uygun bulunması halinde başvuru süreci başlatılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan hamiline 90 güne kadar Fransa'da kalma hakkı sağlayan kısa süreli Fransa vizesi başvurularında, başvuru sahibinin son 59 ay içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize almış olması durumunda VIS (Avrupa Birliği Vize Bilgi Sistemi) kaydı mevcut olduğu için başvuru sahibinin vize başvuru merkezine gitmesine gerek olmadan sadece pasaport ve vize başvurusu için diğer gerekli belgeleri Vizem.net ofisine göndermesi durumunda vize başvurusu danışmanlar tarafından başlatılabilmektedir.

Fransa Cumhuriyeti Vizesi için Danışmanlık Hizmeti Hangi İllerden Alınabilir?

Vizem.net, Türkiye'nin 81 ilinden yapılan Fransa vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Türkiye'nin her yerine vize hizmeti veren Vizem.net'ten danışmanlık almak için İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de bulunan Vizem.net ofislerine müracaat edilebileceği gibi 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezi üzerinden de Fransa vize danışmanlığı alınabilmektedir.

Paylaş: