Acil İtalya Vize Başvurusu

Acil İtalya Vizesi Başvuru ve Takip İşlemleri

Acil İtalya vize başvuru işlemlerinde, başvuru sürecini kısaltmak için randevu tarihi olabildiğince yakın bir tarihe alınarak ekspres İtalya vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Acil İtalya vize başvurularında en yakın randevu tarihi alınarak ekspres İtalya vize başvurusu yapıldığı takdirde vize ortalama 8-11 iş günü içerisinde onaylanabilmektedir.

İtalya Vizesi En Kısa Ne Kadar Sürede Alınabilir?

İtalya vizesi en kısa, biyometri işlemleri gerekmeyen acil İtalya vizesi başvurusu yapılarak ortalama 8 iş gününde alınabilmektedir.

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış olan başvuru sahipleri, sadece vize için gerekli evrakları Vizem.net İstanbul merkez ofisine göndererek vize başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Acil İtalya Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Acil İtalya vize başvuru ücreti 2022 yılı için 95 TL olarak belirlenmiştir.

Randevu Alınmadan İtalya Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Randevu alınmadan İtalya vize başvurusu, kanıtlanabilen acil durumlarda yapılabilmektedir. Kanıtlanabilir bir acil durum söz konusu ise iDATA’dan randevu alınmadan vize başvurusu yapılabilmektedir ancak Konsolosluk onayındaki vize işlem süresini kısaltmak mümkün değildir.

Acil İtalya vizesi gerektiren durumlarda biyometri işlemleri gerekmiyorsa vize başvuru süreci en aza indirilebilmektedir. Acil İtalya vize başvurularında evrakların Konsolosluğa daha hızlı transfer edilmesi için İtalya ekspres vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Paylaş: