İtalya Gaziantep Vize Başvuru Merkezi

Gaziantep İtalya Vizesi Başvuru Merkezi

İtalya vize işlemleri Gaziantep ilinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Gaziantep’te bulunan vize başvuru merkezinden veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Gaziantep İtalya vizesi başvuruları için vize başvuru merkezinden veya akredite acentelerden randevu almak gerekmektedir.

Vizem.net, İtalya ve diğer Schengen ülkeleri için Gaziantep’te danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İtalya Vize Başvurusu Gaziantep’ten Nasıl Yapılır?

İtalya vize başvurusu Gaziantep’ten ilk olarak İtalya vizesi için gerekli belgelerin hazırlanması ile başlamaktadır. İtalya vizesi başvuru sahibinin vize başvuru formunu doldurması ve vize aracı kurumundan randevu alması gerekmektedir.

İtalya vize işlemleri Gaziantep ilinde ikamet eden Türk vatandaşları için Vizem.net aracılığıyla yapılabilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurular için başvuru formu ve İtalya vize talep dilekçesi profesyonel danışmanlar tarafından doldurulmaktadır. İtalya vize başvurusu yapacak kişinin pasaportunda son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış bir Schengen vizesi bulunduğu takdirde başvurular sadece Vizem.net merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesi ile tamamlanabilmektedir.

İtalya Konsolosluğu Gaziantep’te Var Mıdır?

Evet, İtalya Konsolosluğu Gaziantep’te vardır ancak Fahri Konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

İtalya Gaziantep Konsolosluğu Nerededir?

İtalya Gaziantep Konsolosluğu; Gatem Sitesi, 15. Blok, No: 31/ 33, 27110, Şehitkamil, Gaziantep adresinde yer almaktadır.

İtalya Gaziantep Konsolosluğundan Vize Randevu Alınabilir Mi?

Hayır, İtalya Gaziantep Konsolosluğu’ndan vize randevusu alınamamaktadır. İtalya Gaziantep Konsolosluğu Fahri Konsolosluk statüsünde hizmet vermektedir ve Fahri Konsoloslukların vize verme yetkisi bulunmamaktadır.

Gaziantep’te İkamet Eden Kişiler için Yetkili İtalya Aracı Kurumu Hangisidir?

Gaziantep’te ikamet eden kişiler için yetkili İtalya aracı kurum VFS Global’dir ancak VFS Global Gaziantep ofisinde sadece vize için gerekli evraklar toplanmakta ve biyometri işlemleri gerçekleştirilmektedir. İtalya vize başvurularının değerlendirilmesinde tek yetkili kurum İtalya Büyükelçiliği’dir.

İtalya Vize Başvurusu Gaziantep’ten Yapılabilir Mi?

İtalya vize başvurusu Gaziantep’ten yapılamamaktadır. VFS Global Gaziantep İtalya vizesi için randevu ile başvuruları kabul etmektedir.

İtalya Gaziantep Vize Merkezi Adresi Nedir?

VFS Global Gaziantep İtalya vizesi almak isteyen kişiler İncilipınar Mahallesi, C No’lu Sokak, Kaplama İş Merkezi Altı, Şehitkamil, Gaziantep adresinde bulunan İtalya Gaziantep vize merkezine başvuru yapabilmektedir.

İtalya Vize Başvuru Merkezi Gaziantep Çalışma Saatleri Nelerdir?

İtalya vize başvuru merkezi Gaziantep çalışma saatleri hafta içi her gün 08:30 - 12:00 ve 13:00 - 15:30 arasıdır. Pasaport teslim saatleri ise hafta içi her gün 13:00 - 17:00 saatleri arasıdır.

İdata Gaziantep İtalya Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Global aracılığıyla İtalya vize başvurusu için randevu alma işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir. İtalya vizesine yönelik VFS Global vize başvuru merkezinden randevu almak için ilk olarak vize tipi ve seyahat türünün seçilmesi gerekmektedir.

VFS Global İtalya vize randevusu için başvuru sahibi adına kişisel bilgiler, pasaport bilgileri ve iletişim bilgileri doldurulmaktadır. Başvuru sahibi adına uygun randevu tarihi seçilmektedir.

Gaziantep’te Yapılacak Başvurular için İtalya Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İtalya vizesi için gerekli belgeler Gaziantep ilinden başvuru yapacak kişiler için aşağıda listelenmiştir.

 • İtalya Schengen vizesi başvuru formu: İtalya vizesine başvuran kişiye ait bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulduğu vize başvuru formunun imzalı şekilde sunulması gerekmektedir.
 • Pasaport: İtalya seyahatinden dönüş tarihi sonrasında en az 3 ay daha geçerliliği olan ve sayfaları arasında en az 2 sayfası boş olan pasaportun teslim edilmesi ve pasaportun ilk sayfası dahil eski vizelerin bulunduğu tüm sayfaların fotokopilerinin eklenmesi gerekmektedir.
 • İtalya vizesi başvuru dilekçesi: Vize başvuru sahibinin gerçekleştirmeyi planladığı İtalya seyahatine yönelik bilgiler ve destekleyici kanıtlar dilekçeye yazılmalı ve imzalanmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: 35x45 mm ebatlarında olan 1 adet biyometrik fotoğrafın sunulması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Planlanan İtalya seyahati için gidiş -dönüş tarihlerini kapsayan ve en az 30.000 Euro teminatlı olan seyahat sağlık sigortası teslim edilmelidir.
 • Konaklamayı kanıtlayıcı belgeler: Başvuru sahibinin İtalya seyahati boyunca konaklama gerçekleştireceği yere ait rezervasyon evraklarının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Ulaşımı kanıtlayıcı belgeler: Vize başvuru sahibinin İtalya’ya nasıl ulaşacağını gösteren biletlerin sunulması gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi: İtalya vize başvuru sahibinin nüfus cüzdanına ait fotokopi sunulmalıdır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Vize başvuru sahibinin e-devlet üzerinden alacağı nüfus kayıt örneğinin barkodlu ve güncel tarihli olması gerekmektedir.
 • İkametgah: Vize başvuru sahibinin Türkiye’deki adresini gösteren tarihçeli yerleşim yeri belgesinin barkodlu olması gerekmektedir.
 • Finans planı: Vize başvuru sahibinin adına kayıtlı banka hesabındaki son 3 aylık hareketleri gösteren ve banka tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış hesap cüzdanı ile maaş bordrosunun sunulması gerekmektedir.
 • Vize harç dekontu: Vize türüne göre ödenmesi gereken vize harç bedelinin ödendiğini gösteren dekontun ibraz edilmesi gerekmektedir.

İtalya vize başvuruları için gerekli olan evraklar, vize başvuru sahibinin çalışma durumu, gidiş amacı ve konaklama durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Gaziantep’ten İtalya Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Gaziantep’ten İtalya vizesi almak, gerekli vize evraklarının eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi halinde ortalama 15 gün sürmektedir. İtalya vize başvurularını değerlendirmede yetkili olan İtalya Büyükelçiliği’nde yaşanabilecek yoğunluğa göre başvuru değerlendirme süreleri uzayabilmektedir.

İtalya Vize İşlemleri Gaziantep’ten Nasıl Takip Edilir?

İtalya vize işlemleri Gaziantep’ten VFS Global başvuru merkezi üzerinden takip edilmektedir. İtalya vize takip ve sorgulama işlemi vize başvuru merkezi tarafından e-posta ve sms aracılığıyla sağlanmaktadır. İtalya vize başvurusuna dair takip işlemleri vize başvuru merkezinin web sitesinden de gerçekleştirilebilmektedir.

İtalya Vizesi Danışmanlık Hizmeti Gaziantep’te Nereden Alınabilir?

Gaziantep İtalya vize merkezi üzerinden danışmanlık hizmeti almak için Vizem.net ofisi danışmanları profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Vizem.net Mersin ofisi; Alsancak Mahallesi GMK Bulvarı, Capital Ticaret Merkezi, A Blok K: 8/ 47 Toroslar Mersin adresinde yer almaktadır. İtalya danışmanlık hizmeti almak için Vizem.net’e 0850 241 1868 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir.

Paylaş: