İtalya Vizesi Aracı Kurumları

İtalya Vizesi Aracı Kurum: Randevu ve Hizmetler

İtalya vizesi başvurularında aracı kurum iDATA’dır. iDATA şubeleri üzerinden İtalya vize başvurusunda bulunulabilmektedir. iDATA İtalya şubeleri; İstanbul, Trabzon ve Bursa’da bulunmaktadır. İtalya vize başvurusu için başvuru yapacak vatandaşın ikamet ettiği şehre en yakın iDATA ofisini seçmesi gerekmektedir.

İtalya vizesi başvurularında son 59 ay içinde başvuru sahibi tarafından alınmış bir başka Schengen vizesi mevcut ise başvuruda bulunacak kişinin başvuru merkezine gelmesine gerek kalmadan sadece evrak göndererek vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Vizem.net, İtalya vize başvurularında danışmanlık hizmeti veren ve son 4 yılda Schengen vizesi başvurularında onay oranı en yüksek olan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Aracı Kurum Olmadan İtalya Vizesi Alınabilir Mi?

İtalya dış temsilciliklerinin vize başvurusu kabul etmemesi sebebiyle aracı bir kurum olmadan İtalya vizesi almak mümkün değildir.

İtalya Vizesi Konsolosluklardan Alınabilir Mi?

İtalya vizesi konsolosluklardan alınamamaktadır.

İtalya Vizesi Nereden Alınır?

İtalya vizesi, ikamet edilen şehre bağlı olarak en yakın iDATA ofisinden ya da akredite acenteler üzerinden alınabilmektedir.

İtalya Vize Başvurusu Resmi Aracı Kurumu Nedir?

İtalya vizesi başvurularında İtalya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş tek aracı kurum iDATA’dır.

İtalya Vize Aracı Kurumu Çalışma Saatleri Nedir?

iDATA şubeleri çalışma saatleri; İstanbul ofisleri için hafta içi hergün saat; 08:00- 12:30/ 13:30- 17:30, Bursa ofisi için Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri saat; 08:00- 12:30/ 13:30- 17:30, Trabzon ofisi için Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri saat; 08:00- 12:30/ 13:30- 17:30 arasıdır.

İtalya Vize Aracı Kurum Ücretleri Ne Kadardır?

İtalya vizesi için aracı kurum ek hizmet ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Ek hizmetlerÜcretler
Başvuru formu doldurma64 TRY
Biyometrik fotoğraf50 TRY
SMS bildirimi25 TRY (SMS başına)
Kargo hizmeti92 TRY
Çıktı hizmeti (fotokopi, faks, mail)2,5 TRY (Sayfa başına)
Dış şube hizmet bedeli184 TRY

İtalya Vize Aracı Kurum Hizmetleri Nelerdir?

İtalya vizesi başvurularında aracı kurum tarafından sağlanan hizmetler kapsamında ek hizmetler ve VIP hizmetler yer almaktadır. iDATA aracı kurumun sağladığı ek hizmetler arasında; başvuru formu doldurma, biyometrik fotoğraf, dış şube hizmeti, sms bildirimi, kargo hizmeti ve fax, mail, fotokopi hizmetleri yer almaktadır.

İtalya vizesi başvurularında VIP hizmet almak isteyen vatandaşlar için İtalya VIP vize kapsamında hizmet bedelleri: 12 yaş altı için; 536 TRY, 12 yaş ve üstü için; 1058 TRY şeklindedir.

İtalya Vizesi En Hızlı Nereden Alınabilir?

Hızlı İtalya vizesi alabilmek için en önemli kriter biyometri (parmak izi) işlemleri için erken tarihe randevu alabilmektir.

Vizem.net akredite acenteler üzerinden yapılan başvurularda evrakların merkez ofise ulaşması ile birlikte biyometri randevuları ortalama 5 gün içerisinde alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Paylaş: